בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה מעורבת בוול סטריט; מיקרוסופט חשפה מחשבי AI חדשים

הנאסד"ק עלה ב-0.6% • רכישה משמעותית לסייברארק • ריינאייר עקפה את ציפיות האנליסטים, הרווח השנתי זינק ב-9% • פאלו אלטו תדווח היום לאחר הנעילה, צים תדווח מחר - מה צפוי בדוחות? • מותו של נשיא אירן עלול להשפיע שוק הנפט • וויקס: הרווח הנקי זינק ב-50%, מעדכנת כלפי מעלה את התחזיות • אופנהיימר: "החולשה במניית נייס היא הזדמנות השקעה אטרקטיבית"• יוליוס בר: "ביקוש אסייתי חזק דוחף את מחירי הזהב והכסף כלפי מעלה"

וול סטריט / צילום: Shutterstock
וול סטריט / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת: הנאסד"ק עלה ב-0.6%, ה-S&P 500 הוסיף לערכו 0.1% והדאו ג'ונס ירד ב-0.5%.

בשוק החוב האמריקאי, תשואות האג"ח הממשלתיות טיפסו קלות. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים עמדה על 4.44% והתשואה על אג"ח לשנתיים נסחרה סביב 4.84%.

21:58

מנכ״ל ג'יי פי מורגן , ג'יימי דימון, רמז היום שהוא צפוי לפרוש מתפקידו בתוך בפחות מ-5 שנים, כך דווח מוקדם יותר ב-CNBC. בראיון שנערך איתו באסיפת המשקיעים השנתית של הבנק הוא נשאל על משך כהונתו ובתגובה ציין כי "לוח הזמנים הוא כבר לא חמש שנים". מדובר בשינוי מהותי מתשובותיו הקודמות של דימון לשאלות על משך כהונתו, שבהן הקפיד להדגיש שהפרישה תתקיים בעוד חמש שנים.

21:41

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט  מרכזת עניין לאחר שהכריזה מוקדם יותר על השקת מחשבים חדשים בעלי שבבים מתקדמים שנועדו להפעיל תכונות בינה מלאכותית עבור Windows, מבלי לפגוע במהירות חיי הסוללה. במקביל, החברה הכריזה על דגם ה-Surface Laptop וטאבלט Surface Pro שמכיל שבב של חברת קוואלקום שיכול להריץ מספר משימות AI ללא חיבור לאינטרנט.

עוד דווח כי יצרניות מחשבים אחרות כמו לנובו, דל, HP, Asus, Acer וסמסונג משיקות גם הן מחשבים בעלי גישה לכלי בינה מלאכותית המונעים על ידי מעבדי Snapdragon X Elite ו-X Plus של חברת קוואלקום, המבטיחים חיי סוללה ארוכים יותר, ובמקביל יפעילו את הצ'אטבוט Copilot AI של מיקרוסופט. 

במקביל, מיקרוסופט ציינה את המחשבים האישיים Copilot+ שיכילו את שבביה של חברות AMD ואינטל שיוכלו לתרגם אודיו, להמליץ ​​על תגובות להודעות נכנסות ולהציע שינויים באפליקציית ההגדרות, ואפילו לדבר עם אנשים על מה שמופיע על המסך. מחירם של מחשבי Copilot+ יתחילו ב-999 דולרים. 

20:09

מגמה מעורבת בוול סטריט. הנאסד"ק עולה ב-0.8%, ה-S&P 500 מוסיף לערכו 0.4% והדאו ג'ונס יורד ב-0.1%.

ענקית הקמעונאות טרגט  מרכזת עניין ונסחרת בירידות לאחר שהחברה הכריזה כי תוריד את המחירים של כ-5,000 מוצרים שונים שנרכשו בתדירות גבוהה על ידי לקוחותיה.

במקביל, מניית לי אוטו  נסחרת בירידות לאחר שיצרנית הרכב החשמלי הסינית פרסמה תוצאות רבעוניות חלשות מהצפוי. 

גם ענקית קמעונאות משחקי הוידאו גיים סטופ  נסחרת בירידות חדות ומתקנת את חלק מהעליות החדות שרשמה בימים האחרונים לאור ההייפ סביב מניות המם.

19:10

המסחר בוול סטריט מתנהל לפי שעה במגמה חיובית. הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%, ה-S&P 500 מוסיף לערכו 0.3%, והנאסד"ק קופץ ב-0.7%.

ענקית הטכנולוגיה אפל  מרכזת עניין לאחר שדווח כי הכריזה על קמפיין הנחות אגרסיבי בסין של עד 2,300 יואן (318 דולר) עבור דגמי אייפון. ההודעה על הוזלת המחירים נועדה להגן על מעמדה של אפל בשוק הסמארטפונים, שם היא מתמודדת עם תחרות גוברת מצד יריבות מקומיות כמו Huawei. 

במקביל, יצרנית מיקרון טכנולוג'י  נסחרת בעליות לאחר שמורגן סטנלי שדרג את המלצתו על המניה ל-'משקל שווה' מ-'תת משקל'. 

18:38

המדדים המרכזיים באירופה ננעלו במגמה חיובית הדאקס הגרמני עלה ב-0.3%, הפוטסי הבריטי הוסיף לערכו 0.1% והקאק הצרפתי עלה ב-0.4%.

16:59

מניית וויקס  מזנקת בחדות לאחר שהחברה דיווחה מוקדם יותר כי הרווח הנקי שלה זינק ב-50%. במקביל החברה דיווחה כי היא צופה עלייה משמעותית בתזרים המזומנים.
החברה היכתה את הצפי בשורה העליונה והתחתונה - רווח של 1.29 דולר למניה לעומת הצפי ל-1.03 דולר. 

חברת האינטרנט וויקס סיכמה רבעון ראשון חיובי ומעדכנת כלפי מעלה את התחזית השנתית שלה. החברה, בניהולו של אבישי אברהמי, מאפשרת ללקוחותיה להקים ולנהל אתרי אינטרנט בקלות. הכנסות הרבעון צמחו ב-12.2% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו בכ-420 מיליון דולר, גבוה מתחזיות האנליסטים.

כמו ברבעון הקודם (ובשנת 2023 כולה), וויקס הציגה רווח נקי גם לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), בסך 24 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד נקי של 10.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP , בנטרול הוצאות הקשורות לתגמול ההוני לעובדים, הרווח הנקי גדל ב-51.2% ל-77.3 מיליון דולר, שהם 1.29 דולר למניה - גבוה מתחזיות האנליסטים.

16:30

המדדים המרכזיים בוול סטריט נסחרים בשעה זו במגמה מעורבת. הדאו ג'ונס משיל מערכו 0.2%, הנאסד"ק עולה ב-0.4% וה-S&P500 מטפס בכ-0.2%.

בולטות לחיוב מניות השבבים: אנבידיה קופצת בכ-2.3%, AMD עולה בשיעור דומה וסופר מיקרו מטפסת בכ-3%. גם מיקרון מוסיפה לערכה כ-2%.

15:09

חברת אבטחת הסייבר סייברארק מבצעת רכישה משמעותית: תשלם 1.54 מיליארד דולר תמורת החברה האמריקאית Venafi, העוסקת בניהול זהויות מכונה. Venafi נמצאת בבעלות קרן הפרייבט אקוויטי תומא בראבו, שרכשה אותה ב-2020 לפי שווי של 1.15 מיליארד דולר.

סייברארק תשלם כ-1 מיליארד דולר במזומן וכ-540 מיליון דולר במניות, המהוות כ-5.6% מהון המניות שלה, אך לפי הדיווח שהעבירה החברה ל-SEC, רשות ניירות הערך של ארה"ב, למעשה הסכום שיועבר במזומן בניכוי התאמות הקשורות לחוב ולמזומנים של Venafi יסתכם ב-856 מיליון דולר. בסוף הרבעון הראשון היו לסייברארק בקופה מעל 1.3 מיליארד דולר, לעומת חוב של 572 מיליון דולר למחזיקי אג"ח להמרה.

14:54

המסחר באירופה מוסיף ומתנהל כעת בעליות שערים - מדדי קאק ודאקס עולים בכ-0.5%, פוטסי ב-0.25%. 

בוול סטריט, חוזים העתידיים מצביעים על עליות של עד 0.5%. 

מניית גלובל-אי אונליין  עולה בטרום מסחר לאחר שחברת הפינטק מפתח תקווה עקפה את התחזיות ברבעון הראשון. ההכנסות צמחו ב-24% לכ-146 מיליון דולר, בעוד שהאנליסטים ציפו לכ-142 מיליון דולר, ובשורה התחתונה נרשם הפסד נקי של 32.1 מיליון דולר, צמצום של 25.6% לעומת ההפסד ברבעון המקביל. ה-EBITDA (רווח בנטרול ריבית, מס, פחת והפחתות) היה 21.3 מיליון דולר, עלייה של 46.8%.

ברבעון השני החברה מצפה להכנסות של 162.5-168.5 מיליון דולר, מעט נמוך מתחזיות האנליסטים, אך ברמה השנתית תחזית ההכנסות עולה מעט ל-733-773 מיליון דולר. גם תחזית ה-EBITDA מתעדכנת כלפי מעלה והצפי כעת הוא ל-EBITDA שנתי של 124-140 מיליון דולר, מתוכם 24.5-28.5 מיליון דולר ברבעון השני. אמיר שלכט, מייסד משותף ומנכ"ל החברה, מסר שהיא בדרך הנכונה להשיג צמיחה יוצאת דופן גם השנה.

14:34

חברת הטיסות האירית ריאנאייר הולדינגס  דיווחה היום על תוצאותיה השנתיות שהסתיימה במרץ. החברה הרוויחה 1.92 מיליארד אירו לאחר מס, זינוק של 34% ברווח ומעל לציפיות האנליסטים שעמדו על 1.905 מיליארד אירו. 

הרווח הנקי עקף אפילו את שיא הרווחים שקבע החברה ב-2018. הרווח הנקי של החברה צמח ב-9% לאור עלייה בביקוש לטיסות ובמחירי הטיסות. 

ריינאייר היא אחת מחברות הלואו קוסט הפופולריות ביותר בישראל ובעלת צי המטוסים הגדול ביותר באירופה, הגישה באפריל בקשה לחדש את הטיסות לישראל בחודש יוני הקרוב. כעת, ניתן כבר להזמין באתר החברה כרטיסי טיסה. בין היעדים: ברלין פאפוס, בודפשט, ברי, מילאנו, מלטה, אתונה. מבדיקת גלובס עולה כי המחירים מתחילים מ-65 דולר לכיוון. 

ריינאייר חידשה אמנם את טיסותיה לנתב"ג כבר בתחילת חודש פברואר, אך בטרם חלף החודש החברה הודיעה כי תעצור את פעילותה בארץ. 

13:30

וויקס.קום : הרווח הנקי זינק ב-50%; צופה עלייה משמעותית בתזרים המזומנים.
החברה היכתה את הצפי בשורה העליונה והתחתונה - רווח של 1.29 דולר למניה לעומת הצפי ל-1.03 דולר. 

חברת האינטרנט וויקס סיכמה רבעון ראשון חיובי ומעדכנת כלפי מעלה את התחזית השנתית שלה. החברה, בניהולו של אבישי אברהמי, מאפשרת ללקוחותיה להקים ולנהל אתרי אינטרנט בקלות. הכנסות הרבעון צמחו ב-12.2% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו בכ-420 מיליון דולר, גבוה מתחזיות האנליסטים.

כמו ברבעון הקודם (ובשנת 2023 כולה), וויקס הציגה רווח נקי גם לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), בסך 24 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד נקי של 10.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP , בנטרול הוצאות הקשורות לתגמול ההוני לעובדים, הרווח הנקי גדל ב-51.2% ל-77.3 מיליון דולר, שהם 1.29 דולר למניה - גבוה מתחזיות האנליסטים.

11:06

פאלו אלטו נטוורקס  (PANW) תדווח הערב (שני) לאחר הנעילה. בדוחות הקודמים החברה הורידה את תחזית ההכנסות לשנה והציגה צפי לצמיחה מתונה יותר ממה שצפו המשקיעים, דבר שהפיל את המניה בכמעט 30% ביום המסחר שלאחר פרסום הדוח.

האנליסטים מצפים שההכנסות יעמדו על 1.97 מיליארד דולר והרווח למניה יעמוד על 0.4 דולר למניה. הצפי טוב יותר ממה שרשמה החברה ברבעון המקביל, אך מהווה ירידה ממה שרשמה ברבעון הקודם. עם זאת, המשקעים צפויים להתמקד ב"עייפות הוצאות הלקוחות" אליהם התייחסה החברה בדוחות הקודמים, כאשר התחזית שתציג החברה תהיה חשובה במיוחד.

צים  תדווח מחר (שלישי) לפני הפתיחה. מניית צים נעה בכיוון אחד במהלך החודש האחרון, כאשר זינקה כ-90% בתקופה הזו הודות לעלייה במחירי השילוח הימי. האנליסטים מצפים להכנסות של 1.57 מיליארד דולר ורווח של 1.46 למניה דולר, עלייה של 14% בהכנסות ומעבר לרווח לעומת הרבעון המקביל.

החברה גם עושה מאמצים לשפר את צי כלי השיט שלה, כאשר רוב הספינות יעבדו על גז טבעי שיעיל וזול יותר. השאלה החשובה עבור המשקיעים היא כמה זמן יישארו המחירים גבוהים וכמה מהנתונים החיוביים שיתפרסמו מתומחרים בזינוק האחרון שרשמה המניה.

10:26

המסחר באירופה נפתח הבוקר בעליות קטנות כשהמדדים המובילים, דאקס, קאק ופוטסי עולים בפתיחה ב-0.2%.

המסחר באסיה ננעל הבוקר בעליות שערים - הניקיי עלה ב-0.8%, מדד שנגחאי ב-0.4%, הנג סנג ב-0.5% כמו מדד קוספי הדרום קוריאני. 

08:53

באסיה נפתח שבוע המסחר בעליות שערים - הניקיי עולה ב-1%, מדד שנגחאי ב-0.4%, הנג סנג ב-0.5% כמו מדד קוספי הדרום קוריאני. 

החוזים עתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים הבוקר בעליות קלות. 

בשישי האחרון, במסחר רגוע למדי, ננעלה וול סטריט במגמה מעורבת. נאסד"ק ירד ב-0.15%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.3% ועקף שוב את רף ה-40,000, S&P 500 עלה ב-0.1% מעט מעל לרף ה-5,300.

למרות השינויים הקטנים שנרשמו הלילה במדדים, היה זה שבוע חזק למדי - S&P 500 עלה ב-1.5% ונאסד"ק ב-2.3%, שני המדדים הללו סיימו שבוע רביעי רצוף בעלייה, לראשונה מאז פברואר. הדאו ג'ונס סוגר שבוע חמישי רצוף בעלייה, בסך הכל ב-1%.מתחילת השנה עלו S&P 500 ונאסד"ק ב-11%, הדאו ב-.5%.

מניית גיימסטופ  צללה ב-20% לאחר שקמעונאית משחקי הוידאו הודיעה על כוונתה למכור מניות ועל כך שהתוצאות המקדימות של הרבעון הראו על ירידה בהכנסות. החברה מצפה למכירות בסך של 872-892 מיליון דולר, הרבה פחות מהרבעון המקביל בשנה שעברה, 1.23 מיליארד דולר.

החברה כאמור מבקשת לנצל את הזינוק במנייה כדי לגייס הון, אבל לא ציינה כמה. החברה מתכננת למכור 45 מיליון מניות, כעת רשומות כ-300 מיליון מניות למסחר, המשקיעים הקיימים ידוללו לכן ב-15%.

רדדיט  זינקה בכ-10% לאחר שחתמה עם OpenAI על שיתוף פעולה. במסגרת זו רדיט תאפשר למיזם הבינה המלאכותית גישה לנתונים, בדומה לשת"פ שחתמה עם גוגל וחברת תוכנת יחסי הציבור Cision. התנאים הפיננסים של העסקה לא פורסמו.

מניית נייס  ירדה בשני ימי המסחר האחרונים של השבוע ב-15.1% והיא נסחרת שוב מתחת לרף של 200 דולר, לראשונה מתחילת השנה הנוכחית. שווי השוק של נייס עומד על כ-12.8 מיליארד דולר.הירידה במניה הגיעה על רקע הודעת החברה לפיה המנכ"ל ברק עילם יפרוש מתפקידו בסוף השנה אחרי למעלה מעשור, כשבמקביל החברה פרסמה דוחות טובים ולצידם תחזית מעורבת להמשך.

לפי הראל פיננסים רק פעמיים מאז שנת 2000 ירדה נייס ב-10% או יותר ביום אחד, ב-2009 וב-2010, בפעמיים ההן היא עלתה בשנה העוקבת ביותר מ-25%. 

האם נייס מהווה הזדמנות?

בסיטי בנק ממליצים על המניה ב"קניה" עם מחיר יעד של 340 דולר, "הירידה של 12% במחיר המניה נראית מוגזמת". 

גם באופנהיימר חושבים כך. אופנהיימר מדגישים כי הם "רואים את החולשה במניית נייס בתור הזדמנות השקעה אטרקטיבית, לאור מובילותה של נייס בתחומי הענן וה-AI בתחום מוקדי שירות לקוחות, מעמד שמספק יכולת מינוף פוטנציאל מאגרי מידע עצומים באמצעות הבינה המלאכותית, ובכך להאיץ את הצמיחה ואת הרווחיות. אנו משמרים את המלצת Outperform על מניית נייס עם מחיר יעד של 300 דולר". כ-50% מעל מחירה כעת.

הדוח הרבעוני של אנבידיה  יתפרסם ברביעי ועשוי להשפיע על השוק כולו - חברת השבבים הזאת נמצאת במרכז סצנת הבינה המלאכותית והצפי לגביה הוא לזינוק בהכנסות וברווחים. ההכנסות לפי האנלסיטים יהיה יותר מפי שלשו לעומת הרבעון המקביל אשתקד ויעמדו על 24.8 מיליארד דולר, הרווח למניה פי חמש, 5.57 דולר למניה. 
המניה עלתה ב-90% מתחילת השנה ושילשה את שוויה ב-2023 והפכה לשלישית בשווי שוק בוול סטריט.

בשוק החוב בארה"ב נרשמו בשישי היצעים והתשואות עולות - תשואת איגרת החוב ל10 שנים עולה ב-4 נקודות בסיס ל-4.42%, תשואת האיגרת לשנתיים עולה ל-4.4.82%.

מותו נשיא איראן איבראהים ראיסי עלול להשפיע על שוק הנפט. איראן היא אחת מיצואניות הנפט הגדולות בעולם וכל התפתחות פוליטית או ביטחונית במדינה משפיעה במקרים רבים על תנודות מחיר הנפט. בשישי עלו מחירי הנפט עלו בכ-1%, נפט אמריקאי נסחר הערב ב-80 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט בכ-84 דולר. 

הבוקר באסיה מחירי הנפט עולים קלות בכ-0.5% ובעוד המשקיעים מחכים לחדשות מאיראן. 

החוזה העתידי על הזהב עלה בשישי ב-1.5%, החוזה על אונקיית כסף עלה ב-6% ל-31.6 דולר ומשלים עלייה של 33% מתחילת השנה. 

במהלך הימים האחרונים, מחירי הזהב טיפסו חזרה לכיוון 2,400 דולר לאונקיה, כאשר גם המחיר לאונקיית כסף הולך בעקבותיו ועולה למחיר של 30 דולר לאונקיה. העלייה המחודשת במחיר מקורה בביקושים מאסיה ובנתונים כלכליים חלשים מהצפוי בארצות הברית, אשר החזירו את התקוות להורדות ריבית מצד הפד.

בארה"ב, ברביעי בערב יפרסם הפדרל ריזרב את פרוטוקול פגישת הריבית האחרונה (סוף אפריל). יו"ר הפד ג’רום פאוול אמר בפגישה ההיא שהוא מעריך שבגלל האנפלציה הדביקה, הריבית ישארו גבוהות למשך זמן ארוך. מאז, מדד האינפלציה שפורסם בשבוע שעבר הראה שהמחירים עלו פחות מהצפוי באפריל, והצביע על כך שמגמת ירידת האינפלציה חודשה ברבעון השני. 

היומן הכלכלי מכיל גם נתונים על מכירות הבתים הקיימים, הזמנות מוצרים ברי קיימא וסנטימנט הצרכנים.

בסין, הממשלה מקדמת מקדמת תכנית סיוע לרכישת מיליוני בתים לא מכורים ברחבי המדינה - מהלך שמטרתו תמיכה בשוק הדיור הסיני הסובל ממשבר מתמשך. התמיכה בהיקף של כ-42 מיליארד דולר, העשויה יחד עם הלוואות בנקאיות המיועדות לתכנית להגיע לכ-69 מיליארד דולר.

בעקבות הדיווחים בנושא, כמה מניות נדל"ן סיניות הגיבו בעליות משמעותיות, ובכך סייעו למדד הנכסים הרלוונטי של בלומברג להשלים זינוק של יותר מ-50% מרמת השפל שקבע בחודש אפריל.

במיטב ממליצים להגדיל חשיפה למניות אירופה על חשבון ארה"ב. "למרות כל התהפוכות בחודש האחרון, הציפיות לריבית הפד בסוף 2024 נותרו כמעט ללא שינוי ומגלמות הורדה של בין הורדת ריבית אחת או שתיים. השוק כבר פחות מתעניין במה יעשה הפד השנה ובונה יותר על הורדות הריבית שיהיו בשנה הבאה". 

"ההרעה המהירה בנתונים הכלכליים בארה"ב שהתחילה לפני כחודש הייתה אחת החזקות בשנים האחרונות. מדד ההפתעות בנתונים הכלכליים בארה"ב של Bloomberg ירד לרמה הנמוכה מאז 2019. למדד זה היה לאורך שנים קשר די הדוק לביצועי ה-S&P 500. קשר זה מרמז שלמשקיעים במניות יש ממה לדאוג".

"השילוב בין ההיחלשות המהירה בכלכלה עם סיכוני אינפלציה משמעותיים וזאת על רקע שוק המניות בשיא משקף יחס סיכוי/סיכון פחות אטרקטיבי לאפיק המנייתי. שורה תחתונה: אנו ממליצים על הקטנת החשיפה לאפיק המנייתי מבינונית-גבוהה לבינונית. אנו ממליצים להגדיל חשיפה לאירופה על חשבון ארה"ב.

קרסטן מנקה, ראש תחום מחקר הדור בבא בבנק ניהול העושר יוליוס בר פרסם ניתוח ותחזית בנושא מחירי הכסף והזהב. "למרות שניתוחנו הראה כי שיעורי ריבית נמוכים לבדם אינם מספיקים כדי להעלות את מחירי הכסף והזהב, הם אכן עלולים להפוך לתמריץ עבור משקיעים החפצים במקלט בטוח ובהשקעות יציבות בעולם המערבי".

"מלבד קביעת שיעורי הריבית מצד הפד, הדינמיקה בשוק הזהב עדיין נשלטת על ידי בנקים מרכזיים באסיה, משקיעים וסוחרים ספקולטיביים. הנכונות של משקיעים אסייתים לשלם עבור זהב כביטוח מפני סיכונים כלכליים וגיאופוליטיים אכן גבוהה משצפינו".

"למרות שאנחנו עדיין לא מזהים בהלה אמיתית לזהב בסין, הביקוש הן מצד משקיעים והן מצד צרכנים פרטיים נשאר חזק. המשלוחים הפיזיים מבורסת הזהב של שנחאי עלו שוב באפריל, והמכירות הקמעונאיות של תכשיטי זהב נותרו עמידות באופן מפתיע למרות מחירי שיא".

"לפיכך, אנו משנים את תחזיתנו לגבי מחירי הזהב מזהירה לתחזית חיובית יותר, ומעדכנים את יעדי המחירים שלנו כלפי מעלה. אנו גם משנים את תחזיתנו למחירי הכסף לחיובית יותר, מכיוון שמחיריו צפויים להמשיך ולעקוב אחרי מחירי הזהב, כאשר היחס בין מחיר הזהב למחיר הכסף נע סביב רמה של 80".