עוד עלייה: מחיר הבנזין צפוי לעלות בכ-10 אג' לליטר ביום ו'

העלייה הצפויה במחיר הבנזין מושפעת מעלייה במחיר הנפט בשבועות האחרונים, אשר נובעת מצפי לעלייה בביקוש לנפט וירידה מצד ההיצע

דלק  / צלם: איל יצהר
דלק / צלם: איל יצהר

מחיר הבנזין צפוי לרשום עלייה של עד 10 אגורות בחודש מאי, כך מעריכים היום (א') גורמים במשק הדלק. מדובר בעלייה חדה יותר מזו שהוערכה בשבוע שעבר. כיום עומד מחיר הבנזין על 6.52 שקלים לליטר. אם אכן יעלה מחיר הבנזין, יהיה זה החודש השלישי ברציפות בו הוא עולה.

העלייה הצפויה במחיר הבנזין מושפעת מהעלייה במחיר הנפט בשבועות האחרונים, אשר נובעת מצפי לעלייה בביקוש לנפט וירידה מצד ההיצע. סיבות נוספות לעלייה בשבועות האחרונים היא המתיחות במזרח התיכון והלחימה בתימן. רק לפני מספר ימים פרסם חיל הים האמריקאי כי הוא שלח נושאת מטוסים וטילים לקרבת תימן לצרכי אבטחה. סיבה נוספת לעלייה היא היחלשות הדולר אל מול סל המטבעות העולמי.

כיום נסחרת חבית נפט מסוג WTI נסחרת היום ב-57.15 דולר - המחיר הגבוה ביותר מאז תחילת שנת 2015. מחירה של חבית נפט מסוג ברנט, נסחרת היום ב-65.28 דולרים, המחיר הגבוה ביותר מזה שלושה חודשים.

כאן המקום לציין כי רק בעוד מספר ימים יפרסם משרד האנרגיה את העלייה המדויקת במחיר הבנזין. מחיר הבנזין נקבע ב-4 הימים האחרונים של החודש, בהתבסס על מחיר הנפט באותם ימים בבורסת הדלקים Lavera שבצרפת.

צרו איתנו קשר *5988