גלית דיסטל התפטרה מתפקיד שרת ההסברה

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן הודיעה הערב על התפטרות מתפקידה • "בקונסטלציה הנוכחית המשרד הזה לא יכול לתרום למדינה תרומה משמעותית, וטובת המדינה חשובה לי יותר מהכול"

גלית דיסטל / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט
גלית דיסטל / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

שרת ההסברה גלית דיסטל אטבריאן הודיעה הערב (ה') על התפטרות מתפקידה. "בקונסטלציה הנוכחית המשרד הזה לא יכול לתרום למדינה תרומה משמעותית, וטובת המדינה חשובה לי יותר מהכול", נימקה - והסבירה כי הסמכויות בנושא ההסברה הועברו לשר עמיחי שיקלי. דיסטל, שהתפטרה במסגרת החוק הנורווגי והתקשתה למנות מנכ"ל למשרד, תחזור לכנסת במקומו של חה"כ אביחי בוארון.

 

בהודעה שפרסמה כתבה: "בתחילת השבוע, ראש מערך ההסברה החליט למנות את משרד התפוצות לאחראי על פעילות ההסברה של מדינת ישראל בזירה הבינלאומית לצד הפעילות השוטפת של משרד החוץ.
אני מכבדת את ההחלטה הזאת. למשרד התפוצות יש הרבה יותר משאבים, כוח אדם, סמכויות ויחידות סמך מאשר למשרד ההסברה שקיבל את התקציב הראשוני שלו רק לפני 17 שבועות ונמצא עדיין בשלבי הקמה. אגו בצד - טובת ישראל לפני הכול, בטח בשעת מלחמה קשה כל כך".

עוד הוסיפה: "על משרד ההסברה הוטלה המשימה של חיזוק החוסן הלאומי. אלא שקיים כבר שר מוכשר מאוד לענייני חוסן לאומי, יש את פיקוד העורף, יש ארגונים אזרחיים שעושים עבודת קודש ואם לומר בכנות - אני לא מצליחה למצוא כעת שום הצדקה לכפל הסמכויות הזה. הפעלת משרד ממשלתי היא עניין יקר ועם ישראל זקוק לכל שקל. וכשאני רואה את משרד ההסברה שהתרוקן מהסמכויות שניתנו לו מלכתחילה - אין לי אלא להודות ביושר שכל יום בו הוא מופעל מעתה ואילך מהווה בזבוז של כספי ציבור. בשל כל אלה החלטתי להתפטר מתפקידי כשרת ההסברה".

"אני מאחלת לידידי הטוב עמיחי שיקלי הצלחה גדולה בהסברת מדינת ישראל בעולם ומשוכנעת שהוא ימשיך לעשות עבודה מצויינת", הוסיפה דיסטל. "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי ומפצירה בו להעניק את תקציב המשרד כולו ישירות לאזרחים בדרום".

"לסיום חשוב לי לציין את הצוות המצומצם במשרד שלי שפתח חמ"ל כבר בשבת בבוקר ועבד לילות כימים ביצירת סרטונים, הקמת קבוצות משפיענים תוך הדהוד את הנרטיב הישראלי ביעדים אסטרטגים בעולם. הם עשו עבודה שקטה, אפקטיבית ויעילה מאחורי הקלעים. אלף אלפי תודות", הוסיפה.

גלית דיסטל התפטרה מתפקיד שרת ההסברה