דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

נעילה חיובית בארה"ב; ג'נרל אלקטריק צנחה ב-8.1%

ג'נרל אלקטריק צנחה אחרי הדוחות לשפל של 9 שנים; משרד המשפטים האמריקאי פתח בחקירה פלילית נגד החברה • באירופה הדאקס איבד 0.45%; מניית לופטהנזה רשמה נפילה של 10% ברווח הנקי ברבעון • ביטחון הצרכנים האמריקאי בשיא של 18 שנה • מניית אנדר ארמור טסה אחרי הדוחות • מניית יורוג'ן הישראלית זינקה • פייזר ירדה לאחר הנמכת תחזיות • פייסבוק ואיביי יפרסמו דוחות לאחר המסחר

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בשוקי ההון בעולם: דיווחים שוטפים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח, סחורות, מגמות, מדדים והמלצות אנליסטים

 
 

22:00

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים, מדד S&P 500  התאושש היום מנפילה של 10% מהשיא.

פייסבוק  פרסמה את דוחותיה: החברה רשמה רווח של 1.74 דולרים למניה מעל התחזיות שצפו רווח של 1.46 דולרים. המניה יורדת במסחר המאוחר.

מניית GE  צללה ב-10% לאחר פרסום דוחותיה.

19:55

המדדים בוול סטריט נסחרים בעליות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השלישי. מדד הנאסד"ק מטפס 0.3%, הדאו ג'ונס עולה 0.7% ומדד S&P 500 מטפס 0.44%.

מניית ג'נרל אלקטריק צונחת ב-10% לאחר הדוחות, לאחר שהחברה מסרה כי נפתחה חקירה פלילית כנגדה בצל מחיקות של 22 מיליארד דולר ברבעון.

18:45

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת כאשר הדאקס איבד 0.45%, הקאק השיל 0.22% והפוטסי הבריטי טיפס ב-0.13%. הליש"ט השלים צניחה של 4% מאז חודש ספטמבר האחרון.

מנייתה של חברת התעופה לופטהנזה צנחה ב-8.1% לאחר שהחברה רשמה נפילה של 10% ברווח הנקי לרבעון השלישי ל-1.35 מיליארד אירו. זאת, למרות שבשורה העליונה החברה הגרמנית רשמה עלייה של 1.5% בהכנסות ל-9.96 מיליארד אירו.

17:15

עליות בוול סטריט על רקע נתוני מאקרו חיוביים. מדד הנאסד"ק מטפס כעת ב-1%; מדד דאו ג'ונס קופץ 0.8% ומדד S&P 500 עולה בשיעור דומה.

ביטחון הצרכנים האמריקאי בשיא של 10 שנה. מדד ביטחון הצרכנים עלה ל-137.9 נקודות בחודש אוקטובר, לעומת קריאה של 135.3 בחודש ספטמבר.

מניית אפל  נסחרת על רקע השקת המוצרים החדשים באירוע חומרה שערכה הערב באקדמיה למוזיקה בברוקלין, ניו יורק. ענקית הטכנולוגיה חשפה מחשב מקבוק אייר חדש ואייפד פרו חדש.

17:00

המדדים המובילים בבורסות וול סטריט נסחרים בעליות שהתמתנו בשעה האחרונה. מדד הנאסד"ק שעלה מוקדם יותר ב-1.2%, מטפס כעת ב-0.3%; מדד דאו ג'נס מטפס 0.9% ומדד S&P 500 עולה 0.4%.

מניית ג'נרל אלקטריק מאבדת 5% אחרי הדוחות, ולאחר הדיווח כי נפתחה חקירה פלילית נגד החברה. משרד המשפטים האמריקאי פתח בחקירה בנוגע לפרקטיקות החשבונאיות של החברה, לצד חקירה שנערכה בוועדת ניירות ערך. ג'נרל אלטריק מסרה גם כי ה-SEC הרחיבה את חקירתה בעניין. 

ג'ף בזוס , מנכ"ל אמזון  והאיש העשיר בעולם, איבד סכום שיא של 19.2 מיליארד דולר מהונו תוך יומיים. כעת הונו של בזוס מוערך ב-128.1 מיליארד דולר, לאחר שהגיע לשיא של 167.7 מיליארד דולר בחודש שעבר. בזוס הוא הבעלים של 16% מאמזון, שדיווחה על תוצאותיה הרבעוניות ביום חמישי, בהן הכנסות מתחת לציפיות ותחזית מאכזבת למכירות בעונת החגים , וספגה ירידות בעקבות הדיווח.

16:00

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות שהתגברו לעומת הפתיחה, כאשר מדד הנאסד"ק קופץ 1.2%, כך גם מדד S&P 500 ומדד דאו ג'ונס עולה 0.9%. באירופה, הדאקס שנפל מוקדם יותר ב-1% צמצם את הירידות ומשיל כעת 0.2% בלבד.

לקראת בחירות האמצע בארה"ב, הנשיא טראמפ צייץ בטוויטר התייחסות לגבי יחסי הדמוקרטים ושוק המניות, כשכתב: "אנשים רוצים לדעת מה יקרה בבחירות האמצע. אם אתם רוצים שהמניות שלכם ירדו, אני מציע שתבחרו בדמוקרטים. הם אוהבים את המודל הכלכלי הוונצואלני, מסים גבוהים וגבולות פתוחים!".

15:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח במגמה מעורבת, מלבד הנאסד"ק שמאבד 0.4%, וזאת על רקע המשך עונת הדוחות. מדד דאו ג'ונס עולה 0.2% ומדד S&P 500 ללא שינוי מהותי.

מניית ג'נרגל אלקטריק מאבדת 5% לאחר הדוחות; מנייתה של יורוג'ן הישראלית מזנקת ב-10% לאחר שהתרופה של החברה לטיפול בסרטן של מערכת השתן העליונה קיבלה מה-FDA מעמד "תרופה פורצת דרך"; פייזר יורדת 2% לאחר הנמכת תחזיות; קוקה קולה יורדת ב-0.8% אחרי הדוחות; מניית אנדר ארמור מזנקת 20% אחרי הדוחות. 

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו בירידות של עד 0.5%, וזאת על רקע המשך עונת הדוחות. באירופה, מדד הדאקס מאבד 0.7%, הקאק יורד בשיעור דומה והפוטסי משיל 0.3%.

רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA), העניקה מעמד של "תרופה פורצת דרך" למוצר ה-UGN101 של חברת יורוג'ן  פארמה הישראלית, לטיפול בסרטן של מערכת השתן העליונה. 

מדד קייס שילר האומד את מחירי הבתים ב-20 מדינות בארה"ב, הצביע על עלייה של 5.8% בסיום השנה שהסתיימה באוגוסט האחרון. מדובר בקצב הנמוך ביותר של עליית המחירים ב-20 החודשים האחרונים.

14:45

המדדים בבורסות אירופה נסחרים בירידות קלות ברקע לנתוני צמיחה מאכזבים מכלכלת הגוש האירופי. מדד הדאקס מאבד 0.3%, הקאק יורד 0.4% ומנגד הפוטסי ללא שינוי מהותי.

חברת אנדר ארמור רשמה עלייה של 2% בהכנסות לרבעון השלישי שהסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר - בדומה לתחזיות. לגבי ההמשך, החברה העלתה את התחזיות ורואה רווח למניה בטווח של 22-19 סנט, לעומת תחזית קודמת של 16-19 סנט למניה. בשורה העליונה, החברה צופה עלייה של 3%-4% בהכנסות בסיכום השנה הנוכחית. המניה מגיבה בעליות חדות של יותר מ-8% בשלב של טרום-המסחר בוול סטריט.

מאסטרקארד רשמה הכנסות של 3.9 מיליארד דולר, מעל תחזיות השוק להכנסות של 3.86 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 3.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח למניה עלה ל-1.82 דולרים, בהתאם לתחזיות השוק,לעומת רווח של 1.34 דולרים למניה ברבעון המקביל.

13:00

עונת הדוחות לרבעון השלישי בארה"ב: ענקית התרופות פייזר  עקפה את תחזית הרווח לרבעון אך פספסה בשורה העליונה וסיפקה צפי מאכזב להמשך. הרווח למניה הסתכם ב-78 סנט - מעל לתחזיות המוקדמות לרווח של 75 סנט למניה. ההכנסות עלו ב-1% ל-13.3 מיליארד דולר ברבעון השלישי, מתחת לתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 13.53 מיליארד דולר. לגבי השנת 2018 כולה, פייזר הנמיכה תחזיות וצופה הכנסות בטווח של 53.7-53 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות בטווח של 55-53 מיליארד דולר בשנה. בשורה התחתונה, פייזר צמצמה את תחזית הרווח לטווח של 2.98-3.03 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח בטווח של 2.95-3.05 דולים למניה.

חברת ג'נרל אלקטריק  דיווחה על רווח של 14 סנט למניה, מתחת לתחזיות השוק לרווח של 20 סנט למניה ברבעון השלישי. בשורה העליונה, החברה רשמה ירידה של 4% בכנסות ל-29.57 מיליארד דולר, מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים להכנסות של 29.77 מיליארד דולר. המניה עולה 2% בטרום-מסחר לאחר שהחברה חתכה את הדיבידנד והודיעה על פיצול חטיבת מוצרי החשמל לשתי חטיבות.

קוקה קולה  עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים לרבעון השלישי. החברה רשמה עלייה של 14% ברווח ל-58 סנט למניה, לעומת הצפי לרווח של 55 סנט למניה. ההכנסות ירדו 9% ל-8.25 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 8.19 מיליארד דולר.

12:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בירידות קלות, וזאת לאחר פרסום נתוני הצמיחה של גוש האירו שהצביעו על האטה ברבעון השלישי.

הצמיחה בגוש האירו ברבעון השלישי עמדה על 0.2%, מתחת לצפי לצמיחה של 0.4% ולעומת צמיחה של 0.4% ברבעון הקודם. בחישוב שנתי, מדובר בנתון צמיחה של 1.7%, לעומת הצפי של הכלכלנים לצמיחה של 1.9%. 

בתוך כך, סנטימנט הצרכנים בגוש האירו נמצא גם כן בירידה כאשר המדד לאומד את מורל המנהלים והצרכנים רשם את הנפילה החדה מאז חודש מארס, עם קריאה של 109.8 נקודות בחודש אוקטובר, לעומת 110.9 נקודות בחודש ספטמבר האחרון. נציין כי מגמת ירידה זו נמשכת מתחילת השנה.

מדד הדאקס והקאק נסחרים ללא שינוי מהותי, הפוטסי הבריטי עולה 0.24%.

בשעה זו החוזים העתידיים בוול סטריט מטפסים קלות, וזאת ברקע להמשך עונת הדוחות. היום יתפרסמו דוחות קוקה קולה, מאסטרקארד, ג'נרל אלקטריק, סוני, טרם פתיחת המסחר בארה"ב; לאחר הנעילה יפרסמו איביי ופייסבוק.

10:15

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה חיובית, להוציא מדד הנג סנג , שאיבד מערכו 0.98%. מוביל את העליות מדד ניקיי  היפני שעלה ב-1.45%. אחריו מדד ASX 200  האוסטרלי שהוסיף 1.34%, מדד שנחאי  הוסיף 1.02% ומדד קוספי  הקוריאני עלה ב-0.93%. 

באירופה נפתח המסחר בבורסת לונדון, והמגמה חיובית. מדד פוטסי  הלונדוני עולה ביותר מ-1%. בבורסת איטליה עליות נאות גם כן, כמעט שני אחוזים נכון לשעה זו מטפס מדד פוטסי  האיטלקי.  

09:00

המסחר בבורסות אסיה ממשיך להתנהל במגמה מעורבת. מדד ההנג סנג  רושם ירידות, מדד שנחאי  מתחזק ונוגע בעלייה של כ-1%, והניקיי היפני  מטפס בכ-1.5%.

 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ג') במגמה מעורבת. זאת לאחר נעילה שלילית אמש בבורסות ארה"ב. כך, נאסד"ק  נפל ב-1.6%, דאו ג'ונס  איבד כ-1% ו-S&P 500  ירד ב-0.6%.

במזרח המסחר בשווקים מתנודד, כאמור, כאשר מדד שנחאי  רושם עליות קלות, מדד ההנג סנג  יורד והניקיי היפני  עולה בכ-1.5%.

היום יתפרסמו דוחות קוקה קולה, מאסטרקארד, ג'נרל אלקטריק, סוני, טרם פתיחת המסחר בארה"ב; לאחר הנעילה יפרסמו איביי ופייסבוק.

בייג'ין מודאגת שוב מחולשת המטבע שלה: בכיר בבנק המרכזי הסיני הזהיר בסוף השבוע שעבר את המשקיעים להפסיק להמר על ירידת המטבע הסיני והצליח להעלות אותו משער שפל של עשר שנים. "לכוחות שמנסים למכור בחסר את הרנמינבי (השם הרשמי של היואן), אני אומר שנלחמנו זה מול זה לפני כמה שנים, ואנחנו מכירים היטב זה את זה", אמר פאן גונגשנג, סגן נגיד הבנק המרכזי הסיני בתדרוך לעיתונאים. "ואני חושב שמה שקרה אז עדיין טרי בזיכרון שלנו".

אחרי ירידה של 7% מתחילת השנה, היואן קרוב בימים אלו לשער חליפין של 7 יואן לדולר - רמה פסיכולוגית שעלולה להצית גל מימושים נוסף שלו.

אנגלה מרקל הודיעה אתמול בצהריים כי לא תעמיד עצמה מחדש לבחירה כראש מפלגת ה-CDU בבחירות שיתקיימו בדצמבר. לפי דיווחי כלי התקשורת, מרקל הודיעה כי הוא מוכנה לפרוש מראשות המפלגה השמרנית, אך בכוונתה להמשיך ולכהן כקאנצלרית גרמניה. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות