בורסות עולם | סיקור שוטף

וול סטריט ננעלה בירידות קטנות; מחירי הקקאו בשיא כל הזמנים, "הרע עוד לפנינו"

נאסד"ק ירד ב-0.4% • ביומה הראשון למסחר, הרשת החברתית של טראמפ זינקה בכ-16% • רדיט זינקה ב-10%, טסלה בכ-3%, UPS מהשילה 8% • בעקבות הסכם הפצה עם מקדונלד'ס, יצרנית הדונטס, קריספי קרים זינקה ב-40% • ויקינג תרפיוטיקס עלתה בכ-16% לאחר שדיווחה על תוצאות טובות בניסוי לתרופת הרזייה

וול סטריט / צילום: Unsplash, Roberto Júnior
וול סטריט / צילום: Unsplash, Roberto Júnior

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

22:03

לאחר שברוב יום המסחר נרשמו עליות שערים, וול סטריט ננעלה הלילה בירידות. מדד נאסד"ק ירד ב-0.4%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 ב-0.3%. 

מניות שריכזו עניין היום: ביומה הראשון למסחר, זינקה הרשת החברתית של דונלד טראמפ, Truth Social כבר ב-50% אך נסגרה בעליה שלבכ-15%. בעקבות הסכם הפצה עם מקדונלד'ס, יצרנית הדונטס, קריספי קרים זינקה ב-40%. ויקינג תרפיוטיקס עלתה בכ-16% לאחר שדיווחה על תוצאות טובות בניסוי לתרופת הרזייה. 

מניית UPS  ירדה בחדות, לאחר שבתחילת המסחר זינקה. היום קיימה החברה את "יום המשקיעים" השנתי והכריזה על אסטרטגיה חדשה ועל תחזית לשנת 2026 - הצעדים של החברה יטייבו את תהליכי האוטומציה ויפחיתו הוצאות, כך מקווים בחברה.

טסלה  עומדת להציע ללקוחותיה בארה"ב חודש חינם בשימוש טכנולוגיית ה-FSD Full Self-Driving. החברה מקדמת את הצעד הזה בתגובה לירידה בביקוש ועליה בתחרות. מחיר התוכנה הוא כ-12 אלף דולר.

21:19

ויקינג תרפיוטיקס מזנקת בכ-20% לאחר שדיווחה על תוצאות טובות בניסוי שערכה לתרופת ההרזייה בבליעה שלה. לפי החברה, תוצאות השלב הראשון שבחנו את בטיחות התרופה, הראו שמשקל הנבדקים ירד בכ-5% בתוך 28 ימים. בניסוי לא נרשמו ארועי בטיחות חריגים ותופעות הלוואי היו שוליות.

21:01

מחירי הקקאו זינקו היום לשיא כל הזמנים כשהחוזים העתידיים לחודש מאי הגיעו במשך היום ל-10,080 דולר לטון. המחיר יותר משילש את עצמו ב-12 החודשים האחרונים ועלה ב-129% מתחילת השנה. 

אלה חדשות רעות לצרכנים, אם יצרניות השוקולד ימשיכו לגלגל עליהם את העלויות או ימכרו חפיסות קטנות יותר או שיש בהן פחות שוקולד. חג הפסחא הקרב הוא תקופת שיא בצריכת שוקולד, והפער בין שוק הסחורות לשוק הקמעוני פירושו שעיקר ההשפעה על הקונים עוד לפנינו.

מנכ"ל הרשי, מישל באק אמר בשיחה עם CNBC כי לחברה יש אסטרטגיית גידור כנגד עליית המחיר, כך נכון גם לגבי יצרניות ממתקים אחרות והן לא גילגלו עדיין את המחיר אל הלקוחות, אבל "גם לכך יש גבול", אמר פאול ג'ולס, אנליסט סחורות בראבובנק. ולמרות זאת בנק ההשקעות  BNP Paribas הוריד את דרוג מניית הרשי  ל"נטורל" מ"קניה" בעקבות זאת. 

העולם חווה עתה את המשבר הגדול ביותר ביצור הקקאו מזה 60 שנה, עיקר הבעיה הוא בחוף השנהב ובגאנה, שם  מזג אוויר סוער ומחלות של היבול הותירו את התעשייה במצב בעייתי, שתי המדינות מייצרות כ-60% מכמות הקקאו. הצרכנים יחלו להרגיש את ההשפעה על מחירי השוקולד בתחילת 2025. ארגון הקקאו העולמי צופה למחסור של עד כדי 375 אלפי טונות, עליה של 405% לעומת השנה שעברה. "הרע עוד לפנינו", אמר ג'ולס. "מחירי הקקאו יהיו גבוהים לזמן מה כי אין פתרונות קלים לבעיות הללו". 

19:52

מניית UPS  יורדת בחדות, לאחר שבתחילת המסחר זינקה. היום קיימה החברה את "יום המשקיעים" השנתי והכריזה על אסטרטגיה חדשה ועל תחזית לשנת 2026 - הצעדים של החברה יטייבו את תהליכי האוטומציה ויפחיתו הוצאות, כך מקווים בחברה.

החברה גם הוסיפה ובישרה על שורה של צעדים שיביאו לגידול בנתח השוק ואף יוסיפו שווקים חדשים לחברה. החברה צופה הכנסות של 110-114 מיליארד דולר עד 2026. בשנת 2023 ירדו הכנסות החברה ל-91 מיליארד דולר.

18:56

בוול סטריט המדדים המרכזיים מתייצבים בעליות של כ-0.25%. הביטקוין שעלה בכ-60% מתחילת השנה נסחר כעת בירידה קלה של כ-0.5%, 69,700 דולר למטבע. 

המסחר בבורסות אירופה ננעל הערב בעליות שערים - מדד דאקס עלה ב-0.7%, קאק ב-0.4% ומדד הפוטסי הבריטי ב-0.2%. 

17:51

המסחר בוול סטריט מתנהל אחר הצהריים בעליות - נאסד"ק עולה ב-0.4%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.3%. 

בעקבות נתונים מפתיעים של ההזמנות של מוצרים ברי קיימא ועליית מחירי הבתים בארה"ב - תשואת איגרת החוב האמריקאית לעשר שנים עולה ל-4.6%. 

מחיר הזהב זינק בחודש האחרון בכ-8%, בגולדמן סאקס מעריכים שמחירו ינסוק עד כדי 2,300 דולר לאונקיה עד סוף השנה. מחירו כעת עומד על כ-2,170 דולר. 

 16:54

 הרשת החברתית Reddit הגיעה לבורסת ניו יורק לפני כחמישה ימים, החברה הונפקה ב-34 דולר למניה ועתה היא מזנקת בכ-11% נוספים ונסחרת בכ-67 דולר למניה, כמעט כפול. 

מניית קריספי קרים מזנקת ב-27% לאחר שהחברה הגיעה להסכם עם מקדונלד'ס לפיו האחרונה תמכור את הדונאטס של קריספי בכל החנויות שלה בכל רחבי ארה"ב בתוך שנה וחצי. למקדונלד'ס יש כ-13,000 סניפים בארה"ב. 

קריספי חזרה להסחר בוול סטריט ב-2021 והמנייה לא המריאה מאז והיא נסחרת אפילו מתחת לשער ההנפקה. החברה הוקמה ב-1937 ומפעילה מעל 1,100 סניפים ב-26 מדינות ברחבי העולם. 

16:03

המסחר בוול סטריט מתנהל אחר הצהריים בעליות - נאסד"ק עולה ב-0.5%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 ב-0.3%. 

טסלה  עומדת להציע ללקוחותיה בארה"ב חודש חינם בשימוש טכנולוגיית ה-FSD Full Self-Driving. החברה מקדמת את הצעד הזה בתגובה לירידה בביקוש ועליה בתחרות. מחיר התוכנה ההוא כ-12 אלף דולר.

בנוסף לכך, לקוחות חדשים יהנו מהדרכה חינם בעת קבלת המכונית. "אף אחד לא יודע כמה טובה התוכנה הזאת", אמר מאסק באימייל לעובדים.

15:33

המסחר בוול סטריט נפתח אחר הצהריים במגמה חיובית - נאסד"ק עולה ב-0.4%, דאו ג'ונס ב-0.1% ו-S&P 500 ב-0.2%. 

חברת המדיה והטכנולוגיה של דונלד טראמפ, חברת האם של הרשת החברת Truth Social החלה להסחר היום תחת הסימול DJT לאחר שמוזגה לתוך הסאפק דיגיטל וורלד אקוויזישן, המנייה מזנקת כעת בכ-45%. 

שווי השוק של DWAC ועתה DJT כמעט ושולש השנה יעמוד בפתיחת המסחר על כ-7 מיליארד דולר, והשווי לטראמפ עצמו הוא כ-4 מיליארד דולר שיחזיק כ-78 מיליון מניות מתוך 135 מיליון המניות הנסחרות. את ההשקעה הזו יוכל טראמפ לממש רק בעוד כחצי שנה, כדי למכור חלק מהמניות או כדי ליטול הלוואה כנגדה יצטרך לבקש אישור הדירקטוריון, שבחלקו יאויש על ידי בנו וכמה מבכירי הממשל שעבדו איתו בעבר.

15:05

המדדים המרכזיים באירופה נסחרים בשעה זו במגמה חיובית. הדאקס עולה ב-0.7%, הקאק מוסיף לערכו 0.3% והפוטסי עולה ב-0.2%.

בארה"ב, החוזים העתידיים נסחרים במגמה חיובית.

מאקרו ארה"ב: הזמנות מוצרים ברי קיימא עלו בחודש פברואר ב-1.4% בקצב חודשי - מעל התחזיות המוקדמות.

12:38

המגמה המעורבת באירופה נמשכת. הדאקס עולה ב-0.5%, הקאק מוסיף לערכו 0.2% והפוטסי נסחר סביב רמות הבסיס.

מניית אוקאדו  מזנקת בחדות לאחר שדיווחה על עלייה של 10.6% בהכנסות חטיבת הקמעונאות שלה ברבעון הראשון של השנה, בהשוואה לשנה הקודמת.

גם מניית אסוס קופצת בכ-9% למרות שהחברה דיווחה על ירידה משמעותית במכירות שלה בחצי השנה האחרונה. עם זאת, החברה דיווחה על שיפור בתזרים המזומנים שלה. 

10:33

בורסות אירופה נסחרות לפי שעה במגמה מעורבת. הדאקס נסחר סביב רמות הבסיס, הקאק נסחר במגמה דומה והפוטסי משיל מערכו 0.2%.

החוזים העתידיים בארה"ב נסחרים לפי שעה במגמה חיובית.

08:36

הבוקר באסיה, המדדים המובילים נסחרים לפי שעה במגמה חיובית. הניקיי נסחר סביב רמות הבסיס, ההנג סנג עולה ב-1.3%, בורסת שנגחאי מוסיפה כ-0.2% ומדד הקוספי עולה ב-0.7%.

החוזים העתידיים בארה"ב נסחרים לפי שעה במגמה חיובית.

אמש (ב'), נרשמו ירידות קלות בנעילה בוול סטריט. הנאסד"ק ירד ב-0.3%, הדאו ג'ונס ירד ב-0.4% וה-S&P 500 ב-0.3%.

מניית דיגיטל וורלד אקוויזישן  זינקה אמש בכ-35%. חברת הספאק, שעתידה להתמזג בקרוב עם הרשת החברתית של דונלד טראמפ לאחר שבעלי המניות אישרו את העסקה בשבוע שעבר, מחכה לאישור הסופי של הרגולטור. היום צפוי להתקיים יום המסחר הראשון וכשתחל להיסחר ישתנה טיקר המניה ל-DJT, ראשי התיבות של דונלד טראמפ.

הבכירה שעזבה את מטא כדי למצוא לאנבידיה מנוע צמיחה חדש 

אפל  מרכזת עניין הבוקר לאחר שבחברת שירותי הפיננסים - Wedbush Securities, ציינו כי אפל יכולה להכפיל את מכירות הסמארטפונים בסין למרות הירידה שרשמה במכירות האייפון והתחרות הקשה. כזכור, אפל דיווחה על צניחה של 24% במכירות האייפון בסין בששת השבועות הראשונים של 2024. 

להערכתם, "הכל מתחיל באישור מחדש של נוכחות אפל בסין". עוד הם מציינים כי אפל יכולה להתגבר על האתגרים בסין לרבות סביבת המאקרו הקשה יחד עם התחרות מול Huawei, לפני השקת האייפון 16. 

ביום שישי האחרון, שר המסחר של סין וואנג וונטאו נפגש עם מנכ"ל אפל טים קוק ביום והדגיש שמדינתו טומנת בחובה הזדמנויות עבור אפל כמו גם לחברות אחרות, וביקש מיצרנית האייפון להמשיך לבנות את עסקיה בסין ל"פיתוח משותף".

בשוק החוב האמריקאי, תשואות האג"ח הממשלתיות נסחרות הבוקר במגמה מעורבת. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נסחרת סביב 4.24% והתשואה על אג"ח לשנתיים עומדת על 4.59%.

מחירי הנפט עולים הבוקר בכ-0.1%, כשהנפט האמריקאי נסחר ב-82 דולר לחבית ומחיר הנפט מסוג ברנט עמד על 86.2 דולר.

מחיר הביטקוין מזנק הבוקר ב-5% ל-70,430 דולרים.

בנק ההשקעות גולדמן זאקס פרסם מספר תרחישים עתידיים לגבי כיוונו של מדד ה-S&P 500. בבנק מציינים כי קיים תרחיש שבו המדד יעלה ב-15% וישנם אסטרטגים בבנק שטוענים שהמדד עשוי לסיים את שנת 2024 ברמה של 6,000 נקודות. בגולדמן זאקס מדגישים כי התחזית שלהם תלויה במניות הביג טק שלהערכתם, קיימת סבירות גבוהה שימשיכו להציג פיתוחים ותוצאות חזקות וכי על פי ההערכות השווי הן עדיין רחוקות מטריטוריית בועה. 

במקביל, בבנק ההשקעות מזהירים כי קיים גם חשש שהמדד יירד לרמה של 4,500 במידה וענקיות הטכנולוגיה לא יעמדו בציפיות הצמיחה של השוק. 

קוק התייחס לדברים וציין שסין הייתה שותפה מכרעת בשרשרת האספקה ​​של אפל וכי החברה מתכננת להגדיל את ההשקעות במדינה בטווח הארוך. בשבוע שעבר, קוק פתח את חנות הדגל החדשה של אפל בשנגחאי ביום חמישי ונפגש עם ספקים מרכזיים בסין, על פי CNBC.