ביידן בקריאה לקונגרס במאמר מיוחד: "לאשר בדחיפות את הסיוע הביטחוני לישראל ולאוקראינה"

הנשיא האמריקני הבהיר: "זה לא הזמן לנטוש את ידידותינו, לא מתקבל על הדעת שנעמוד מנגד" • על המתקפה האיראנית אמר ביידן: "איראן רוצה למחוק את המדינה היהודית היחידה מעל המפה" • עוד הזהיר הנשיא: "ארה"ב עלולה להיגרר למלחמה, אסור שנניח להגנה של ישראל להיחלש"

נשיא ארה''ב, ג'ו ביידן / צילום: Associated Press, Jacquelyn Martin
נשיא ארה''ב, ג'ו ביידן / צילום: Associated Press, Jacquelyn Martin

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן פרסם היום (רביעי) מאמר מיוחד בוול סטריט ג'ורנל והפציר בחברי הקונגרס "לאשר בדחיפות את הסיוע הביטחוני לישראל ולאוקראינה - זה לא הזמן לנטוש את ידידותינו".

הזמנות בשיא וביקוש מקומי: האם החברות הביטחוניות ירוויחו מהתקיפה האיראנית?
מסמך סודי חושף: תפקידה של איראן בתדלוק ההפגנות נגד ישראל

"בסוף השבוע איראן פתחה במתקפה חסרת תקדים על ישראל, ואוקראינה ממשיכה להיות מותקפת בידי רוסיה. שתי המדינות מגינות על עצמן ומגינות על אזרחיהן. שתיהן עושות זאת באמצעות סיוע קריטי מארה"ב. על הקונגרס להעביר להן את הסיוע בדחיפות", הבהיר הנשיא.

ביידן הוסיף במאמרו כי "ישראל הותקפה בידי איראן, שניסתה לחדור את מערכות ההגנה האווירית של המדינה. איראן רוצה בהשמדת ישראל, היא רוצה להרוס אותה לנצח, למחוק את המדינה היהודית היחידה מעל המפה".

עוד הזהיר הנשיא האמריקני: "אם איראן תצליח להסלים את המתקפה על ישראל, ארה"ב עלולה להיגרר. ישראל היא בעלת הברית החזקה ביותר שלנו במזרח התיכון. לא מתקבל על הדעת שנעמוד מנגד וניתן להגנה שלהם להיחלש".

הנשיא ציין כי "הדרך למנוע פגיעה אנושה בישראל ובאוקראינה היא לחמש אותן, לחדש את המלאים שלהן עכשיו, כדי שיהיו כל הזמן מוכנות להגנה".

"כפי שראינו בסוף השבוע, לצבא הישראלי יש הטכנולוגיה וההכשרה להגן על המדינה אפילו מפני מתקפה חסרת תקדים ואכזריות", כתב ביידן. " אבל בעוד ששתי המדינות יכולות להגן על הריבונות שלהן, הן תלויות בסיוע אמריקני - כולל נשק. זה רגע מכריע".

הכתבה פורסמה לראשונה ב־N12