וול סטריט נסוגה מהשיא; מניית טבע צנחה בכ-5% לפני הדוחות מחר

מדד הנאסד"ק איבד 0.3%, הדאו ג'ונס ו-S&P 500 ללא שינוי • מניית סייברארק הישראלית מנתרת בכ-10% לאחר הדוחות • אבן קיסר איבדה גובה לאחר שאכזבה את השוק • מניית HP זינקה על רקע הדיווח כי ענקית המדפסות זירוקס בוחנת אפשרות לרכישתה ב-27 מיליארד דולר

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

בורסות וול סטריט נסוגו מרמת השיא על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השלישי של השנה. מדד הנאסד"ק איבד 0.3%, הדאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו ללא שינוי מהותי.

בזירת הישראליות בוול סטריט, מניית סייבראק קפצה לאחר הדוחות, ומנגד אבן קיסר הישראלית ירדה בצל הדוחות המאכזבים.

מנייתה של טבע  הישראלית צנחה בכ-5% לקראת פרסום הדוחות הרבעוניים מחר לפני פתיחת המסחר בניו יורק. עיני השוק נשואות לעדכונים לגבי התפתחויות בפרשת האופיואידים (משככי כאבים) בארה"ב, בהמשך להסכם עליו דווח בחודש שעבר.

מניית HP  זינקה ביותר מ-6% על רקע הדיווח כי ענקית המדפסות זירוקס בוחנת אפשרות לרכישתה ב-27 מיליארד דולר

אובר  איבדה גובה על רקע השתחררותן מניות חסומות לשוק לראשונה מאז ההנפקה.

פראנסואה טראהאן, אסטרטג המניות של בנק UBS השוויצרי, מעריך כי מדד S&P 500 יצנח ב-17% עד סוף השנה, כלומר יגיע לרמה של כ-2,550 נקודות. לדעתו, התהפכות עקום תשואות האג"ח האמריקאי, שמרמז על מיתון, יחד עם שלוש קריאות רצופות מתחת ל-50 נקודות של ה-ISM (מדד מנהלי הרכש) צריכים להניע את המשקיעים לגישה יותר זהירה.

זאת ועוד, הרווחים העתידיים שמציגות החברות הם במגמת ירידה ברורה (לפי הערכות האנליסטים) ונמצאים כיום ברמה של 1% כאשר בשיא התחזיות היו ברמה עלייה של 23%. הירידה בתחזית הרווחים היא לא שגרתית, ובעלת השפעה שלילית - ב-35 השנים האחרונות זה קרה רק שש פעמים ובכל הפעמים זה הוביל לירידה במדד S&P 500.

21:00

המסחר בניו יורק מתנהל בטריטוריה האדומה בצל הדיווח ברויטרס כי פגישת טראמפ ונשיא סין שי עשויים לדחות את פגישתם שתוכננה להיות תחילה בצ'ילה, אך הועברה נוכח המתיחות במדינה לארה"ב.

20:00

המדדים נסוגים מרמת השיא בהמתנה להתפתחויות סביב סוגיית הסחר שבין סין לארה"ב. מדד הנאסד"ק מאבד 0.1%, הדאו ג'ונס וה-S&P 500 ללא שינוי מהותי.

אלטיס  של פטריק דרהי צללה כ-20% אחרי הדוחות, מניית HP  מזנקת על רקע הצעת רכש, סייבראק קופצת לאחר הדוחות, מנגד אבן קיסר הישראלית מאבדת גובה.

18:38

בורסות אירופה ננעלו בטריטוריה הירוקה כך מדד הדאקס טיפס ב-0.24%, הפוטסי עלה 0.1% והקאק טיפס ב-0.34%.

בוול סטריט המדדים נסוגים מרמת השיא בהמתנה להתפתחויות סביב סוגיית הסחר שבין סין לארה"ב. מדד הנאסד"ק מאבד 0.4%, הדאו ג'ונס וה-S&P 500 ללא שינוי מהותי.

מניית פריגו  הדואלית צונחת ב-5% לאחר פרסום הדוחות הרבעוניים.

צ'יזפיק אנרג'י צוללת ב-16%, מנייתה של PG&E צונחת ב-15%, מנגד מנייתה של HP  מנזקת ב-11.5% על רקע הדיווח להצעה לרכישתה תמורת 27 מיליארד דולר. מניית טייסון פודס  מטפסת ב-2%.

16:30

המסחר בארה"ב נפתח בהססנות ברמת שיא כל הזמנים, כך מדד הנאסד"ק משיל 0.3%, הדאו ג'ונס מאבד 0.1% וכך גם מדד S&P 500.

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת, ובין המדווחות הן החברות הישראליות אבן קיסר וסייברארק.

יצרנית משטחי הקווארץ אבן קיסר  הישראלית הנמיכה תחזיות והחמיצה את אלו של האנליסטים לרבעון השלישי עם רווח למניה של 29 סנט, לעומת הצפי לרווח של 31 סנט למניה, בדומה לרבעון הקודם. הרווח הגולמי, על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב, ירד ב-2.7% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם ב-43 מיליון דולר (29.8% מהמחזור בהשוואה ל-29.6% מהמחזור ברבעון המקביל). מנייתה יורדת בכ-6% בפתיחה.

מנייתה של סייברארק  הישראלית מזנקת לאחר שהיכתה את התחזיות לרבעון השלישי וסיפקה צפי לרבעון הבא שעלה על ציפיות השוק. הכנסותיה של החברה עלו ב-28% לעומת הרבעון המקביל ב-2018. החברה צופה הכנסות בטווח של 127-125 מיליון דולר ברבעון הבא. לשנה כולה החברה צופה הכנסות בטווח של 429.2-431.2 מיליון דולר. 

מנייתה של HP  מזנקת בכ-10% על רקע הדיווח כי ענקית המדפסות זירוקס בוחנת אפשרות לרכישתה ב-27 מיליארד דולר.

באירופה המדדים נסחרים גם הם סביב רמות הפתיחה, כך מדד הדאקס עולה ב-0.15%, הקאק מטפס ב-0.25% והפוטסי ללא שינוי.

אלטיס  של פטריק דרהי צונחת בכ-20% בצל הדוחות החלשים לרבעון השלישי של השנה והורדת התחזית.

14:30

החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים היום על פתיחה יציבה ללא שינויים מהותיים, במה שנראה כמו מנוחה מהראלי שהוביל את המדדים לרמות שיא. מלבד חדשות מחזית הסחר יושפע היום המסחר גם מנתוני מאקו כמו מדד הפריון התעשייתי ועלות התפוקה.

CVS Health ו-יפרסמו דוחות לפני פתיחת המסחר, ולאחר הפתיחה יפרסמו בין היתר קוואלקום, אקספדיה ופוקס קורפ.

באירופה מתנהל המסחר בעליות שערים קלות. מדד סטוקס מוסיף 0.1%, בהובלת עלייה של 0.7% בסקטור הבנקים. ירידה של 0.5% נרשמת במגזר הטלקום.

10:30

המסחר בשוקי אירופה נפתח במגמה מעורבת, בעוד המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות בתחום הסחר, ואחר הדוחות הכספיים של החברות.

מדד סטוקס אירופה 600  משייט מעט מתחת לרמת הפתיחה. מניות הבנקים מוסיפות 0.9%, ורוב הסקטורים נסחרים בטריטוריה השלילית, בהובלת ירידה של 0.7% במגזר המשאבים הבסיסיים. 

כלכלנים מהאו"ם הזהירו אתמול כי מלחמת הסחר הסינית-אמריקאית היא מצב של הפסד בכל מקרה, שעלה לסין 35 מיליארד דולר במחצית הראשונה של השנה הנוכחית, בעוד שהצרכנים והחברות בארה"ב נשאו בנטל של המכסים היקרים ביותר.

בינתיים דווח כי משוכה נוספת בדרך להסכם היא קביעת המקום הסופי שבו ייפגשו טראמפ וג'ינפינג. עם זאת המשקיעים אופטימיים וצופים כי ההסכמים המקדימים יוכלו להיחתם כבר החודש.

באסיה ננעל המסחר במגמה מעורבת.

באירופה פורסם היום מדד מנהלי הרכש המשוקלל של גוש האירו, שהצביע על נתון של 50.6 נקודות באוקטובר, לעומת צפי ל-50.2 נקודות ולעומת 50.1 נקודות בחודש ספטמבר.

מדד מנהלי הרכש בתחום השירותים רשם אף הוא עלייה ל-52.2 נקודות באוקטובר, לעומת צפי ל-51.8 נקודות ולעומת 51.6 נקודות בספטמבר.

מדד מנהלי הרכש בתחום השירותים בגרמניה עלה באוקטובר ל-51.6 נקודות, לעומת צפי ל-51.2 נקודות ולעומת 51.4 נקודות בספטמבר.

מדד מנהלי הרכש המשוקלל בגרמניה לאוקטובר עלה ל-48.9 נקודות לעומת צפי ל-48.6 נקודות ולעומת 48.5 נקודות בספטמבר.  

בגזרת דוחות החברות, סוסייטה ז'נרל  דיווח היום על הכנסה של 854 מיליון אירו ברבעון השלישי, מעט מתחת לתחזיות, אולם המניה רושמת עלייה, בשל התרשמות המשקיעים מנתוני ההון האיתנים של הבנק הצרפתי.

אדידס  דיווחה על עלייה של 6% במכירות לעומת תקופה מקבילה ועל יציבות ברווח התפעולי, ואישרה מחדש את התחזית השנתית. המנכ"ל קספר רורסטד אמר היום במסיבת עיתונאים כי 2019 תהיה שנת שיא ליצרנית ביגוד הספורט הגרמנית. מניית החברה רושמת עליות. 

ירידות נרשמות במניית במוו  למרות דיווח על עלייה של 33% ברווח התפעולי ברבעון השלישי, יצרנית הרכב הגרמנית שבה והודיעה כי היא צופה נפילה משמעותית ברווחים לפני מס השנה.     

מניית מרקס אנד ספנסר  מזנקת לאחר דיווח על עלייה של 52% ברווח במחצית הראשונה של השנה.

מניית מפיצת החומרים הכימיקליים BRENNTAG  עולה אף היא בעקבות רווחים יציבים ברבעון השלישי, ומובילה את העליות בסטוקס 600. 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון יודיע היום רשמית כי ב-12 בדצמבר יתקיימו בחירות כלליות בבריטניה. לפי רויטרס הוא יתחייב בהכרזתו "לסיים את הברקזיט בשבועות הקרובים".  

06:30

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ד') במגמה מעורבת, בשינויים קלים, בעוד המשקיעים עוקבים אחר התפתחויות בחזית מלחמת הסחר בין ארה"ב ובין סין. ירידות קלות נרשמות בשנחאי , בהונג קונג  ובS&P/ASX 200 , ואילו בטוקיו  נרשמת נטייה חיובית. בקוריאה  משייט המדד סביב רמת הפתיחה.

היואן הסיני התחזק אתמול ונסחר מתחת לרמה של 7 יואן לדולר, לראשונה מאז אוגוסט. היום קיבע הבנק של סין את רמת האמצע של היואן על 7.008 יואן לדולר, הרמה החזקה ביותר שלו מאז 8 באוגוסט.

סין דוחקת בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ להסיר מכסים נוספים על סחורות סיניות בכ-125 מיליארד דולר, שהוטלו בספטמבר, וזאת במסגרת "שלב 1" בהסכם הסחר.

ביפן התפרסם היום מדד מנהלי הרכש של מגזר השירותים לחודש אוקטובר, שהצביע על ירידה לרמה של 49.7 נקודות, לעומת צפי ל-50.3 נקודות ו-52.8 נקודות בספטמבר.

בוול סטריט הסתיים אמש המסחר בשינויים קלים, אך בשיאים חדשים, בעוד המשקיעים מחכים לעדכונים על האפשרות של ביטול מכסים שהטילה ארה"ב על סין במסגרת מלחמת הסחר, ועוקבים אחר ההתפתחויות. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, והנאסד"ק ננעל כמעט ללא שינוי, עם עלייה של 0.02%, שניהם ננעלו ברמתם הגבוהה אי-פעם. מדד S&P 500 ירד ב-0.1%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988