יש להם כרטיס ספרייה: מי נפגשו בכפר שמריהו ותמכו בבירה?

וגם: ההמון הנכון מחפש את הדבר הנכון בזמן הנכון

עידו נחושתן יאיר המבורגר ואורנה נחושתן/ צילום: חגי יחזקאל
עידו נחושתן יאיר המבורגר ואורנה נחושתן/ צילום: חגי יחזקאל

יש להם כרטיס ספרייה: מי נפגשו בכפר שמריהו ותמכו בבירה?

אילנה ויאיר המבורגר, יו"ר ובעל השליטה בקבוצת הראל המכהן גם כיו"ר מועדון החברים של הספרייה הלאומית, אירחו השבוע בביתם שבכפר שמריהו, אירוע של הספרייה, שמטרתו להכיר לנציגי העולם העסקי בתחומים שונים, את תהליך ההתחדשות שהיא עוברת. עוד במארחים היה דוד בלומברג, יו"ר דירקטוריון הספרייה הירושלמית, שאמר כי כבר בעתיד הקרוב תעמוד הם יעמדו בליבת התרבות וכי הוא מקווה לצרף חברים תומכים נוספים כדי לסייע להם לאסוף, לשמר ולהנגיש את הזיכרון הלאומי היהודי והישראלי.

על הדשא בחצר הבית נפגשו: דוד פתאל, בעל השליטה במלונות פתאל; ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי; יהושוע וגליה מאור, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי; יאיר סרוסי, לשעבר יו"ר בנק הפועלים ויו"ר מגדלי הים התיכון בהווה; עו"ד דליה טל; חיה ודוד גרנות, לשעבר יו"ר הבינלאומי (שהסיר השנה את מועמדותו לתפקיד יו"ר בזק); נעמי ודוד קוליץ, מנכ"ל אלול טכנולוגיות (הרבה דוד היו שם); אורנה והאלוף במיל' עידו נחושתן, לשעבר מפקד חיל האוויר; אורי שניידר, סמנכ"ל הפיתוח ונועם קייזר - מנהל פיתוח עסקי בכיר לקרנות הון סיכון ואחרים. 

בין היתר דובר על הדשא כי למרות שרובם המכריע של הנוכחים לא ירושלמי, הם ביקרו בספרייה יותר מפעם אחת. 

גליה מאור ודוד קוליץ/  צילום: חגי יחזקאל
 גליה מאור ודוד קוליץ/ צילום: חגי יחזקאל

ההמון הנכון מחפש את הדבר הנכון בזמן הנכון

ביום שלישי ערכו לאומי קארד ופלטפורמת השקעות ההמונים - פיפלביז תחרות סטארט-אפים, בה הוזמנו הנוכחים לדרג את החברות ואף לקבל הזדמנות השקעה "בזמן אמת". במציגים שהגיעו למתחם הריברסייד בתל אביב, ניתן היה לפגוש את סרן זיו שילון, המוכר היום כפעיל חברתי, שנפצע בשנת 2012 בידיו ברצועת עזה. שילון הוא גם יזם, כאשר הוא ושותפיו הקימו חברה שפיתחה צמיד זרוע המאפשר לפגועי ידיים לשלוט מרחוק במכשיר הנייד, במחשב כמו גם בקונסולת משחקים.

עוד השתתפו: אור בנון, מנכ"ל ומייסד משותף בפיפלביז; המתחרים - הגר ריפס, מנכ"לית ומייסדת  Ladingo, להזמנת מוצרים גדולים באינטרנט; יוסי ירקוני, מנכ"ל ומייסד משותף של אפליקציית Robin לניהול החסכונות הפנסיוניים והסמנכ"לית, אודליה כהן; הראל משה, מייסד משותף במיזם התיירות NextTravel ועוד. 

השופטים, רון פאינרו, מנכ"ל לאומי קארד; חיים שני, לשעבר מנכ"ל נייס ומשרד האוצר; עינב אדיב ברר, מייסדת מותג החיתולים בייביסיטר; רועי אייזנמן, יו"ר אוורסט בנקאות להשקעות; ועילם אוסרי, סמנכ"ל התפעול של פיפלביז.

במקום הראשון בתחרות (ובהשקעה של 50 אלף שקל) זכה מיזם התיירות SeeVoov אותו ייסד ומנהל ד"ר אסף טוקר. המיזם המציע פלטפורמה מקוונת לבניית מסלול חכם המבוסס על מאגר וידאו בינלאומי. טוקר, כך התברר במהלך הערב, היה גם רופא הילדים של בתו של שילון.

זיו שילון אור בנון ואסף טוקר/ צילום: עזרא לוי
 זיו שילון אור בנון ואסף טוקר/ צילום: עזרא לוי

צרו איתנו קשר *5988