האפליקציה שמייצרת התאמה בין כישורי המילואימניקים לתפקידים שצה"ל צריך

מאז פרוץ המלחמה משתמשים מפקדי יחידות באפליקציית Miljobs, שפיתח הצבא ומבוססת על AI, כדי לבחור משרתי מילואים שמגישים מועמדות לתפקידים • עשרות אלפים כבר רשומים בה • ישראל מתגייסת

סא''ל אירית אלגבי ואסף בר / צילום: ויקטור לוי
סא''ל אירית אלגבי ואסף בר / צילום: ויקטור לוי

אודות "ישראל מתגייסת"

בתוך המציאות הכאוטית נולדו עשרות מיזמים של אזרחים ועסקים פרטיים, הנרתמים למען יושבי הדרום, אנשי כוחות הביטחון והמורל הלאומי בכללותו. גלובס מרכז את היוזמות המרכזיות ופרטי הקשר ונרתם לקשר בין הצדדים להצלחת המיזמים הללו במייל: i-can-help@globes.co.il

עם פרוץ המלחמה גויסו מאות אלפי חיילי מילואים לתפקידים שונים. על מנת לייצר אפקטיביות בגיוס פותחה אפליקציית Miljobs, המבוססת בינה מלאכותית ודאטה, המיועדת לשימוש מפקדי יחידות (ואינה זמינה להורדה לציבור הרחב). באמצעות האפליקציה הם יכולים לראות מועמדים שעברו סינון דיגיטלי, וכך להשיג התאמה מדויקת ככל הניתן בין דרישות התפקיד ליכולות העכשוויות של משרת המילואים.

ישראל מתגייסת | דווקא בזמן הקריאות לחרם על ישראל, יותר עסקים קטנים מוכרים בשוק הגלובלי 
ישראל מתגייסת | כחמישית מהסטודנטים וחברי הסגל האקדמי בארץ פנו לטיפול נפשי במלחמה
ישראל מתגייסת | המנכ"ל שמשרת במילואים מאוקטובר כותב מהשטח: "הדיסוננס ענק"

"ניתוח היכולות וההתמחויות של משרתי המילואים בחייהם האזרחיים מסייעים לצה"ל לאייש גם תפקידים חשובים אחרים, שמשרת המילואים בכלל לא כיוון אליהם מלכתחילה, כמו תוכניתנים, נהגים ועוד", מסבירה סא"ל אירית אלגבי, רע"ן פיתוח ודאטה ביחידת שחר שבאגף התקשוב וההגנה בסייבר.

לדבריה, "החל מה־7 באוקטובר צה"ל פתח אלפי משרות עבור משרתי המילואים שהוצגו במגוון פלטפורמות דיגיטליות, כאשר על כל משרה התמודדו בממוצע כ־30 מתמודדים, מתוך עשרות אלפי משרתי מילואים שנרתמו באופן יזום". ומה היה התפקיד עם כמות המועמדים הגבוהה ביותר? "לוחם, עם 285 מועמדים לכל תפקיד לוחמה".

אלגבי הציגה את האפליקציה בתחרות ההרצאות 7X7 (שבעה מרצים, שבע דקות לכל אחד) בכנס דאטהתון 24, שקיימה חברת איטרניטי מקבוצת אמן. הכנס התמקד בטכנולוגיות בינה מלאכותית ודאטה שפותחו במיוחד עבור הצרכים החדשים במלחמה, ואלגבי זכתה במקום הראשון.

שיתוף ידע וחדשנות

משתתף בולט נוסף באירוע היה מנחם גבע, מוביל הטכנולוגיה בחמ"ל האזרחי לאיתור נעדרים של אחים לנשק, שסיפק תובנות על הקמת החמ"ל ועל שיטות עבודה טכנולוגיות מבוססות דאטה ו־AI, שהופעלו לאיתור נעדרים.

"המטרה שלנו היא לתת במה לשיתוף ידע וחדשנות בתחום הנתונים והבינה המלאכותית, וכן להצגת פתרונות יצירתיים וסיפורים מעוררי השראה, המניעים את הקדמה הטכנולוגית", מסכם אסף בר, מנכ"ל איטרניטי.

מתגייסים לעזרה

גלובס מרכז את היוזמות המרכזיות ופרטי הקשר ונרתם לקשר בין הצדדים להצלחת המיזמים הללו במייל: i-can-help@globes.co.il

העמותות לב אחד והמעגל של ג'רמי
שתי העמותות לב אחד והמעגל של ג'רמי יוצאות בפרויקט משותף תחת השם "לב אחד - מעגל אחד" לתמיכה בנוער מפונה. במסגרת הפרויקט יתקיימו במהלך הקיץ מפגשים ופעילויות ייעודיות לנוער מקהילות מפונות באזורים שונים בארץ, במטרה לספק להם תמיכה רגשית וחברתית לצד חוויות משמעותיות.

הפרויקט יוצא לדרך גם הודות לד"ר סטפני בקר, תורמת ופעילה במעגל של ג'רמי (שיזמה אחותה פמלה) - עמותה התומכת בילדים ובני נוער צעירים, שחיים וגדלים במשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן.

לדברי פמלה בקר, יו"ר המעגל של ג'רמי, "הידע שצברנו לאורך השנים כקהילה תומכת במשפחות המתמודדות עם משבר בריאותי מאפשר לנו לסייע היום גם לקהילות הנוער המפונה. הפרויקט המשותף מאפשר לנו להוציא את בני הנוער מהמלונות, להעניק להם מהמומחיות שלנו בבניית חוסן קהילתי, ולאפשר להם להשתחרר ופשוט לנשום".

מגדל תפן ומרכז לאודר לתעסוקה גליל
המועצה האזורית התעשייתית מגדל תפן ו"מרכז לאודר לתעסוקה גליל" ישתפו פעולה ויציעו קורס ממוקד ופרקטי של כלים במשאבי אנוש למפעלים וחברות ללא משאבי אנוש לעסקים בגליל. המטרה: לסייע בשימור ההון האנושי בתקופה הנוכחית. הקורס יועבר על ידי ליאת פרי, מנהלת משאבי אנוש ויועצת ארגונית המגיעה מהתעשייה.

לפי הערכות מרכז לאודר, באזור ישנם כ-1,000 מפעלים וחברות בתחומים שונים המעסיקים 10-50 עובדים, ואינן מחזיקים מחלקה מסודרת של משאבי אנוש.

לקבלת פרטים על תוכנית הסיוע: t.ly/UiJBL 

פעילות בסוזן דלל להדהוד נושא השבת החטופים / צילום: רינת יצחק
 פעילות בסוזן דלל להדהוד נושא השבת החטופים / צילום: רינת יצחק

סוזן דלל
מרכז סוזן דלל מארח את הפסל הסביבתי "איים" של האמנים-האדריכלים אלון שיקאר ורינת יצחק, שנצבע בצהוב במטרה להדהד את השבת החטופים ולהעלות המודעות לנושא, ומזמין את הקהל הרחב להשתתף בפעילות משפחתית בנושא.

הפעילות, בהנחיית יוצרי הפסל, מורכבת משלוש תחנות: שיח אמנים, משחק תנועה קבוצתי וציור משותף, כאשר 10% מהכנסות הפעילות יתרמו לקרן לרווחת ילדים נפגעי ה-7 באוקטובר והלחימה.

לדברי ענת פישר לבנטון, מנכ"לית סוזן דלל, "הפסל מבטא את היותנו חלק מפאזל אחד גדול, והוא יפעל כיצירה עכשווית חיה. אנחנו קוראים לציבור הרחב להשתתף בפעילות, ומייחלים להשבת כל החטופים הביתה בשלום".

הפסל יוצב במדשאות מרכז סוזן דלל מה-8.7 ולאורך הקיץ. לפרטים: kidsfestival.suzannedellal.org.il/events/