מי הגיע להשקת ספרו של דב מורן, ואיפה סעדו רה"מ ורעייתו?

וגם: מי הקיף את הכנרת במסע אופנועי ב.מ.וו?

יאיר סרוסי, אביהו בן נון ודב מורן / צילום: איציק בירן
יאיר סרוסי, אביהו בן נון ודב מורן / צילום: איציק בירן

פותח דלתות

השקה לספרו החדש של דב מורן

אם אתם יזמים שמחפשים את הפריצה הגדולה כולם ישמחו לעוץ לכם עצה. אבל לא כולם הם יזמים סדרתיים עם ניסיון עבר כמו של דב מורן, יזם סדרתי, ממציא ומשקיע ומי שמכר את אם סיסטמס, החברה שהקים, לסנדיסק, תמורת 1.6 מיליארד דולר ומעתה - גם סופר.

מורן השיק את ספרו החדש "100 דלתות - מבוא ליזמות" ובין בכירי עולם העסקים וההיי-טק שבאו לחגוג עמו היו יאיר סרוסי, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים; משה ליכטמן, לשעבר מבכירי מיקרוסופט וכיום ושותף בקרן IGP; זאב הולצמן, מייסד ומנהל קרן גיזה; וענת לוין, משנה למנכל כלל ביטוח.

בהשקת הספר, שיצא בהוצאת ידיעות ספרים, ביום חמישי במושבה ירקונה נצפו גם מפקד חיל האוויר לשעבר אביהו בן נון; יורם טיץ, מנכ"ל משותף ארנסט אנד יאנג; אלי גלמן מנכ"ל אמדוקס; איתן עקיבא, שותף וראש חטיבת המיזוגים ורכישות ב-PWC ישראל; אורנה ברי, סגנית נשיא ב-EMC ועוד רבים אחרים.

יאיר סרוסי, אביהו בן נון ודב מורן / צילום: איציק בירן
 יאיר סרוסי, אביהו בן נון ודב מורן / צילום: איציק בירן

הם רוכבים

מי הקיף את הכנרת במסע אופנועי ב.מ.וו?

300 אופנועי ב.מ.וו עליהם רכבו קרוב ל-400 איש השתתפו ביום שישי במסע האופנועים השנתי. השנה נערך אירוע הרכיבה סביב הכנרת בשני מסלולים - שטח וכביש. בסיום חיכתה למשתתפים הפתעה, הופעה של דנה אינטרנשיונל.

בין הרוכבים וחובבי האופנועים שנצפו באירוע היו אורי גולדפרב, מנכ"ל חברת הקרנות ספרה; ואמיר גיא, מנכ"ל משרד הפרסום אדלר-חומסקי.

באירוע - אותו אירחו יורם מזרחי, המשנה למנכ"ל דלק מוטורס; וברק כהן, מנהל חטיבת ב.מ.וו בחברה - הושק האופנוע החדש R nine T סקרמבלר.

דנה אינטרנשיונל, שהודתה כי אין לה ניסיון עשיר באופנועים, וניסיון קצר לפני 20 שנה הספיק לה, הסכימה לשיר לו את "לא יכולה בלעדיך". 

ברק כהן ודנה אינטרנשיונל / צילום: רונן טופלברג
 ברק כהן ודנה אינטרנשיונל / צילום: רונן טופלברג

חוצפה ישראלית

אלגומייזר עם הערת "עסק חי" וכמעט ללא מזומנים "בוחנת גיוס הון בארה"ב"

חברת אלגומייזר, המתמחה באופטימיזציה ובאוטומציה של קמפיינים פרסומיים באינטרנט, מתכננת להיכנס לשוק ההון האמריקאי. החברה, שביצעה גיוסי הון בהיקף של כ-30 מיליון שקל מתחילת 2014, דיווחה לבורסה כי "החליטה על היערכות ובחינת כניסה לשוק ההון האמריקאי. הכניסה לשוק האמריקאי, ככל שתתבצע, צפויה להיעשות בדרך של גיוס הון ממשקיעים אמריקאים, וייתכן שתכלול רישום של מניות החברה בארה"ב".

שווי השוק אלגומייזר, אותה מוביל נועם בנד (מנכ"ל ויו"ר), עומד כיום על 67 מיליון שקל בבורסה. בקופת החברה היו בסוף הרבעון השני השנה 522 אלף שקל בלבד, שכן היא ממשיכה לשרוף מזומנים מדי חודש בחודשו.

אלגומייזר מספקת שירותים בעיקר ללקוחות קטנים בארה"ב ומאפשרת להם חשיפה וכיסוי פרסומי בגוגל, בפייסבוק, בווידאו, בטוויטר ובמייל באמצעות תוכנות אוטומטיות המשלבות בינה מלאכותית. החברה הודיעה לאחרונה על כניסה לפעילות בשוק הרוסי והיפני, לצד השוק האמריקאי.

ברבעון השני הסתכמו הכנסותיה החברה ב-166 אלף שקל, ירידה של 22.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה הפסד גולמי של 157 אלף שקל לעומת רווח גולמי של 207 אלף שקל ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי הסתכם בכ-4 מיליון שקל וההפסד הנקי עמד על 4.1 מיליון שקל.

בסיכום המחצית הראשונה של 2016 רשמה אלגומייזר ירידה של 12.6% בהכנסות ל-381 אלף שקל, הפסד גולמי של 300 אלף שקל, והפסד תפעולי ונקי של כ-8 מיליון שקל. לדוחות החברה, שבשליטת אביב ברקוביץ' ואלי פלטוב, צורפה הערת "עסק חי" מצד רואי החשבון שלה. באלגומייזר הסבירו את התוצאות החלשות בכך שהחברה "נתקלה בקשיי גבייה מלקוחות בארה"ב. החברה שינתה את שיטת הגבייה כדי לפתור את הבעיה והיא עובדת על גביית חובות העבר".

נועם בנד / צילום: דני בראדון
 נועם בנד / צילום: דני בראדון

שם על שפת הים

ראש הממשלה ורעייתו בארוחה ספונטנית

אל מסעדת הרברט סמואל במרינה הרצליה הגיעו לאחרונה אורחים ספונטניים לארוחת ערב - ראש הממשלה ורעייתו, בנימין ושרה נתניהו. אל תדאגו זה לא היה בשבת, המסעדה במלון ריץ-קרלטון היא כשרה.

לאחרונה הודיעה קבוצת הקולינריה עדי'ס לייפסטייל של האחים עדי ועירית שטראוס, כי גם מסעדת הרברט סמואל בתל-אביב, מסעדת הדגל של הקבוצה, שתעבור בקרוב למשכנה החדש תהפוך לכשרה.

השף הראשי של המסעדה מור כהן, ומנהל המסעדה נתנאל שגב, הגישו לזוג נתניהו את סלט העגבניות המפורסם וגם פילה לוקוס וארנצ'יני. כהן ושגב גם ניצלו את ההזדמנות להצטלם למזכרת עם בני הזוג.

בתום הארוחה, הם הודו לשף ולמנהל המסעדה.

שף מור כהן, ראש הממשלה נתניהו  ורעייתו שרה, נתנאל שגב / צילום: מירית הוד
 שף מור כהן, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה, נתנאל שגב / צילום: מירית הוד

זזים - מינויים חדשים

גלית סגל, מנכ"לית G כפר-סבא

גלית סגל חזרה לחברת הנדל"ן המניב ומונתה למנכ"לית מתחם G כפר-סבא; עו"ד אסף אלישע מונה למנכ"ל מתחמי גזית במערב ראשון-לציון כולל G סינמה סיטי;

אורטל צור מונתה למנכ"לית קניון G רוטשילד בראשון-לציון והחליפה את ענת חיננזון שמונתה למנכ"לית G-6 יקנעם; אילן דניאל מונה למנכ"ל חטיבת תל-אביב; וקרן חן גנון מונתה להיות מנכ"לית G יבנה.

גלית סגל / צילום: דן ליאור
 גלית סגל / צילום: דן ליאור

ניצן צעיר-הרים, מנהל הביטוח הכללי במגדל

ניצן צעיר-הרים מונה לתפקיד סמנכ"ל, חבר הנהלה ומנהל תחום הביטוח הכללי ב"מגדל ביטוח". הוא מחליף בתפקידו את יוסי פרץ, אשר שימש מנהל הביטוח הכללי במגדל בשנתיים האחרונות ויישאר בקבוצה.

צעיר-הרים הצטרף למגדל בתחילת 2016 וטרם לכן מילא שורה ארוכה של תפקידים בכירים בענף הביטוח.

ניצן צעיר הרים / צילום: יח"צ
 ניצן צעיר הרים / צילום: יח"צ

יצחק סער, סמנכ"ל שיווק בגינדי החזקות

חברת הנדל"ן גינדי החזקות מינתה את יצחק סער לסמנכ"ל השיווק. סער שימש בעבר כמנהל שיווק קוקה-קולה, מנהל תחום בשיווק הקמעונאי של החברה המרכזית למשקאות ומנהל מותג יופלה בתנובה. סער, המשמש גם כמרצה לשיווק במכללה למנהל, ייכנס לנעליו של סמנכ"ל השיווק הקודם, צחי לוי ז"ל, שנפטר בפתאומיות.

יצחק סער / צילום: ליאור נורדמן
 יצחק סער / צילום: ליאור נורדמן

צרו איתנו קשר *5988