הבורסה בת"א קיבלה תנופה מחו"ל: המעו"ף זינק ב-2%

בזק עקפה את התחזיות ותחלק דיבידנד ענק בסך 1.28 מיליארד שקל ■ מניות הגז בולטות לחיוב על רקע הודעת נובל אנרג'י על הבאת אסדת קידוח נוספת לישראל ■ כי"ל זינקה ב-3.3% במחזור גדול של כ-210 מ' ש'

בבורסה בתל אביב התנהל היום (ב') המסחר בעליות שערים בולטות הנסמכות על גל עליות השערים בעולם בתגובה לפרסום דוחות חזקים ונתוני מאקרו מרשימים באירופה ובציפיה לפתיחת חזקה של השבוע בוול סטריט. גם בת"א התקבלו דו"חות חזקים של חברת בזק. בנוסף הושפעו מניות מגזר חיפושי הנפט והגז מהודעת חברת נובל אנרג'י על כוונתה להביא ארצה אסדה נוספת עבורי קידוחי "תמר" ו"לוויתן". מחזור המסחר בת"א היה גבוה יחסית לתקופה האחרונה והסתכם ב-1.88 מיליארד שקלים.

אריה טל, מנהל המחקר באלומות ספרינט בית השקעות, התייחס לעליות המשמעותיות ואמר היום: "המגמה החיובית היום בת"א נתמכת על תמחורים נוחים של מניות ממרבית הסקטורים, וכמובן מקבלת רוח גבית מהסנטימנט החיובי בעולם. מדדי המניות המובילים, במרבית השווקים המפותחים והמתפתחים, נסחרים בדיסקאונט מהותי ביחס לשוויים ההוגן וזאת תחת הנחות צמיחה שמרניות. למרות זאת, ניכר החשש בקרב המשקיעים המתבטא בתנודתיות גבוהה בחודשים האחרונים ובמחזורי מסחר נמוכים יחסית".

עוד העריך טל כי "הסיכויים להמשך מגמה מעורבת עם נטייה חיובית לפחות בטווח הקצר לאור התמחורים האטרקטיביים בפרספקטיבה היסטורית בקרב מניות רבות בסביבה של סימני שאלה רבים". על רקע העליות, ממליצים באלומות ספרינט להתרכז במגזרי צריכה בסיסית, בשוק התרופות, בטכנולוגיות מידע ובחברות תעשייתיות אשר אינן חשופות מהותית ליעדי היצוא הבעייתיים.

ממתינים לדו"חות בזק, משקיעים במניות הגז

עניין רב ריכזה מניית בזק על רקע פירסום תוצאותיה הכספיות לרבעון, מהן עולה כי הרווח הנקי עלה ב-17.9% ל-638 מיליון שקל וכי הכנסות החברה עלו ב-3.8% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-2.98 מיליארד שקל, גבוה מקונצנזוס האנליסטים שהעריכו כי ההכנסות יסתכמו ב-2.92 מיליארד שקל ורווח של 609 מיליון שקל. דירקטוריון החברה ממליץ על חלוקת דיבידנד במזומן לבעלי המניות בסך של 1.28 מיליארד שקל.

כאמור, מתנופה נהנו היום גם מניות סקטור הגז - זאת על רקע הודעת נובל אנרג'י מאמש כי היא מאיצה את פעילות החיפושים שלה בישראל. ב"גלובס" פורסם, כי נובל שכרה אסדת קידוח נוספת לצורך ביצוע הקידוחים במאגר "תמר" וקידוחי אקספלורציה ברישיון "לוויתן". האסדה, Pride North America, נמצאת כיום במצרים וצפויה להגיע לאזור בתחילת השנה הבאה. האסדה החדשה אמורה לשמש לצורך קידוחי גז טבעי, אולם היא בעלת יכולת לבצע קידוחי נפט. הרקע להבאתה הוא ההערכה כי מתחת למבנה לוויתן עשוי להימצא מאגר נפט בעומק של כ-8,000 מטרים. עלות האסדה, בתוספת השירותים והציוד הנלווים לה, מגיעה לכ-1.5 מיליון דולר ליום, ועל-פי הערכות חוזה השכירות שנחתם עמה הינו לשלושה חודשים, עם אופציה להארכה לתקופות נוספות. ההודעה צפויה להשפיע בין היתר על מניות קבוצת דלק , ישראמקו ורציו .

מאיר שמיר, בעל השליטה בחברת מבטח שמיר , מנהל מו"מ עם בנק לאומי למכירת מניותיו בקונצרן המזון תנובה. ל"גלובס" נודע כי שמיר מנהל מגעים עם הבנק לפי שווי של כ-1.8 מיליארד דולר, שווי דומה לזה שהציע לקרן אייפקס לרכוש את מניותיו. לפי הערכות לאומי ישמש כבנקאי להשקעות ויביא לשמיר משקיע שיקנה את רוב המניות, והבנק עצמו ירכוש 5-10% מהמניות. שמיר מחזיק בכ-20% ממניות קונצרן המזון. יש לציין כי מניית מבטח שמיר עדיין מצויה במצב של הפסקת מסחר, בהתאם להוראת רשות ני"ע.

חברת מזור טכנולוגיות המתמחה בפיתוח מיכשור לניתוחי עמוד שידרה מונחי הדמייה פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות מהן עולה כי הכנסות החברה ברבעון השני של 2010 הסתכמו ב-4.187 מיליון שקל, לעומת הכנסות בסך 1.565 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2009 - זינוק של 167%. הוצאות מחקר ופיתוח הסתכמו בסך 1.687 מיליון שקל לעומת 1.225 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בנק הפועלים בוחן אפשרות לרכישת בנק בטורקיה על מנת לפתור את בעיית הרישיון הבנקאי החסר של בנק פוזיטיף. אמש פורסם ב"גלובס" כי בנק הפועלים בודק את רכישת ADA BANK ומיזוגו לתוך פוזיטיף. בנק ישראל עודכן במהלך, וככל הידוע לא הביע התנגדות. ראש החטיבה הבינלאומית, אורית לרר, מנהלת את המגעים עם הטורקים. מטעם בנק הפועלים טרם נמסרה תגובה לדיווח.

מניית כי"ל בלטה בעליות במעו,ף לאחר שהאנליסט גלעד אלפר ממיטב פרסם היום סקירה מעודכנת על החברה והמניה. אלפר אומר כי ספקולציה בנוגע להתחזקות קרטל האשלג בנוסף למזג האויר הלוהט שממשיך לדחוף את מחירי הגרעינים (גם הבוקר המחירים עולים) צפוי להמשיך את המומנטום החיובי במנייה. מניית החברה לישראל גם היא נהנתה מהמומנטום החיובי במנית החברה המוחזקת.

הראל ביטוח חתמה על מסמך עקרונות מותנה להענקת אשראי לאנלייט אנרגיה בהיקף של עד 170 מיליון שקל להקמת מערכות פוטו וולטאיות. אשראי זה משקף יכולת מימון להקמת מערכות פוטו וולטאיות בהיקף של כמיליארד שקל.

JP Morgan ממליץ על מניית חברת נייס כאחת משלוש מניות הטכנולוגיה המובילות לחודש יולי. האנליסטים של JP Morgan קובעים כי החברה קיבלה מספר גדול של הזמנות במהלך הרבעון השני של 2010 בשני תחומי פעילותה (האירגוני והבטחוני), אשר ישפרו עוד יותר את מצבה האיתן של החברה. ב-JP Morgan מאמינים כי נייס היא חברה עקבית, רושמת גידול רציף ויש לה הזדמנויות עסקיות טובות לטווח הרחוק ומעניקים לה מחיר יעד של 38.50 דולר.

חברת טבע המשיכה לרכז עניין רב גם השבוע - לאחר שאתמול תיקנה מעט מהירידות החדות שספגה ורשמה עלייה של 1.7% בערך המניה בתל אביב בהמשך לזינוק של יותר מ-3% בערכה ביום ו' האחרון בוול סטריט. המניה מתחזקת, בין היתר, על רקע שלל המלצות אנליסטים לרכישת המניה בטענה כי "מכירת החיסול של טבע הסתיימה".

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988