אשת הנשיא מקדמת יזמות נשית יחד עם בכירים במשק

אשת הנשיא מיכל הרצוג הצטרפה לסיור של עמותת יוזמות עתיד, המקדמת העצמה כלכלית של נשים, בין בתי עסק של בוגרות העמותה • והחברה המפתיעה שהשקיעה 100 אלף דולר באלבום הביכורים של השחקן אלון אבוטבול • אירועים ומינויים

מימין לשמאל: חני סובול, יפעת רייטר, מיכל הרצוג ובת שבע משה / צילום: נאו מדיה
מימין לשמאל: חני סובול, יפעת רייטר, מיכל הרצוג ובת שבע משה / צילום: נאו מדיה

אורחת יוצאת דופן בנסיעת בכירי המשק של עמותת יוזמות עתיד: אשת הנשיא, מיכל הרצוג, הצטרפה לסיור בין בתי העסק של נשים יזמיות, בוגרות העמותה, המקדמת העצמה כלכלית של נשים.

המסע יצא באוטובוסים ממרכז פרס לשלום ולחדשנות שביפו, ועבר בראשון לציון וחולון, בהובלת היזם ניסים בר-אל, מייסד עמותת יוזמות עתיד, מנהלת הפעילות העסקית של וויקס ישראל שהיא גם יו"ר העמותה בת שבע משה, והמנכ"לית צופית גורדון.

עוד לקחו חלק: אדם פרידלר ואוהד סנדלר מייסדים ומנכ"לים משותפים בגוד פארם, יפעת רייטר מנכ"לית AIG, חני סובול מנכ"לית דיזנהאוז, איילת צרפתי רוזן מנכ"לית איי דיגיטל לשעבר, טל בסכס מנכ"ל החברה למתנסים, יאיר ביטון מנכ"ל DHL, מיכל דן הראל מנכ"לית מנפאוור ועוד.

"נשים הן הגורמות לתהליכים חברתיים", ציינה הרצוג באירוע הסיום שנערך במכללה האקדמית ת"א-יפו. "מרגש לפגוש נשים שעושות באומץ שינוי בחייהן ובכך משפיעות על ילדיהן, הדור הבא, שרואה בהן מודל לחיקוי. לכן אני חסידה גדולה של מיזם 'יוזמות עתיד', המסייע לנשים לגייס את הכוחות ליזום ונותן להן את המעטפת הנדרשת להצלחתן".

לדברי משה, "יזמות היא דרך חיים ותפיסת עולם. אנשים ונשים בעלי אופי יזמי רואים את המציאות כמצב נתון לשינוי, ועוסקים בשינוי ושיפור תוך חוסר מנוחה תמידי. יזמות דורשת אומץ, אקטיביות והמון אמונה שאכן ניתן לשנות, ולכן בעיניי יזמים ויזמיות הם אנשים מעוררי השראה".

"בכל אחד ואחת קיימת היכולת, התפקיד שלנו הוא לייצר סביבה מאפשרת ותומכת כדי שיוכלו לממש אותה", מוסיפה מיכל דן הראל, מנכ"לית מנפאוור. "בחלק לא קטן מהמקרים הסביבה משקפת בעיקר את הקשיים והמכשלות. ברגע שמישהו מאמין בך וביכולות שלך קל יותר להאמין בעצמך".

עמותת יוזמות עתיד מלווה בכל שנה כ-1,100 נשים בתהליכי הקמה של עסקים. לפי נתוני העמותה, כל 1,000 עסקים של נשים שהוקמו במסגרתה, מניבים כ-60 מיליון שקל הכנסה נטו לבעלות העסקים, ועוד כ-60 מיליון שקל חיסכון בתשלומי העברה למדינה.

מי השקיע בשחקן אלון אבוטבול

בשנים האחרונות לא מעט חברות משקיעות בתחום המוזיקה - מרשת בתי הקפה ארומה ועד מותג הבירה קרלסברג - וכעת מגיע תורה של קבוצת גיאומטריקס, המתמחה בפיתוח רעיונות חדשניים של יזמים פרטיים.

אביב אנתבי, מייסד ויו"ר הקבוצה, משקיע 100 אלף דולר באלבום הראשון של השחקן אלון אבוטבול, שהקים יחד עם בתו את ההרכב Family Business - כפי שחשף באירוע שנערך במשרדי החברה שברעננה.

"לאחר פגישה מקרית בארה"ב, במהלכה זכינו להכיר את אלון, שמענו על הפרויקט המוזיקלי שלו והתאהבנו", מספר אנתבי. "כשהוא סיפר על החלום שלו להפיק אלבום ביכורים, הבנו את הדמיון העמוק בין סטארט-אפ למיזם מוזיקלי שעולה בפעם הראשונה.

מימין לשמאל: אלון אבוטבול, אביב אנתבי, רעות גולדמן וישראל שוקרון / צילום: שרון יצחק
 מימין לשמאל: אלון אבוטבול, אביב אנתבי, רעות גולדמן וישראל שוקרון / צילום: שרון יצחק

"החזון המשפחתי של אלון הזכיר לי את החזון מאחורי גיאומטריקס. אמנם על הנייר מוזיקה ופיתוח מוצר הם שני תחומים שונים בתכלית, אך החיבור שנוצר היה טבעי. לכן החלטנו להשקיע בסטארט-אפ אמנותי".

אנתבי גם סיפר באירוע כי "גם בשנה עם הרבה תנודות וחוסר ודאות במשק בכלל ובהייטק בפרט, הצלחנו לצמוח ולגדול הן במספר העובדים והן במספר הפיתוחים, הודות לחומר האנושי של הקבוצה". לאחר מכן הופיעו אבוטבול ולהקתו.

מצנח הזהב

רו"ח אביבית בנדר מונתה למנכ"לית קבוצת הפיננסים קלי. קודם לכן עבדה במשך 16 שנים במשרד KPMG סומך חייקין, כשותפה וכמנהלת מערך הייעוץ העסקי.

ניר טנצר מונה למנכ"ל חברת הגנת הסייבר WHITE-HAT.

רו"ח דודו סלמה, 47, מונה לסמנכ"ל מנהל אגף פיננסים בשלמה ביטוח.

יוסי עטיה מונה למנהל הפעילות האזורית של איילנד, ממציאת הדפדפן הארגוני. קודם לכן כיהן כמנהל מכירות אזורי של ענקית הסייבר CrowdStrike.

שי גואל מונה לעמית ואנליסט בכיר בקרן שרונה ונצ'רס.

שי גואל / צילום: לנה לילטי
 שי גואל / צילום: לנה לילטי

רון פורת מונה למנהל הטכנולוגיה הראשי של קרן ההון סיכון AnD ventures ולמנהל הסטודיו בקרן. דלית קריינר מונתה לראש תחום אנשים ואסטרטגיית צמיחה.

רון פורת / צילום: יונתן בלום
 רון פורת / צילום: יונתן בלום

דלית קריינר / צילום: יח''צ AnD ventures
 דלית קריינר / צילום: יח''צ AnD ventures

ליאור גלפנד, 63, מונה ליו"ר לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל.

חדשות טובות

לקראת חגי תשרי, הקרן לידידות חילקה מענקי סיוע במזון וביגוד לקשישים, משפחות נזקקות, ילדי רווחה ובתים חמים לנערות ונערים, בשווי כולל של כ-30 מיליון שקל.