סגירה בת"א: מניית סלקום השלימה זינוק של 30% בשלושה ימים

מדד ת"א 35 איבד 0.25%, מדד ת"א 90 ירד ב-0.4% • פועלים עלתה ב-2% על רקע חלוקת דיבידנד ענק • שופרסל איבדה יותר מ-3%, נייס ירדה ב-3% וטבע איבדה 1.6%

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, בדומה לסנטימנט מעבר לים. מדד ת"א 35 איבד 0.25%, מדד ת"א 90 ירד ב-0.4% ומדד ת"א SME 60 השיל 0.15%.

מניית סלקום  השלימה מהלך עליות של 30% בשלושת ימי המסחר האחרונים. מניית פועלים  קפצה ב-2% בהמשך להודעה על חלוקת דיבידנד של מיליארד שקל, מניית שופרסל  איבדה 3.6%, טבע  ירדה ב-1.6%, נייס  צנחה ב-3% ואלביט מערכות  איבדה 1.8%.

14:30

יום המסחר הרביעי לשבוע ממשיך להתנהל בנטייה שלילית, במחזור מסחר נמוך. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על כיוון שלילי הצפוי לקראת פתיחת המסחר שם.

בצד השלילי במדד ת"א-35, מניית שופרסל  נחלשת בכ-3% במחזור מסחר ער. ברקע למסחר, חברת דיסקונט השקעות  (דסק"ש), בעלת המניות הגדולה ברשת קמעונות המזון, הודיעה הבוקר כי היא "בוחנת מהלך של מכירת מניות שופרסל בהיקף שטרם נקבע, למשקיעים מסווגים, בהליך תחרותי, כנגד אג"ח דסק"ש". מניות אנרג'יאן , אלביט מערכות   ודלק  יורדות בכ-2%.

בנק הפועלים  הודיע אמש על חלוקת דיבידנד בהיקף של 1 מיליארד שקל הצפויה במהלך החודש הבא. מניית הבנק נסחרת בניגוד למגמה, עם עליות של כ-2%-1.5% ומושכת את מדד הבנקים לעלייה של כ-0.5%.

עוד במסחר, מניית סלקום  ממשיכה להתחזק, והיא מטפסת בכ-4%-3% בהמשך לקפיצה של כ-14% שהציגה אתמול, אחרי שהחברה הודיעה על כוונתה לבצע תוכנית התייעלות, שבמסגרתה צפויים פיטורי עובדים בהיקף משמעותי. אג"ח החברה נסחרות היום בירידות של עד כ-1.5%.

בלאומי שוקי הון ציינו כי "המהלך של סלקום נכון ונחוץ, אך השאלה מה תהיה ההשפעה על שוק הסלולר. שוק הסלולר זקוק לקונסולידציה משמעותית על מנת להבריא".

חברת ביג  הודיעה על רכישת מרכז קניות בבלגרד תמורת כ-33 מיליון אירו. מנייתה מתחזקת בכ-1%.

מניית איי.די.או  ממשיכה לרכז עניין ומחזור מסחר גדול, שבו היא נסחרת בשינויים קלים. מוקדם יותר השבוע דיווחה החברה הפועלת בתחום הנדל"ן למגורים בברלין כי חתמה על הסכם לרכישתה במהלך של מיזוג משולש הופכי, במחיר גבוה בכ-80% משווי המניה בעת ההודעה, מה שהוביל לקפיצה של כ-65% במנייתה ביום שלישי ולעלייה של כ-5% נוספים אתמול, במחזורי מסחר ערים.

חברת טלסיס  עדכנה כי חתמה על הסכם להפצת רכיבי אלקטרוניקה של חברה זרה, ומנייתה מטפסת בכ-5%-4%.

במסגרת פרויקט האנליזה של הבורסה, חברת אדיסון פרסמה עדכון אנליזה למניית אלביט טכנולוגיות , שקופצת בכ-14%.

בין המניות הקטנות, זו של ננו דיימנשן   מזנקת בכ-25%. ברקע למסחר, החברה פרסמה אמש תשקיף של ADS ואופציות בארה"ב, הקשור להלוואה המירה שלה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה חיובית, עם עליות חדות בחלק מהסדרות.

בבית ההשקעות אופנהיימר התייחסו בימים האחרונים במסגרת ניתוח טכני של השווקים לכיוון השווקים וציינו כי קיימים כמה סימני תמיכה של מגמה חיובית בשוק המניות האמריקאי. לפי אופנהיימר, אלה כוללים "שבירת קווי התנגדות ארוכי טווח של מדד S&P 500, המתקרב לשיאו החדש, וכן של מדד המניות הקטנות Russell 2000, המפגין התאוששות, אם כי עדיין פחות מובהקת מאשר מדד המניות הגדולים".

באופנהיימר צופים "יציבות בשוקי החוב והסחורות, דבר שהינו חיובי עבור אפיקי המניות". בהסתכלות על ענפי פעילות בארה"ב, עם אלה שהם מזכירים בצד השלילי נמנה מגזר האופנה, "הנמצא תחת לחצים ארוכי-טווח".

12:30

המסחר בבורסת ת"א מתנהל במגמה שלילית במחזור מסחר דל של כ-300 מיליון שקל. מניית הפועלים  בולטת בניגוד למגמה ועולה בכ-1.5%, לאחר שהבנק הודיע אמש על חלוקת דיבידנד של 1 מיליארד שקל. מניית שופרסל  מרכזת עניין ונחלשת בכ-3%, לאחר שהבוקר הודיעה דיסקונט השקעות , בעלת המניות המרכזית ברשת הקמעונות, כי היא בוחנת מכירה אפשרית של החזקותיה ברשת. 

מניית סלקום   ממשיכה לטפס, ומוסיפה 3% בהמשך לזינוק של כ-14% אתמול ,על רקע הודעתה על תוכנית התייעלות ופיטורי עובדים.

09:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח היום בירידות שערים על רקע האירועים בארה"ב וחוסר הוודאות סביב הליך ההדחה של הנשיא דונלד טראמפ, שהוביל אתמול את וול סטריט לירידות. המדדים המובילים רושמים ירידות של עד 0.4%.

מניות פז  מובילות את הירידות ומאבדות יותר מ-2%. מניית שופרסל  מאבדת קרוב ל-2.5%. חברת דסק"ש  הודיעה היום כי היא בוחנת מכירת חלק מהחזקותיה ברשת הקמעונות. בצד החיובי מובילה את בעליות מניית הפועלים  שמוסיפה כ-1.5%.  

06:00

המסחר בבורסה של תל אביב צפוי להיפתח הבוקר על רקע הירידות אמש בוול סטריט והפתיחה האפשרית בהליך להדחתו של הנשיא טראמפ. הנאסד"ק ירד ב-1.5%, מדד S&P 500 נחלש ב-0.8% והדאו ג'ונס איבד 0.5%. 

מניית סלקום, שדיווחה על יישום תוכנית הבראה מקיפה הכוללת פיטורי מאות עובדים, וזינקה בתל אביב ב-14.3% במחזור מסחר ער המשיכה את הטיסה שלה גם בניו יורק, ועלתה בכ-20%. מניית פרטנר שרשמה עליות של כ-6% בתל אביב נהנתה אף היא מהמשך המגמה והוסיפה בניו יורק יותר מ-7%. 

אתמול הסתיים המסחר בבורסה של תל אביב בעליות שערים, אותן הובילו מניות הסלולר. מדד ת"א 35 רשם עלייה סמלית של 0.07%, ת"א 125 טיפס ב-0.3% ומדד ת"א 90 עלה ב-1%.

בורסות אירופה ננעלו אמש בירידות קלות: בפרנקפורט מדד דאקס ירד ב-0.26%, בלונדון הפוטסי הבריטי איבד 0.56% ובפריז הקאק רשם ירידה סמלית של 0.04%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי ירד ב-0.03%.