וירוס הקורונה משפיע גם על קסטרו: "אין צפי למועד חזרת הפעילות בסין לסדרה"

לפי עדכון שהוציאה קסטרו, ספקיה בסין אינם חוזרים לפעילות סדירה בשל "אי-הבהירות בדבר התפשטות נגיף הקורונה" • ככל שהשיבושים יתארכו, צופה החברה כי "השפעתם השלילית על תוצאותיה תלך ותגדל" • מניית קסטרו רשמה ירידה של 45% בשנה החולפת

קסטרו / צילום: בר אל
קסטרו / צילום: בר אל

קבוצת קסטרו יוצאת בהודעה ראשונה בנוגע לחשיפתה להשפעות המשבר בסין על רקע התפשטות וירוס הקורונה. החברה הציבורית מעדכנת היום (ב') כי על אף שחופשת החגים המקומית בסין אמורה הייתה להסתיים אתמול, זאת לאחר שהוארכה בשבוע על-ידי הממשל המקומי - נמסר לה על-ידי מספר ספקים סינים "המייצרים חלק ממוצרי הקבוצה" כי בעת הנוכחית "אין הם חוזרים לפעילות סדירה". זאת בשל "אי-הבהירות הקיימת בסין בדבר התפשטות נגיף הקורונה והאמצעים שיש לנקוט על-מנת לצמצם את החשיפה אליו".

קסטרו כותבת כי "הגם שהחברה אינה צופה בעת הנוכחית פגיעה בפעילותה בטווח המיידי, המשך השבתת מפעלי הייצור בסין או אי-חזרתם לעבודה סדירה בתפוקה מלאה עלולים להשפיע על פעילות החברה בטווח הבינוני והארוך".

עוד מציינת החברה כי "מאחר שעדיין אין צפי בנוגע למועד שבו תחזור פעילות הייצור בסין לסדרה, אין החברה יכולה להעריך בעת הנוכחית את ההשפעה של המשך שיבוש או הפסקת פעילות הייצור בסין על תוצאותיה, אם כי ככל שהשיבושים האמורים יתארכו, צופה החברה כי השפעתם השלילית על תוצאותיה תלך ותגדל".

עוד מציינת קסטרו כי "החברה פועלת מול ספקיה בטריטוריות אחרות על-מנת לנסות ולהסיט את פעילות הייצור, ככל הניתן, לטריטוריות אלה". החברה הוסיפה כי היא "תמשיך לעקוב אחר הדיווחים המגיעים מסין ותשוב לעדכן ככל הנדרש".

קסטרו, שנסחרת לפי שווי של 320 מיליון שקל, סובלת מחולשה ניכרת כבר תקופה ארוכה. מניית קסטרו  הגיבה היום להודעה במתינות יחסית עם ירידה של 2% במחזור מסחר זעום. המציאות הזו פוגשת את קסטרו כשהיא נמצאת גם כך במומנטום שלילי על רקע התוצאות החלשות, כישלון החדירה שלה לארה"ב וביטול ההסכם של קרולינה למקה עם הפרזנטורית קים קרדשיאן.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הפסדי קסטרו הסתכמו ב-68 מיליון שקל. מניית קסטרו רשמה ירידה של 45% בשנה החולפת.

צרו איתנו קשר *5988