גוגל רוכשת את חברת הסייבר הישראלית סימפליפיי במאות מיליוני דולרים

גוגל לא מסרה את סכום העסקה • סימפליפיי מפתחת מערכת לניהול מערך האבטחה של ארגונים • עובדי החברה יצטרפו לפעילות של גוגל קלאוד

גרי פטחוב,  עמוס שטרן ואלון כהן, מייסדי Siemplify / צילום: יח''צ
גרי פטחוב, עמוס שטרן ואלון כהן, מייסדי Siemplify / צילום: יח''צ

גוגל רוכשת את חברת הסייבר הישראלית סימפליפיי (Siemplify) בסכום המוערך במאות מיליוני דולרים. גוגל אישרה את הרכישה בבלוג שפרסמה אך אינה מוסרת את סכום העסקה באופן רשמי. עובדי החברה הנרכשת יצטרפו לפעילות של גוגל קלאוד.

הרכישה המפורסמת ביותר של גוגל בישראל הייתה אפליקציית הניווט וויז (Waze), עליה שילמה ענקית הטכנולוגיה מעל מיליארד דולר ב-2013. מאז ביצעה גוגל רכישות קטנות יותר בישראל של חברות בתחומי הענן כמו אלומה ואלסטיפייל.

סימפליפיי הוקמה בשנת 2015 על ידי עמוס שטרן, אלון כהן וגרי פטחוב. מאז הקמתה החברה גייסה 58 מיליון דולר ממשקיעים, כאשר בין משקיעיה נמנות הקרנות Georgian Partners, 20G ונצ'רס ו-83North. סבב הגיוס האחרון שלה היה ב-2019 והחברה מעסיקה כיום כ-200 עובדים בישראל, ארה"ב ואנגליה.

סימפלפיי מפתחת מערכת לניהול מערך האבטחה של ארגונים. סימפלפיי מגדירה עצמה כמי שמסייעת לצוותי הגנת סייבר לעבוד בצורה חכמה יותר ולהגיב מהר יותר בזמן אמת על ידי יצירת תהליכים אוטומטיים המשלבים את כל הכלים העומדים לרשותם.

את סימפליפיי ייצגו בעסקה עורכות הדין ענבל פרלשטיין-מנדלבאום ויעל ברץ ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

צרו איתנו קשר *5988