חשד: בכיר בוולט קיזז חשבוניות פיקטיביות בסך כ-230 מיליון שקל

מהחקירה עולה כי חברת וולט קיזזה בספריה חשבוניות מס החשודות כפיקטיביות על שם חברת תלוש לעצמאי טי.בי.או בע"מ בהיקף של מאות מיליוני שקלים - במעורבות ישירה של סמנכ"ל התפעול, אליה אוהד יוספיאן • סכום המס שנגרע מהמדינה עפ"י החשד: כ-35 מיליון שקל

משרדי וולט / צילום: אהרון מזרחי, מתוך אתר פיקיויקי
משרדי וולט / צילום: אהרון מזרחי, מתוך אתר פיקיויקי

רשות המסים עצרה את סמנכ"ל התפעול בחברת וולט אנטרפריזס בע"מ בחשד לקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החשוד, אליה אוהד יוספיאן, שוחרר ממעצר על-ידי בית משפט השלום בתנאים מגבילים. 

חשד: עורך דין העלים מיליונים באמצעות חברת קש באיי הבתולה
● תוכנית הדגל של רשות המסים נכנסת  לתוקף. כל מה שכדאי לדעת
בדיקה טכנולוגית | עם וולט תוכלו לראות איפה השליח, בתן ביס כל המשרד מזמין ביחד

החקירה מתנהלת ביחידת החקירות של מכס ומע"מ תל אביב והמרכז. מבקשת המעצר שהוגשה לבית המשפט עולה כי על-פי החשד, חברת וולט אנטרפריזס בע"מ קיזזה בספרי הנהלת החשבונות שלה חשבוניות מס החשודות כפיקטיביות על שם חברת תלוש לעצמאי טי.בי.או בע"מ, בהיקף של מאות מיליוני שקלים, זאת במעורבות ישירה של יוספיאן.

ממצאי החקירה עד כה עולה החשד כי סכום החשבוניות החשודות כפיקטיביות אשר קוזזו בתקופה שבין ינואר 2021 ועד היום מסתכם לפחות לערך של כ-230 מיליון שקל, שהמס בגינן הוא כ-33.5 מיליון שקל.

במקביל, בבקשת המעצר נטען כי קיים חשד לכאורה לעבירות מס נוספות בחברת וולט ולהתנהלות לקויה באופן עקבי תוך עשיית דין לעצמם.

יוסיפיאן נחקר במשרדי היחידה ומסר את גרסתו. השופט גיל גבאי מבית משפט השלום בראשון לציון שחרר כאמור את יוסיפיאן בתנאים מגבילים, ביניהם ערבות עצמית על סך 100 אלף שקל והפקדת מזומן על סך 100 אלף שקל. 

הביא את החברה לישראל

אליה אוהד יוספיאן, מנהל מערך האופרציה של וולט, הוא גם אחד מהאנשים שהביאו את החברה מפינלנד לישראל.

בקיץ 2018 הוא נסע ביחד עם מספר שותפים לפינלנד. לפני הנסיעה, יוספיאן ושותפיו היו בקשר עם מספר חברות אירופיות מתחרות נוספות בתחום משלוחי המזון. לאחר הביקור במשרדים הראשיים של וולט בהלסינקי הם השתכנעו כי זו החברה שהם רוצים להביא לארץ.

מספר חודשים לאחר מכן וולט התחילה לפעול לראשונה באופן רשמי בישראל, בשלב הראשון עם 26 מסעדות בלבד בעיר בתל אביב. 

מוולט נמסר בתגובה: "אנחנו תמיד פועלים לפי החוק, בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים. כמובן שאנחנו משתפים פעולה עם רשות המסים ומעבירים את המידע שברשותנו לגבי הגופים המעורבים. נדגיש כי אליה יוספיאן לא נעצר אלא שוחרר בהסכמה". 

*** חזקת החפות: יוספיאן הוא בגדר חשוד בלבד, לא הורשע בעבירות הנחקרות, ועומדת לזכותו חזקת החפות.