חם מהמדבר: 30 שעות שהולידו הסכם בהיקף 40 מיליון דולר

Global Remit הישראלית חתמה על הסכם בלעדי ראשון עם קבוצת אל פארדן מאיחוד האמירויות • וגם: פסטיבל דוקאביב לקולנוע דוקומנטרי התקיים השנה אונליין והמתנה המעניינת לחג של עובדי קנביט

לא מחכים לרגע - הסכם רשמי עם איחוד האמירויות צפוי להיחתם ב-15 בספטמבר, אבל משלחות של אנשי עסקים כבר הספיקו השבוע ליהנות מטיסות לממלכה במטוס מנהלים. בין השאר הספיקה לבקר משלחת של בכירים מבנק הפועלים שאליה הצטרפו לקוחות עסקיים של הבנק. 

מרתון הפגישות שנערכו בכ-30 השעות שבהן שהו בדובאי ובאבו דאבי במזג אוויר לוהט, היו כמה שהניבו הסכמים עסקיים, אחד מהם הוא של חברת Global Remit הישראלית שחתמה על הסכם בלעדי ראשון עם קבוצת אל פארדן מאיחוד האמירויות. 

גלובל רמיט נמצאת בבעלות יריב פישר ואורן עלי-רז והיא מספקת שירותים פיננסים גלובליים, והעברות כספים למגזר העובדים הזרים. מזכר הבנות שעליו חתמה עם חברת האחזקות אל פארדן יתמקד בשירותי מטבע חוץ ובהעברת כספים מהמפרץ הפרסי במסלול דו כיווני. קבוצת אל פארדן מפעילה 67 סניפים באיחוד האמירויות והיא עוסקת לא רק בתחום הפיננסי אלא בין השאר גם בבעלות ובהפעלה של מרכזי קניות, בהשקעת נכסי נדל"ן, בפיתוח ניהול ושירותי תיווך נדל"ן, בתיווך ניירות ערך ומסחר, בייבוא בזכיינות של מותגים בתחום התכשיטים, בתחום הרכב ועוד.

ההסכם יאפשר למשל להעביר תשלום ושכר לעובדים שממוקמים באמירויות על ידי חברות ישראליות, לייצר תנועה עסקית לאשראים לחברות, לבצע העברות כספים בין חברות עסקיות ואף להקל משמעותית על תהליך העברות כספים מבנקים שממוקמים ברשות הפלסטינאית לבנקים ישראלים. פישר, שהצטרף לביקור, מעריך שבשנה הראשונה היקף העסקאות שיעברו בין הצדדים יגיעו להיקף של 40 מיליון דולר.

Global Remit הישראלית מעניקה שירותים פיננסיים לאוכלוסיות המוגדרות כ-Under Served - כאלה שלא מורשים לפתוח חשבונות בבנקים המקומיים, ובכללם מגזר העובדים הזרים בארץ. עבור פישר לא מדובר בביקור ראשון באמירויות, ביקורים קודמים, נעשו מתחת לפני השטח. בכובעו האחר משמש פישר כיו"ר חברת התיירות פליי איסט המתמחה בטיסות למזרח הרחוק וכמו כל העוסקים בענף גם הוא קיבל אתמול את הבשורה מפיו של ג'ארד קושנר יועצו הבכיר של טראמפ שאמר בתדרוך כי סעודיה ובחריין יתירו לכלל הטיסות הישראליות לחלוף מעל שטחן, ולא רק לטיסות לאמירויות ומהן - מה שיהווה קיצור דרך משמעותי לטיסות למזרח. "זה ישנה את חוקי המשחק בענף התעופה", הוא פוסק. 

מיכל רז-חיימוביץ

שי לחג מחברת קנאביס 

בחברת הקנאביס תיקון עולם קנביט בחרו השנה מתנה מעניינת לחג (ודווקא לא מה שחשבתם): במקום תלושים יקבלו 60 העובדים 60 אלף אופציות למניות, במחיר מימוש של 9.84 שקל לתקופת הבשלה של שלוש שנים, כאשר שליש יובשלו למימוש בשנה הראשונה, שליש בשנייה ושליש בשלישית. תקופת המימוש הכוללת היא 9 שנים. כל אחת ואחד מהעובדים, בכל הדרגים, קיבל אלף אופציות.

----

מכון המחקר והחדשנות KSM, של קופת החולים מכבי יוצא במיזם PlayZone, לפתרונות גיימינג בתחום הרפואי. במיזם, שיחל באירוע "ספרינט" (האקתון ארוך) של שבועיים, תהיה שותפה גם AWS - חטיבת שירותי הענן של אמאזון. בסיום ייבחר זוכה, שיקבל גישה לכלים ולמאגר המידע של המכון על מנת להמשיך את פיתוח המוצר, תמיכה של הצוות הרפואי של מכבי, שירותי ענן ותמיכה מקצועית של אמאזון וכן חשיפה למשקיעים פוטנציאלים. המכון פועל בתמיכת סמי סגול ומוריס קאהן, ואת הספירנט תנהל מטעם KSM שרון הנדלמן גוטליב.  

תאגיד השידור חי בסרט

פסטיבל דוקאביב לקולנוע דוקומנטרי הסתיים, תוך שהוא מוכיח שכשאין מנוס, אפשר לקיים פסטיבלים גם אונליין. את מירב הפרסים בפסטיבל קטף תאגיד השידור כאן: במקום הראשון בפרס פרנק לאוי לסרט הישראלי הטוב ביותר ובמענק שיווק לאוסקר זכה הסרט "אהבה זאת לא הייתה" מיה צרפתי בהפקת ניר סער וקורט לנגבין, שיישודר ב-yes דוקו. פרס יוסי קאופמן לבימוי הוענק ליפים גרבוי על "מלחמתה של רעיה סיניצינה", שישודר בכאן 11. הסרט זכה גם בפרס הצילום. אחריו זכה "אין סנטימנטים" של ארתור אברמוב בהפקת אסנת טרבלסי, גם הוא ישודר בכאן 11. "גשם בעיניים" של רון עומר, ישודר בהוט 8. הסרט "שלושה יוסי" זכה בפרס העריכה, גם הוא ישודר בכאן 11. פרס התחקיר הוענק למור לושי  על "הלובי", שישודר ב-yes דוקו.

חדשות טובות

קבוצת שטראוס תעניק ל-10,000 משפחות שנמצאות במצוקה כלכלית ושיבחרו על ידי ארגון לתת ועמותות מטעמה - שוברים לרכישת מוצרי החברה לבחירתם למימוש ברשתות המזון עד סוף 2020.