איל וולדמן | בלעדי

איל וולדמן רכש דירות בפרויקט של ישראל קנדה בשדה דב ב־50 מיליון שקל

מדובר ברכישה בסך של כ־50 מיליון שקל בקומה אחת, מהגבוהות במגדל המתוכנן בפרויקט • עוד נודע לגלובס כי בכוונת איש העסקים, ככל הנראה, לאחד את הדירות לדירה אחת, בשטח כולל של כ־550 מ"ר • עד כה מכרה ישראל קנדה יותר מ־200 דירות בפרויקט

שדה דב, שבו מתוכנן להיבנות הפרויקט העתידי. בעיגול: איל וולדמן / צילומים: טלי בוגדנובסקי, איל יצהר
שדה דב, שבו מתוכנן להיבנות הפרויקט העתידי. בעיגול: איל וולדמן / צילומים: טלי בוגדנובסקי, איל יצהר

איש העסקים איל וולדמן רכש כמה דירות בפרויקט ריינבו (RAINBOW) של ישראל קנדה בשדה דב שבצפון תל אביב - כך נודע לגלובס. על פי הפרטים, מדובר על רכישה בסך של כ־50 מיליון שקל בקומה אחת, מהגבוהות במגדל המתוכנן בפרויקט. עוד נודע לגלובס כי בכוונת איש העסקים, ככל הנראה, לאחד את הדירות לדירה אחת, בשטח כולל של כ־550 מ"ר.

ראיון | "לא האמינו שנמכור פה דירות. יצחק תשובה אמר לי, 'אם זה החזון, ואתה מאמין - אני איתך'" 
האם התפטרות מנכ"ל שיכון ובינוי תוציא את ענקית הנדל"ן מהבוץ?
98 אלף איש נרשמו להגרלה על 5,000 דירות. אלו הערים המבוקשות

נתוני העסקה שבידינו משקפים מחיר של כ־90 אלף שקל למ"ר, אך מאחר שמדובר ברכישה שתהיה כנראה "ברמת מעטפת", ללא שלב גמר הבנייה (בשל הרצון לאיחוד הדירות), התשלום הסופי צפוי להיות גבוה יותר, וכך גם המחיר למ"ר. עסקאות על נכסים הנמסרים ברמת מעטפת נפוצות יותר בתחום המשרדים, אך כאשר אדם מעוניין לאחד דירות מתוכננות לדירה אחת, גם במקרים כאלו נהוג לרכוש את הנכס בדרך זו.

איל וולדמן הוא היום בעליה של חברת ההשקעות הפרטית וולדו הולדינגס, שבה הוא משמש כיו"ר. וולדמן ייסד את חברת הטכנולוגיה מלאנוקס, שבשנת 2020 נמכרה בסכום של יותר מ־7 מיליארד דולר לחברת אנבידיה. באירועי 7 באוקטובר 2023, בעת מתקפת החמאס בדרום, נרצחה בתו, דניאל וולדמן ז"ל, לצד בן זוגה נעם שי ז"ל.

עד מאי נמכרו בפרויקט 184 דירות ב־1.6 מיליארד שקל

הפרויקט של ישראל קנדה יכלול 480 יחידות דיור ועוד 2,000 מ"ר של שטחי מסחר, במגדל בן 39 קומות שלצידו שישה בניינים נמוכים יותר, בני תשע קומות. עד למאי האחרון (מועד פרסום דוח הרבעון הראשון ל־2024) מכרה ישראל קנדה 184 יחידות דיור בפרויקט, בסכום כולל של כ־1.6 מיליארד שקל ונכון להיום החברה מכרה יותר מ־200 דירות. בין הרוכשים בפרויקט גם הפרזנטורית שלו, הזמרת נועה קירל, שרכשה בו דירת חמישה חדרים תמורת 10.5 מיליון שקל. המחיר הממוצע למ"ר עד כה, בדירות שנמכרו, הוא 82,206 שקל.

הפרויקט של החברה עלה על הקרקע לפני כחודש, לאחר שקיבל היתר דיפון וחפירה. על פי דוח החברה, המועד הצפוי להשלמת הפרויקט הוא שנת 2029. ישראל קנדה זכתה בקרקע להקמת הפרויקט באוגוסט 2021, במכרז שנחשב אולי ליוקרתי ביותר עד היום, תמורת 1.307 מיליארד שקל (כולל הוצאות פיתוח).