ממאנדיי ועד פייבר: תקופת הדוחות הגיעה, וזה מה שצפוי לישראליות בוול סטריט

עונת הדוחות בוול סטריט בשיאה, וגם הענקיות הישראליות יפרסמו את תוצאותיהן הרבעוניות - בהן מאנדיי, פלייטיקה וג'יי פרוג • אילו חברות יתקשו לשחזר את הצמיחה האדירה שרשמו בשנת הקורונה, מי עדיין לא הגיעו לשיא שלהן - ומי יסיימו עוד רבעון מבלי להגיע לרווחיות?

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

עונת הדוחות בארה"ב בשיאה, וישראליות רבות שנסחרות בוול סטריט יפרסמו את תוצאותיהן הרבעוניות - כולל המצטרפת החדשה מאנדיי, שהונפקה רק לפני כחודשיים לפי שווי של 6.8 מיליארד דולר.

אחרי שסולאראדג', סרגון ו-DSP כבר פרסמו תוצאות אתמול, מחר (רביעי) יתפרסמו דוחות מאנדיי, אמדוקס, פלייטיקה, אבן קיסר ולמונייד. ביום חמישי טוקספייס, פייבר, ג'ייפרוג, סטרטסיס ופאוורפליט ידווחו איך היו ביצועיהן ברבעון השני של השנה.

מה היו הביצועים הקודמים ומה אומרות התחזיות בשוק? בדקנו.

סולאראדג' הכתה את התחזיות, סרגון חזרה לרווחיות

מבין הישראליות שכבר פרסמו דוחות, סולאראדג'  בולטת לחיוב לאחר שהכנסותיה צמחו ביותר מ-44% ברבעון השני לעומת אשתקד וב-18% לעומת הרבעון הראשון של השנה - מעבר לתחזיות האנליסטים. מניית החברה, ספקית מערכות לניטור ואופטימיזציה של אנרגיה סולארית, זינקה במסחר המאוחר בנאסד"ק אמש ב-10.8%. הרווח הנקי Non-GAAP למניה היה 1.28 דולר ברבעון ו-2.26 דולר במחצית, גבוה ב-16 סנט מהתחזיות.

גם חברת הטכנולוגיה סרגון  פרסמה דוחות אתמול, ובהם ציינה שהיא צופה חזרה לרווחיות במחצית השנייה של השנה. החברה הציגה הכנסות גבוהות מהתחזיות והפסד נקי מצומצם ביחס לתחזיות אלה. די.אס.פי גרופ  (DSPG), שמפתחת שבבים למכשירי מדיה, עקפה גם היא את התחזיות: רשמה הכנסות של 35.8 מיליון דולר, בעוד האנליסטים ציפו ל-35 מיליון דולר, ורווח נקי של 12 סנט למניה, לעומת תחזית של 8 סנט בלבד.

מאנדיי עדיין לא רווחית, למונייד מקווה שההייפ יחזור

מאנדיי  - החברה, שמפתחת ומשווקת מערכת הפעלה לעבודה ( Work OS), הונפקה בנאסד"ק בחודש יוני 2021 לפי שווי של 6.8 מיליארד דולר - אחרי שצמחה ב-100% בשנה שעברה הודות למגפת הקורונה שאילצה חברות להעביר את עובדיהן לעבודה מהבית. היום שווי החברה הגיע כבר ל-9.7 מיליארד דולר.

טקס פתיחת המסחר של חברת מאנדיי / צילום: נאסד"ק
 טקס פתיחת המסחר של חברת מאנדיי / צילום: נאסד"ק

גם ב-2021 נמשך המומנטום החיובי, וברבעון הראשון רשמה החברה רשמה הכנסות של 59 מיליון דולר, זינוק של 84% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. יחד עם זאת, החברה עדיין אינה רווחית. הדבר נובע בעיקר מהוצאות שיווק ומכירה גבוהות, שלבדן עולות על סך ההכנסות הרבעוניות (למשל, עמדו על 63 מיליון דולר ברבעון הקודם).

תחזיות האנליסטים: בשוק מעריכים שהחברה תרשום ברבעון השני הכנסות בגובה 62 מיליון דולר, משמע עלייה של 5% בהשוואה לרבעון הקודם, וכן מוערך שההפסד למניה יעמוד על דולר אחד. בבית ההשקעות אופנהיימר סיפקו תחזית מעט יותר אופטימית, של הפסד של 86 סנט למניה.

אמדוקס  - ענקית הטכנולוגיה תפרסם מחר את תוצאותיה, לאחר שברבעון הקודם ביצועיה עמדו בתחזיות האנליסטים. לפני מספר חודשים דווח כי החברה הבינלאומית נמצאת במגעים עם רשות המסים להעברת כל ה-IP של החברה (הקניין הרוחני) לישראל, בתמורה להטבות מס בשווי מיליארדי שקלים.

הכנסותיה ברבעון הקודם הגיעו ל-1.05 מיליארד דולר, פחות מהכנסות השיא שנרשמו ברבעון הראשון (1.09 מיליארד דולר), והרווח הנקי Non-GAAP המדולל עמד על 1.13 דולר למניה - בהשוואה ל-1.16 דולר רווח למניה ברבעון הקודם. 

תחזיות האנליסטים: קונצנזוס האנליסטים בוול סטריט מעריך הכנסות רבעוניות של 1.06 מיליארד דולר, לעומת 1.02 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. באופנהיימר מעריכים שההכנסות יהיו גבוהות יותר ויעמדו על 1.07 מיליארד דולר. באשר לרווח הנקי המדולל למניה, ההערכות הן ל-1.18 עד 1.21 דולר, בהשוואה ל-1.07 דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הנפקת פלייטיקה בנאסד
 הנפקת פלייטיקה בנאסד

פלייטיקה  - חברת הגיימינג אחראית להנפקה הטכנולוגית הגדולה ביותר שיצאה מישראל השנה (שהונפקה לפי שווי של יותר מ-11 מיליארד דולר), אך נציין שבעלי החברה הם סיניים - תאגיד סיני רכש ב-2016 את החברה (לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר בלבד), מידי חברה אמריקאית שרכשה אותה ב-2010 מידי המייסדים רוברט אנטוקול ואורי שחק. היום מחיר המניה שלה נמוך מעט ממחיר ההנפקה - 26.8 דולר לעומת 27 דולר. 

ברבעון הראשון של השנה החברה עקפה את תחזית ההכנסות של האנליסטים, ורשמה הכנסות של כ-639 מיליון דולר - צמיחה של 19.6% לעומת הרבעון המקביל - ומעל ההערכות בשוק להכנסות של 577 מיליון דולר. הרווח הנקי לפי כללי GAAP נותר ללא שינוי ביחס לרבעון המקביל, 35.7 מיליון דולר. הרווח המדולל למניה עמד על 9 סנט, ופספס את הערכת האנליסטים לרווח של 17 סנט למניה.

תחזיות האנליסטים: בשוק מעריכים שחברת הגיימינג תרשום ברבעון השני הכנסות בגובה 645 מיליון דולר ורווח נקי מדולל של 23 סנט למניה.

אבן קיסר  - החברה, המייצרת משטחי עבודה וקוורץ לאמבטיות ומטבחים, סיכמה את שנת 2020 עם ירידה בהכנסות וברווחים, אך בשנת 2021 מציגה נתונים טובים יותר.

החברה הראתה צמיחה של 15% בהכנסות ושל יותר מ-200% ברווח הנקי ברבעון הראשון, ואף הכריזה על חלוקת דיבידנד של 21 סנט למניה. ההכנסות עמדו על 146 מיליון דולר והרווח הנקי Non-GAAP הסתכם ב-14.4 מיליון דולר (42 סנט למניה). לעומת זאת, בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת הייתה ירידה של 36.5% לעומת הרבעון המקביל והוא הסתכם ב-2.2 מיליון דולר. 

תחזיות האנליסטים: בשוק צופים שהכנסות החברה יעמדו ברבעון השני על 145 מיליון דולר, מעט פחות מהרבעון הקודם אך עדיין זינוק של מעל 45% בהשוואה לרווח של 99 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. מוערך שהרווח למניה יעמוד על 8 סנט בלבד, נתון נמוך משמעותית מהרווח שנרשם ברבעון הקודם, אך שיפור לעומת הפסד של 10 סנט בשנה שעברה.

למונייד. מעבר לשירותי ענן ולאפליקציות מובייל / צילום: shutterstock
 למונייד. מעבר לשירותי ענן ולאפליקציות מובייל / צילום: shutterstock

למונייד  - החברה הונפקה לראשונה בבורסת ניו יורק ביולי 2020, במחיר של 29 דולר למניה. בשיא בינואר האחרון הגיע המחיר לכ-183 דולר, אך מאז המניה איבדה מחצית מערכה למחיר של כ-88 דולר (שעדיין גבוה משמעותית ממחיר ההנפקה).

ברבעון הראשון של השנה חברת הביטוח הציגה הכנסות גבוהות מתחזיות האנליסטים (אך נמוכות ב-10% מהכנסותיה ברבעון המקביל), אך ההפסד היה גבוה מהתחזיות וגבוה ב-34% מההפסד ברבעון המקביל, והסתכם ב-49 מיליון דולר. סופה חריגה שפגעה בטקסס באמצע פברואר הובילה לתביעות ביטוח והפחיתה את הרווח הגולמי של למונייד ב-59% לעומת הרבעון המקביל, ל-1.9 מיליון דולר. ההפסד הנקי למניה עמד על 81 סנט, בעוד שהאנליסטים ציפו להפסד נמוך יותר של 78 סנט למניה.

תחזיות האנליסטים: ההערכות בוול סטריט הן שההכנסות הרבעוניות יסתכמו ב-27 מיליון דולר - 3 מיליון דולר יותר מהרבעון הקודם ו-3 מיליון דולר פחות מהרבעון המקביל אשתקד - ומוערך שההפסד למניה יעמוד על 92 סנט.

טוקספייס  - חברת Talkspace, שמאפשרת לקבל טיפול נפשי אונליין, השלימה מיזוג לחברת SPAC בחודש יוני האחרון והחלה להיסחר בנאסד"ק בשווי של 1.4 מיליארד דולר. מאז שהונפקה, המניה איבדה 46% מערכה, ושווי החברה ירד לפחות מ-900 מיליון דולר.

את 2020 סיימה החברה עם הכנסות שכמעט הוכפלו (76 מיליון דולר), אך במקביל ההוצאות התפעולית זינקו ב-45%. בשורה התחתונה סיימה את השנה שעברה עם הפסד נקי של 22.4 מיליון דולר, צמצום לעומת הפסד של 29 מיליון דולר ב-2019. ברבעון הראשון של השנה הנוכחית נמשכה מגמת הצמיחה בהכנסות והן הגיעו לכ-27 מיליון דולר, לעומת 11 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי הרבעוני גדל והסתכם ב-12.7 מיליון דולר, לעומת הפסד של 7.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. 

תחזיות האנליסטים: לפי ההערכות, החברה תרשום ברבעון השני הכנסות של 29.2 מיליון דולר, בעוד שההפסד למניה יעמוד על 11 סנט.

מיכה קאופמן מנכ"ל ומייסד פייבר / צילום: עומר הכהן
 מיכה קאופמן מנכ"ל ומייסד פייבר / צילום: עומר הכהן

פייבר  - חברת הטכנולוגיה שמספקת זירת מסחר לחיבור בין פרילנסרים, חברות ועסקים, היא בין הנהנות ממשבר הקורונה שדחף את הפעילות העסקית לאונליין. החברה עברה לרווחיות מוקדם מהצפוי, ומנייתה זינקה בשנה שעברה ב-730%. מתחילת 2021 המניה עלתה בעוד 17%, וכעת שווי השוק של פייבר הוא 8.3 מיליארד דולר. 

הרווחיות לא החזיקה לזמן רב, וברבעון הקודם דיווחה החברה על הפסד Non-GAAP של סנט אחד למניה. יחד עם זאת, הנתון היה נמוך מהצפי בשוק להפסד של 7 סנט למניה. הכנסותיה לעומת זאת עקפו את התחזיות בכמה מיליוני דולרים והסתכמו בכ-68 מיליון דולר - פי שניים מהרבעון המקביל אשתקד. 

תחזיות האנליסטים: הפעם התחזיות בשוק מדברות על הכנסות של 74.8 מיליון דולר, בדומה להערכות החברה עצמה, שישקפו צמיחה של קרוב ל-60%. באשר לרווח, האנליסטים צופים רווח של 11 סנט למניה. בבית השקעות אופנהיימר לעומת זאת, מעריכים שהחברה תרשום הפסד של 18 סנט למניה. ברבעון המקביל אשתקד, החברה רשמה הכנסות של 47 מיליון דולר ורווח של 10 סנט למניה.

ג'יי פרוג  - חברת התוכנה הונפקה בנאסד"ק בשנה שעברה לפי שווי של 4 מיליארד דולר. החברה עלתה, ירדה, עלתה וירדה, וכעת שוויה שוב עומד על סכום דומה.

ברבעון הקודם החברה פירסמה תוצאות מצוינות, שלפיהן ההכנסות עמדו על 45 מיליון דולר - עלייה של 37% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ושל 6% לעומת הרבעון שקדם לו. בניגוד לחלק מהחברות הקודמות שצויינו, ג'יי פרוג הצליחה גם לרשום רווח תפעולי של 1.9 מיליון דולר. יחד עם זאת, החברה עדכנה תחזית שלפיה ברבעונים הבאים הצמיחה תאט.

תחזיות האנליסטים: לפי הצפי בשוק, הכנסות החברה יעמדו על כ-48 מיליון דולר והרווח יהיה סנט אחד בלבד למניה. החברה עצמה גם העריכה הכנסות ברמה דומה לתחזיות. מדובר בקצב צמיחה איטי יותר מזה שרשמה עד כה: כ-30% "בלבד" בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ו-6% בהשוואה לרבעון הקודם.