הבורסה בת"א | סיקור שוטף

נעילה חיובית בבורסה: אייסקיור קפצה ב-7.8%, שיח מדיקל ב-7%

בלידר שוקי הון ממליצים "קנייה" על שיכון ובינוי • עונת הדוחות בניו יורק נפתחת • סייברוואן חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יצרנית המשאיות איווקו

הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל אביב/ צילום: שלומי יוסף

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 


16:05

המסחר בבורסת ת"א נסגר היום בעליות. ת"א-35 ות"א-125 הוסיפו כ-0.7% ות"א-90 עלה ב-0.9%. ת"א-ביטוח קפץ ב-1.5% ות"א-ביומד זינק ב-1.6%. ת"א-בנקים טיפס ב-0.7%.

מחזור המסחר הסתכם ב-768 מיליון שקל.

במדד ת"א-35 בלטו בעליות: אנרגי'קס שקפצה ב-5.8%, שיכון ובינוי שהוסיפה 3% ואלקטרה עלתה ב-2.7%. בנוסף בלטו במסחר גם אייסקיור שזינקה ב-7.8% ושיח מדיקל שהוסיפה 6.1%. אינטרקיור עלתה ב-6.6% ואנלייט הוסיפה 4.4% במחזור גבוה.

14:15

נמשכת המגמה החיובית בבורסה. מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.6% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.7%. מחזור המסחר מסתכם בכ-564 מיליון שקל.

ירידות בולטות רושמות גיקס, נקסטפרם, אירודרום וטלרד.

12:00

בלידר שוקי הון פרסמו עדכון לסקירתם על מניית שיכון ובינוי . האנליסט רז דומב כותב כי "אנו מעריכים, כי שיכון ובינוי תמשיך להיות ממוצבת כאחת מהשחקניות המובילות בישראל, דבר אשר יאפשר לה להמשיך ולזכות בפרויקטים ומכרזים נוספים בעתיד ולשמור על נתח השוק שלה. צבר הפרויקטים הנוכחי של החברה, מאגר הנכסים והקרקעות שלה, הניסיון העשיר של החברה והנהלתה יסייעו לחברה לרשום תוצאות
חיוביות גם בעתיד. כאשר אנו מזהים פוטנציאל משמעותי במיוחד להצפת ערך בייזום בקרקעות ההיסטוריות של החברה וקידום פרויקטים בעיקר בתחום המגורים, קידום התחדשות עירונית והנפקת פעילות האנרגיה. הגשת כתב האישום בכפוף לשימוע עלולה להשפיע לרעה על פעילות החברה, אך בשלב זה אנו מעריכים, כי לא תהיה לדבר השפעה על הפעילות השוטפת של החברה. לאור האמור, אנו ממשיכים להמליץ על החברה בקנייה ומעלים את מחיר היעד ל-30 שקל למניה". 

לקראת המיזוג הצפוי של חברת ALD עם חברת הסייבר HUB Security , דיווחה הבוקר אי.אל.די.  על הסכם שלישי משותף לשתי החברות במסגרת הסינרגיה העסקית ביניהן שהיוותה את הבסיס לעסקת המיזוג. הפעם ההסכם הוא עם חברת בקוז האנגלית לאספקת פתרונות סייבר ומכירת כ- 150 שרתים מאובטחים על פני 3 שנים שישמשו מערכת תשלומים במדינות אפריקה וניגריה. החברה מעדכנת כי קיבלה הודעה על התחלת עבודות בהיקף כספי של 13.8 מיליון מתוך פרוייקט כולל המוערך ב-68 מיליון שקל, על פני 3 שנים.

11:00

מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.6% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.7%. בשוק האג"ח רושמות הממשלתיות השקליות הארוכות עליות של כ-0.2%.

מניית אייסקיור מדיקל  לא עוצרת, משלימה עלייה של 183% בחודש, ומרכזת מחזור ער.

שותפות ביו מיט פודטק  קופצת בכ-14% לאור חתימה על מזכר הבנות (לא מחייב) להקמת חברה משותפת (שתהיה בשליטת השותפות) עם צד ג' שתעסוק בפיתוח, ייצוק ושיווק של בשר דג מתורבת.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, ודודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, מתייחסים בסקירתם השבועית לשוק האג"ח ומציינים כי "בנק ישראל צפוי להמשיך ברכישות אג"ח ממשלתי ומט"ח בחודשים הקרובים ואף מעבר לכך. בתרחיש זה נראה כי התשואות הקצרות צפויות להיוותר ברמת השפל לצד יציבות הצפויה בחלק הבינוני - ארוך של העקום. יציבות בתשואות הארוכות בארה"ב עשויה לתרום לירידת תשואות מסוימת בחלק הארוך של העקום המקומי, אם כי לא ירידה מהותית. נראה שמגמת העלייה של ציפיות האינפלציה הגיעה למיצוי, בעיקר בכל הקשור לטווח הבינוני - ארוך של העקום. לאור זאת, מומלצת השקעה בעיקר בצמודי מדד קצרים ובשקלים הלא צמודים בטווח בינוני".

ביחס לשוק האג"ח הקונצרני מציינים בפמן ורזניק כי "רמת המרווחים המשיכה לרדת בשבוע שעבר ולמעשה חזרה לרמות טרום משבר הקורונה. המשך מגמת פתיחת המשק לצד המגמה החיובית בשוק המניות המקומי תומכת בהמשך המגמה החיובית גם באפיק הקונצרני. בנוסף, נמשכת מגמת הירידה החדה בגיוסי חוב של חברות, מגמה התומכת אף היא בהמשך עליות השערים בשוק המשני". 

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח בעליות קלות, כשמדד ת"א 35 מטפס בכ-0.3% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.5%. 

עליות בולטות רושמות קרור, קנון  , סייברוואן ואודיוקודס. 

סייברוואן  דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם יצרנית המשאיות איווקו. 

חברת הקנאביס שיח מדיקל  מדווחת על חתימת הסכם מסגרת לייצוא קנאביס רפואי ללקוח באוסטרליה בהיקף של 2 טון עד סוף 2022. בחברה מעריכים את היקף ההסכם בעשרות מיליוני שקלים. לפני כחודש סיפקה שיח תפרחות קנאביס בהיקף של 120 ק"ג ללקוח האוסטרלי, לאור הצלחת מוצרי החברה בשוק האוסטרלי, הלקוח ביקש להוסיף את אחד הזנים הוותיקים והמוצלחים של שיח בעשור האחרון "תכלת" ובימים אלו החברה קיבלה את אישורי הייצוא ל- 180 ק"ג נוספים אשר עתידים להישלח בשבועות הקרובים. 

07:55

5 דברים שכדאי לדעת לקראת פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לפתיחה חיובית

שבוע המסחר בבורסה צפוי להיפתח במגמה חיובית, לאחר שבוול סטריט נרשמו עליות ביום שישי האחרון. שבוע המסחר בת"א יהיה מקוצר ויסתיים ביום שלישי, לרגל יום הזכרון ויום העצמאות.

בתל אביב ננעל יום המסחר האחרון בשבוע שעבר בעליות. מדד ת"א 35 טיפס ב-0.2%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.7% ומדד הבנקים הוסיף 0.66% לערכו. 

2. שיאים חדשים בניו יורק

כאמור, וול סטריט נעלה את יום המסחר האחרון בעליות. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.9% לשיא חדש, ה-S&P 500 ננעל בעלייה של כ-0.8% לשיא חדש של 4,128 נק', והנאסד"ק סגר את היום בעליות של 0.5%. 

3. פערים מעורבים בדואליות

המניות הדואליות חזרו מוול סטריט עם פערים מעורבים. טבע  עם פער שלילי של כ-1.5%, נובה  1.8%, אלוט 4.7% ופריון 2.6% כך שהן צפויות לרדת היום. מנגד, אורמת  עם פער חיובי של 1.6% , אנלייבקס 4.2% וגילת 2.7%. 

4. עונת הדוחות בוול סטריט נפתחת

השבוע תיפתח עונת הדוחות לרבעון הראשון של 2021 בוול סטריט, כשהבנקים ובנקי ההשקעות הגדולים ידווחו. בין השאר יפרסמו תוצאות סיטיגרופ, גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה (בימים חמישי ושישי).

5. הביטקוין על סף 60,000 דולר

ולסיום, הביטקוין שב ונסחר על סף רמת 60,000 דולר. זאת, לאחר שבשבוע שעבר ירד לרמה של כ-56,400 דולר. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים עומדת ברמה של כ-1.66% וחוזה על אונקיית זהב סגר את השבוע ברמה של 1,744 דולר.

צרו איתנו קשר *5988