דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

נעילה אדומה בוול סטריט: הנאסד"ק ירד כמעט 1%, אך סיטיגרופ זינקה ביותר מ-4%

סיטיגרופ עלתה בכ-4% לאחר פרסום הדוחות • חברת החשמל בקליפורניה בדרך לפשיטת רגל • מדד הפחד (VIX) קפץ בכ-5% • נעילה שלילית באירופה, הפוסטי איבד 0.9% לקראת ההצבעה על הברקזיט מחר

נפילות בוול סטריט / צילום: רויטרס - Brendan McDermid
נפילות בוול סטריט / צילום: רויטרס - Brendan McDermid

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 

23:00

היום הראשון של שבוע המסחר בוול סטריט ננעל בירידות בהובלת מדד הנאסד"ק  שירד 0.94%, S&P 500  ירד מעל 0.53% והדאו-ג'ונס  איבד 0.36% מערכו.

מניות נטפליקס , אפל  ואלפאבית  איבדו כ-1%. סקטור הטק במדד S&P 500 איבד כ-0.8% מערכו.

מניית סיטיגרופ  טיפסה 4.3% לאחר פרסום הדוחות שלה לרבעון הרביעי בטרם פתיחת המסחר.

19:45

המסחר בבורסות וול סטריט מתנהל בירידות על רקע עונת הדוחות לרבעון הרביעי והחשש מפני האטה של הכלכלה העולמית. מדד דאו ג'ונס מאבד 0.25% ומדד הנאסד"ק יורד 0.6%.

מניית סיטיגרופ  מזנקת ביותר מ-4% לאחר הדוחות. בנק ההשקעות עלה על תחזית הרווח למניה ומנגד פספס את תחזית ההכנסות בכחצי מיליארד דולר.

18:40

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות בצל החשש מהאטה עולמית, ולצד פרסום נתוני ייצור חלשים מהמצופה בגוש האירו. מדד הדאקס השיל 0.4%, הקאק ירד בשיעור של 0.4% והפוסטי איבד 0.9% לקראת ההצבעה על הברקזיט מחר.

בשעה זו המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות, כאשר מדד הנאסד"ק יורד 0.8%, הדאו ג'ונס משיל 0.5%, ומדד הפחד קופץ 6%.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בטריטוריה האדומה, כאשר המדדים המובילים מאבדים 0.9% בצל החשש מהאטה עולמית. בתוך כך, נתוני הסחר שפורסמו הבוקר בסין, חושפים כי הפער המסחרי מול וושינגטון עלה לשיא.

מדד דאו ג'ונס  מאבד 0.8%, הנאסד"ק  יורד 0.9% בפתיחה ומדד S&P 500  יורד בשיעור דומה. מדד הפחד (VIX) קופץ ביותר מ-7%. מחיר הנפט יורד 0.8% לרמה של 51.1 דולר לחבית.

באירופה, המסחר מתנהל בטריטוריה האדומה. מדד הדאקס יורד 0.3%, הקאק מאבד 0.45, הפוטסי מאבד 0.7%.

15:20

בנק ההשקעות סיטיגרופ  פיספס את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי בכחצי מיליארד דולר, וזאת בצל חולשה בפעילות המסחר באג"ח. בשורה העליונה, ההכנסות של סיטיגרופ ברבעון הרביעי הגיעו ל-17.12 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות של האנליסטים להכנסות של 17.5 מיליארד דולר. עם זאת, מדובר בעלייה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

14:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורידים סביב ה-1%, ובאירופה המדדים נסחרים בירידות בצל נתוני ייצור מאכזבים בגוש האירו. מוקדם יותר הבוקר, ממשלת סין הודיעה כי עודף הסחר שלה ב-2018 מול ארה"ב היה הגבוה ביותר מזה עשור.

מנייתה של Abercrombie & Fitch (סימול:ANF) עולה ביותר מ-4% בטרום-מסחר לאחר שהחברה אישררה את התחזיות לרבעון הרביעי. החברה צופה כי המכירות יגיעו לאמצע טווח התחזיות המוקדמות של האנליסטים, שצפו למעשה ירידה של 4.8% בהכנסות.

קרוקס (סימול: Crocs) העלתה תחזיות לסיום "הרבעון הרביעי הטוב מזה שנים", עם הכנסות בטווח של 211-214 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות בטווח של 205-195 מיליון דולר, מה שמשקף צמיחה של 6%, לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 4%.

מנייתה של חברת החשמל של קליפורניה (PG&E) צוללת ביותר מ-50% בשלב של טרום-מסחר בוול סטריט, לאחר שהחברה הודיעה על כוונתה להגיש טפסים לפשיטת רגל (צ'פטר 11), נוכח החקירה סביב שריפת ענק בקליפורניה בסוף 2018. בתוך כך, מנכ"לית החברה התפטרה על רקע המצב.

השבתת הממשל בארה"ב נכנס ליומה ב-24 - שיא היסטורי. בשנת 1995 השבתת הממשל הסתכמה ב-21 יום ובספטמבר 1978 הושבת הממשל ל-17 יום. כזכור, השבתת הממשל האמריקאי נמשכת בצל הדרישה של דונלד טראמפ למימון של החומה בגבול מקסיקו.

12:00

המדדים המובילים באירופה נסחרים בטריטוריה האדומה, וזאת ברקע לסנטימנט השלילי שנרשם כעת בחוזים בארה"ב.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על ירידות בפתיחת שבוע המסחר בארה"ב. החוזים על מדד הנאסד"ק יורדים בכ-1%, החוזים על מדד דאו ג'ונס מאבדים 0.8% והחוזים על מדד S&P 500 מאבדים שיעור דומה. 

בגרמניה, מדד הדאקס מאבד 0.6%, הקאק יורד 0.8% והפוטסי הבריטי משיל 0.7% לקראת ההצבעה הקריטית מחר על הברקזיט.

10:15

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה שלילית. בורסות לונדון , גרמניה , פריס  ומילאנו  נפתחו בירידות של עד 0.6%.

המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות. בורסת הונג קונג  ננעלה בירידות של 1.6%.

עונת הדוחות הכספיים בוול סטריט נפתחה בשבוע שעבר, והיום לפני פתיחת המסחר בניו יורק צפוי בנק סיטי (סיטיגרופ ) לפרסם את דוחותיו לרבעון האחרון ולשנת 2018 כולה.

עפר קליין, הכלכלן הראשי של הראל ביטוח ופיננסים, אמר כי "גם ב-2019 אפשר לראות בשווקים השפעה חיובית של אפקט ינואר, עם עליות נאות. הנאסד"ק  עלה בשבוע החולף ב-3.5% והשלים עלייה של 5.1% מתחילת השנה, בעוד S&P 500  הוסיף 2.5% והשלים מתחילת השנה 3.6%. הדאקס 30  הגרמני עלה בשבוע שעבר ב-1.1% וב-3.1% מתחילת השנה, ואילו הניקיי  היפני הוסיף 4% והפך את הקערה מתשואה שלילית מתחילת שנה לעלייה של 1.7%. מדד הנג סנג  בהונג קונג זינק בשבוע שעבר ב-3.2% ומתחילת השנה עלה ב-1.7%". בהראל מוסיפים כי "עונת הדוחות שנפתחה בארה"ב תהווה קריאת כיוון להתנהגות המניות ברבעון הראשון של 2019".

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל הבוקר במגמה שלילית. כך, מדד הונג קונג  יורד בכ-1.5%. שנחאי  רושם ירידות אף הוא. הבורסה ביפן בחופש לרגל חג מקומי.

המשקיעים נושאים עיניהם למתרחש בארה"ב בנוגע להשבתת הממשל, ולדאגות בנוגע לכלכלת סין, מה שעלול לפגוע בסנטימנט החיובי בשוקי סין השבוע. כזכור, השבתת הממשל האמריקאי בצל הדרישה של דונלד טראמפ למימון של החומה בגבול מקסיקו, כבר שברה את השיא של ההשבתה שנרשמה בחודש דצמבר של שנת 1995 שנמשכה 21 יום. 

בסוף השבוע ננעלו מדדי וול סטריט בטריטוריה השלילית ושברו רצף של חמישה ימי עליות. מדד דאו-ג'ונס ומדד S&P 500 ננעלו בירידות זניחות, כמעט ללא שינוי, ורשמו עליות של יותר מ-2% השבוע. מדד נאסד"ק כללי ירד ב-0.2% ורשם עלייה של קרוב ל-3.5% השבוע.

מחר הפרלמנט הבריטי יערוך הצבעה על אישור תכנית הברקזיט שגובשה מול האיחוד האירופי. בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד ב-29 במארס, והפרלמנט הבריטי עדיין מפולג בסוגיית הברקזיט. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות