עודד ערן התפטר מתפקיד יו"ר הפועלים בשל מצבו הרפואי

זאת בהמשך להודעה שמסר בתחילת יוני על יציאה לחופשת מחלה • ראובן קרופיק יהיה ממלא-מקום זמני

עודד ערן. התפטר מתפקיד יו"ר בנק הפועלים / צילום: איל יצהר, גלובס
עודד ערן. התפטר מתפקיד יו"ר בנק הפועלים / צילום: איל יצהר, גלובס

יו"ר בנק הפועלים , עודד ערן, התפטר מתפקידו באופו רשמי וסופי בשל מחלה, זאת בהמשך להודעה שמסר כבר בתחילת יוני על יציאה לחופשת מחלה "שמשכה אינו ידוע".
עם יציאתו לחופשה זמנית הודיע הבנק כי הדירקטור החיצוני ראובן קרופיק יהיה ממלא-מקום זמני בהיעדרו. על זהות המחליף הקבוע הדירקטוריון צריך להחליט.

עו"ד ערן נכנס לתפקידו כיו"ר בנק הפועלים ב-1 בינואר 2017, לאחר שהחל לכהן כדירקטור בבנק כבר בפברואר 2016, מטעם בעלת השליטה לשעבר שרי אריסון. הוא מונה ליו"ר במקומו של יאיר סרוסי, כשהוא נבחר מחדש לתפקידו גם לאחר שהבנק הפך לבנק ללא גרעין שליטה. בשנה שעברה הוביל ערן את הליך מינוי המנכ"ל בבנק, כשבסופו של יום נבחר למנכ"ל הבנק דב קוטלר, שהועדף על פני מועמדים פנימיים מהבנק.

ערן גם כיהן כיו"ר איגוד הבנקים. לאחרונה איגוד הבנקים חווה משבר לא רק בשל יציאתו של ערן לחופשה אלא בעיקר בגלל הודעת בנק לאומי כי הוא פורש מהאיגוד, שבו היה חבר מאז הקמתו של האיגוד לפני כ-60 שנים.

ביחס לתפקידו בבנק אמר הפועלים אמר ערן לליאת רון מ"גלובס" כי "בפברואר 2016 הציעו לי להיות דירקטור בבנק הפועלים, מוסד מכובד עם דירקטוריון מגוון, טכנולוגי, ישיבה או שתיים בשבוע, ומאוד נהניתי, בעיקר לעבוד עם אריק פינטו המנכ"ל. בנובמבר 2016 התבקשתי לכהן כיו"ר וזכיתי לעבוד בצמוד אליו במשך השנתיים וחצי האחרונות. כשהתחלתי את התפקיד, הייתי הזוטר בין יושבי-הראש, והיום אני מהוותיקים, בגלל הטלטלה שהענף עבר".

באותו ראיון מסוף ספטמבר האחרון הוא התייחס גם למינויו של דב קוטלר למנכ"ל בנק הפועלים במקום פינטו שפרש מהבנק אשתקד, כשאמר כי "בחרתי בו כי חשבתי שיש לו את היכולת הנדרשת להתמודד עם ההווה והעתיד של הבנק - מצד אחד ניהול פיקדונות הציבור ומהצד השני חדשנות".

נזכיר כי בינואר האחרון הוארכה כהונתו של ערן בבנק בשלוש שנים נוספות, בעקבות אישור האסיפה הכללית של הבנק.

צרו איתנו קשר *5988