4 שנות מאסר ליובל זמיר שביצע עבירות מין בתלמידיו

ארבע שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי נגזרו היום (ג') בבית משפט השלום בת"א על הבמאי והשחקן יובל זמיר, שהורשע בביצוע מעשים מגונים ומעשה סדום אחד, בארבעה מתלמידי חוג הדרמה שהדריך בבית ספר בת"א.

סגן נשיא בית המשפט, השופט זכריה כספי, מתח ביקורת נוקבת על הנהלת בית הספר, שניסתה להשתיק את הפרשה ופיטרה את זמיר, מבלי לדווח על תלונות התלמידים למשטרה.

השופט קבע, כי מדובר בטיפול כושל של מנהל בית הספר ובהעדר פיקוח. הוא הוסיף, כי חוסר המעש הזה גובל בהסתרה של ממש. השופט ציין גם את העובדה שהממונה על חוגי הדרמה בעיריית ת"א בשעתו, פרידה רשף, העידה שלא ידעה כלל על מה שיוחס לזמיר ולמדה על כך רק מהעיתונות.

עבירות המין שביצע זמיר בתלמידיו נעשו בשטח בית הספר, בחדרו הצדדי של זמיר, לאחר שעות הלימודים, באולם הספורט, בבית של זמיר עצמו, בביתו של אחד התלמידים ובפארק הירקון בשעות הלילה.

התובעת, עו"ד נינה בסאן, אמרה בסיום המשפט: "זה היה משפט מאוד מיוחד, בגלל הנפשות המעורבות בו, בעיקר המתלוננים. אני עצמי אמא לנער בן 16, בגיל בו היו המתלוננים בעת ביצוע העבירות בהם. הופתעתי מאומץ הלב שלהם, כאשר עמדו מול הכפשות אין סוף מצד הנאשם, שביצע בהם מעשים שבעטיים איבדו את נעוריהם היפים ביותר".

סניגורו של זמיר, עו"ד מנחם רובינשטיין, אמר, שהעונש שנגזר על מרשו מהווה סטייה מוחלטת וקיצונית מרמת הענישה המקובלת בבית משפט השלום והמחוזי עד היום, על עבירות מין שהמכנה המשותף שלהם הוא, שנעשו בהסכמה בין הצדדים.

עם זאת, ראוי לציין שביהמ"ש לא קנס את זמיר ולא הורה לו לפצות כספית את המתלוננים, בשל מצבו הכלכלי.

« (עתי"ם) « 4 שנות מאסר ליובל זמיר שביצע עבירות מין בתלמידיו «

צרו איתנו קשר *5988