בהשקעה של 650 אלף שקל: עומר אדם נכנס לבורסת ת"א

הזמר המפורסם השתתף בהנפקה שערכה חברת הפתרונות לניקוי פאנלים סולאריים בלייד ריינג'ר • באותה הנפקה גויסו 6.4 מיליון שקל לחברה, שעניינה גם איל נדל"ן יהודי מארה"ב • שווי החברה, כ-30 מיליון שקל נמוך בכ-90% מהשיא אליו הגיעה ב-2021

עומר אדם ומאור מלול / צילום: עידן כהן
עומר אדם ומאור מלול / צילום: עידן כהן

הזמר עומר אדם השתתף בהנפקה שערכה חברת הפתרונות לניקוי הפאנלים הסולאריים בלייד ריינג'ר  מוקדם יותר השבוע. החברה גייסה השבוע סכום של כ-6.4 מיליון שקל בהנפקת מניות עם כתבי אופציות, ואדם רכש כ-10% מהיקף ההנפקה כך נודע לגלובס.

ניתוח | כך שינו הבעלים החדשים של שופרסל את הרשת מקצה לקצה  
מתקרב לאישור סופי: דיסקונט יוכל למכור את כאל לגוף מוסדי 

ההנפקה שערכה בלייד ריינג'ר מגיעה כחודש לאחר שהשלימה מיזוג עם חברה אחרת בתחום ניקוי הפאנלים הסולאריים - סולאר דרון. לאחר השלמת המיזוג בוצע הגיוס, שעניין כאמור גם את הזמן המפורסם. אדם השקיע בהנפקה סכום של כ-650 אלף שקל, וכן השתתפו גם חבריו מאור ושניר מלול, בעלי השליטה בקבוצת אירופה ישראל אשר השקיעו מאות אלפי שקלים נוספים ובסה"כ ביחד ביותר ממיליון שקל. עומר אדם אישר לגלובס את הפרטים ומטעמו נמסר: ״אני מאמין בבלייד ריינג'ר ובפוטנציאל של סולאר דרון".

בנוסף, נודע לגלובס כי ההנפקה עניינה עוד גורם מסקרן. איש העסקים היהודי, ג'ונתן רוביני, השתתף בהנפקה בהיקף של כ-1 מיליון שקל, כשלמעשה מדובר בהשקעת המשך שלו בחברת סולאר דרון, בה השקיע קודם לכן כחברה פרטית. רוביני, נחשב ע"פ מגזין פורבס לאחד מאנשי העסקים העשירים במדינת אלסקה שבארה"ב. הוא מוכר שם כמשקיע בעיקר בתחום הנדל"ן, אבל לאורך השנים השקיע גם בתחומים טכנולוגיים כולל במספר חברות ישראליות לאור קשריו בארץ.

לאדם תידרש סבלנות

האם עומר אדם עשה עסקה טובה? בהנפקה קיבלו המשקיעים מניות וכתבי אופציות. כאשר מחיר המניה האפקטיבי (בשקלול הערך הכלכלי של האופציות) מוערך ב-81 אגורות. נכון לצהרי יום חמישי מניית בלייד ריינג'ר יורדת ב-7.8% בבורסה, למחיר של 70 אגורות, כך שאדם יידרש לסבלנות עם ההשקעה החדשה שלו. ביום ההנפקה השבוע (שלישי) זינקה מניית בלייד ריינג'ר בשיעור חד של 48%, אולם מאז היא התממשה בכ-17%.

בלייד ריינג'ר מנוהלת על ידי עודד פרוכטמן. שווי השוק הנוכחי של בלייד ריינג'ר עומד על כ-30 מיליון שקל, נמוך משמעותית משווי השיא שאליו הגיעה החברה בינואר 2021 שעמד על 262 מיליון שקל. מניית החברה צנחה ב-98% מהשיא רשמה באותם ימים ועד כה.

בלייד ריינג'ר פיתחה תוכנה לניטור ואנליזה של שדות סולאריים. כחלק מהפעלתם הפאנלים שמותקנים בשטח נוטים להתלכלך והתוכנה של בלייד ריינג'ר מאפשרת לזהות את הלכלוך ולדאוג לניקוי שלו ועל ידי כך לשפר את יעילות הפאנלים. בחודש מאי התמלאו התנאים למיזוג של בלייד ריינג'ר עם חברה בשם סולאר דרון. אסיפת בעלי המניות של שתי החברות אישרו את המיזוג שיצא לדרך.

עסקיה של בלייד ריינג'ר מאז המיזוג ממשיכים להתרחב. לאחרונה דיווחה על הסכם הפצה ושיתוף פעולה עם חברה אחרת בשם פרופלר דרונס. במסגרת הסכם הפצה ושיתוף פעולה בלעדי בין בליידריינג'ר לפרופלור, תהיה זכאית בליידריינג'ר ל-30% מההכנסות ברוטו שתפיק פרופלור מהשימוש במערכת השטיפה לפאנלים הסולאריים.

פרופלור תהיה המשווקת הבלעדית של המערכת בישראל, כאשר פרופלור היא מחברות שירותי הרחפנים הבולטות בישראל. המיזוג של בלייד ריינג'ר וסולאר דרון ותרם למעשה להסכם האחרון. משום שסולאר דרון פיתחה מטען ייחודי לרחפנים שמיועד לניקוי פאנלים סולאריים באזורים מורכבים, שבו ייעשה השימוש כחלק מהסכם ההפצה המדובר.