אמפל של יוסי מימן דורשת בוררות בינ"ל נגד ממשלת מצרים

אמפל, המחזיקה ב-12.5% ב-EMG, יחד עם בעלי מניות נוספים בינלאומיים ב-EMG, טוענת כי אי העמידה של ממשלת מצרים בהתחייביות בהקשר להסכמי הגז הבינלאומיים הביאה לנזקים במיליארדי דולרים

חברת אמפל אמריקן שבשליטת יוסי מימן, המחזיקה בכ-12.5% בחברת EMG, ביקשה הליך בוררות בינלאומי יחד עם בעלי מניות נוספים בינלאומיים ב-EMG נגד ממשלת מצרים, בעקבות אי עמידה בהתחייביות בהקשר להסכמי הגז הבינלאומיים.

המבקשים טוענים כי אי העמידה של ממשלת מצרים בהסכמי הגז פגע קשות בהשקעתם ובערך של EMG ולפיכך גם באמפל של מימן. לטענתם, הבקשה לבוררות באה לאחר מגעים מתמשכים וניסיונות לא מוצלחים לפתור את המחלוקות עם ממשלת מצרים.

הבוררות הבינלאומית הנוכחית היא בהמשך להליך בוררות נוסף שהגישה EMG באוקטובר האחרון נגד חברת הגז הממשלתית במצרים שאחראית על זרימת הגז בצינור של EMG, בין השאר גם לישראל - זרימה שכידוע הופסקה מספר רב של פעמים בשנה האחרונה והעמידה בספק את היכולת להסתמך על אספקה סדירה של הגז המצרי.

EMG טוענת כי המצרים הפרו את המחויבות החוזית שלהם בכך שלא הבטיחו זרימה סדירה של גז טבעי ממצרים, ולא הצליחו להגן על הצינור מפני פיצוצים חוזרים ונשנים של גורמי טרור במצרים, מה שפגע קשות כאמור בהשקעה ב-EMG לטענתם.

מבקשי הבוררות דורשים פיצוי ממשלתי ממצרים על נזקים שנגרמו כתוצאה מהעצירות החוזרות בזרימת הגז - נזקים שנאמדו ע"י EMG במיליארדי דולרים.

צרו איתנו קשר *5988