"תהיה הפתעת השנה": זו המניה המומלצת ביותר של בנק אוף אמריקה

המכירות נופלות, היא לא נמצאת בשוק הבינה המלאכותית, ומתחילת השנה מנייתה איבדה 10.7% • למרות הכול, בבנק אוף אמריקה מאמינים שענקית הטכנולוגיה אפל צפויה להתאושש בחצי השני של השנה

אפל. החברה המבטיחה של 2024? / צילום: Shutterstock
אפל. החברה המבטיחה של 2024? / צילום: Shutterstock

עונת הדוחות בוול סטריט בשיאה, והשבוע מגיע תורן של ענקיות הטכנולוגיה להצטרף לחגיגה. זה מתחיל עם הדוחות שתפרסם  טסלה  היום ועם אלפאבית (גוגל) , מיקרוסופט ומטא  בהמשך השבוע. מה שבטוח, מי שתתפוס כמו תמיד תשומת לב מרכזית היא אפל, שתדווח על תוצאותיה הראשונות ב-2024 בתחילת החודש הבא.

ניתוח | אנבידיה יורדת למקום החמישי בשווי שוק: מה עובר על הסקטור הלוהט בוול סטריט?
בחסות אלטמן ומשקיעים מישראל, המתחרה באנבידיה יוצאת להנפקה

בתקופה האחרונה מניית אפל נחלשת באופן עקבי. בשבוע האחרון היא נחלשה ב-3.4%, בחודש האחרון היא ירדה ב-2.9%, ומתחילת שנת 2024 היא נפלה ב-10.7%.

להשוואה, מתחילת השנה מדד הנאסד"ק עלה ב-4.6%, ומדד ה-S&P 500 הוסיף 5.6% לשוויו, נתונים שנחשבים חלשים לעומת הראלי של וול סטריט בסוף השנה שעברה.

הנתונים האלה לא מונעים מהאנליסטים בבנק אוף אמריקה  להמשיך להאמין בענקית הטכנולוגיה, ואף להכריז כי אפל היא המניה המבטיחה של 2024. אלה הסיבות בגללן בנק אוף אמריקה מאמינים שחודש יוני צפוי להיות טוב למניה, וישפיע לחיוב על החצי השני של השנה.

החולשה הכללית במניית אפל מגיעה משילוב של מספר גורמים. מצד אחד, השוק בכללותו עובר תיקון, הראלי של תחילת השנה הפך לזהירות, ומשקיעים מוכרים את אחזקותיהם במניות בעלות סיכון יותר גבוה, בהן גם מניות טכנולוגיה.

אבל זה לא הכול: נתוני הביקושים למוצרי אפל, וחוסר החדשנות במוצרים האחרונים שהוציאה החברה לשוק מעוררים חשש בקשר לעתידה. לכך מצטרפות המתחרות הסיניות שמחזקות בשוק הטלפונים, וחוסר הנוכחות של אפל בשוק הבינה המלאכותית. בנוסף לכל זאת, בבלומברג דווח היום (ג') כי המצב של אפל בסין אפילו בעייתי יותר ממה שחשבו. נתונים חדשים מגלים צניחה של 19% ברבעון האחרון, הנתונים הגרועים ביותר מאז פרצה מגפת הקורונה. אז למה בבנק אוף אמריקה עדיין אופטימיים לגברי המניה?

בבנק ההשקעות אמרו למשקיעים ביום שני כי "למניית אפל צפויה נקודת מפנה משמעותית בעתיד", התחזית הזו, בשילוב עם כמות הכסף הנזיל הגדולה שמחזיקה החברה גרמו לבנק ההשקעות לסמן את אפל בתור "המניה המבטיחה ל-2024".

מה היא אותה נקודת המפנה שצופים בבנק אוף אמריקה? שבירת שיא הכנסות, הכרזה על פרויקט בינה מלאכותית בכנס המפתחים של אפל, השקת מכשיר אייפון חדש בסתיו, והגדלת הרווח בין רבעון לרבעון.

תעקוף את צפי ההכנסות של האנליסטים 

לפי הודעת הבנק, "בדיקות שלנו ראו כי 4 המודלים החדשים של האייפון ירוצו על על מעבד A18 שמאפשר שימוש מיטבי יותר בבינה מלאכותית".

בנוסף, בבנק אוף אמריקה ממשיכים לצפות כי אפל תרשום בדוחות עלייה דו-ספרתית בהכנסות יחסית לשנה שעברה. "אנחנו צופים גדילה בהכנסות מחנות האפליקציות, iCloud ומנויים".

הבנק חזר על המלצת הקנייה של המניה במחיר של 225 דולר, ואף צופה כי אפל תעקוף את צפי האנליסטים בדוחות שתפרסם בתחילת החודש הבא. לפי הבנק, דוחות החברה צפויים להראות הכנסות של יותר ממיליארד דולר, בגלל השקת משקפי המציאות הרבודה שלהם, אפל וייזן פרו.

אולם למרות התחזית האופטימית של הבנק לטווח הרחוק, היא מורידה את תחזית המכירות של אייפונים ברבעון מ-43 מיליון ל-40 מיליון, אך גם מדגישים כי השוק כבר מתמחר את הנתונים החלשים.