נעילה שלילית בת"א: חברות הנדל"ן האמריקאיות בנפילה

מדד ת"א 35 איבד 0.34%, מדד ת"א 90 ירד 0.9% ומדד הבנקים השיל 0.4% • חברות הנדל"ן האמריקאיות המשיכו לדמם במסחר בתל אביב. מדד תל בונד גלובל צנח 2.7% • הדולר השלים ירידה של 3% מול השקל מאז סוף דצמבר

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בירידות, וזאת בדומה לסנטימנט מעבר לים, כאשר בוול סטריט המדדים מאבדים גובה לאחר האכזבה משיחות הסחר בין סין לארה"ב. אמנם הנשיא טראמפ הכתיר את השיחות כהצלחה, אך לא דווח על הישג משמעותי לעת עתה.

מדד ת"א-35  איבד 0.34%, מדד ת"א- 90  ירד 0.9% ומדד הבנקים השיל 0.4%. בסיכום שבועי, מדד ת"א עלה 3.3%, ת"א 90 טיפס 2.5%, ת"א SME60 עלה 2.9% ומדד ת"א ביומד עלה השבוע 6.4%.

מניית בזק  איבדה 3.3%, אופקו הלת'  ירדה 2.6%, פועלים  ירדה בכ-1%, מניית אלביט מערכות  ירדה 1.3%.

חברות הנדל"ן האמריקאיות המשיכו לדמם במסחר בתל אביב. מדד תל בונד - גלובל  צנח 2.7%, מדד ת"א תל בונד - תשואות  שקלי איבד 1.6%.

מחזור המסחר הסתכם ב-986 מיליון שקל.

14:30

המסחר בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, וזאת כשברקע החוזים בניו יורק מאותתים על ירידות בפתיחת המסחר. מדד ת"א 90 מאבד 0.7%, מדד הבנקים יורד 0.1%.

אגרות החוב של חברות הנדל"ן האמריקאיות רושמות ירידות חדות. מדד תל בונד גלובל צונח 2%.

מדיגוס דיווחה כי המנכ"ל כריס רולנד יסיים את תפקידו ב-28 לפברואר.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-530 מיליון שקל.

13:00

חברת אבטחת המידע הדואלית, סיירן , הודיעה על כוונתה להימחק מהמסחר בבורסה בתל אביב. סיירן כלולה במדד SME 60.

12:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, וזאת למרות העליות שנרשמו אמש בניו יורק כאשר החוזים העתידיים מאותתים כעת על ירידות בפתיחת המסחר - מה שצפוי לקטוע יום רביעי של עליות בניו יורק. 

מדד ת"א-35 יורד 0.4%, מדד ת"א 90 מאבד 0.5%. מניית נייס  מאבדת 1%, לאומי  מרכזת את המחזור מסחר הגבוה בבורסה, בזק  יורדת 1.2%, כיל  יורדת 1.5%.

מניית סייפ-טי גרופ  מזנקת במחזור גבוה יחסית למניה, וזאת בהמשך להודעה של החברה על הזמנות שקיבלה לפתרון ה-SDE מחברת ביטוח, מהגדולות בישראל, אם כי לא נמסר על היקף העסקה. בהודעת החברה למשקיעים צויין כי מדובר בלקוח חדש של החברה  שמוסיף למעמדה בענף הביטוח והפיננסים.

מידוג הורידה את הדירוג של בי קומיונקיישנס  לאגרות החוב משתי הסדרות (בי קומיונק אגחב  ו-בי קומיונק אגחג ) מדירוג A2 ל-A3 ומותירה בבחינה עם השלכות שליליות.

מנייתה של יו ניבו  מזנקת על רקע הודעתה של החברה על הסכם לאספקת שמן קנאביס לחברה קנדית ל-3 שנים בהיקף של 570 אלף דולר בשנה.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-380 מיליון שקל בלבד.

9:45

פתיחה שלילית בבורסת ת"א הבוקר, מדד ת"א-35  יורד כ-0.37%, מדד הבנקים  יורד 0.38% ומדד ת"א-125  יורד 0.21%.

מניות אופקו הלת'  וטאואר  יורדות 1.84% ו-1.67% בהתאמה, בזק  וכיל  יורדות מעל 1%.

מניות טבע  , פריגו  ודלק קידוחים  עולות 1.17%, 1% ו-0.5% בהתאמה.

הפקיעה השבועית על האופציות הגלומות על מדד ת"א 35 בוצעה ברמה של 1505.18 נקודות.

06:30

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח היום, יומו האחרון של שבוע המסחר בארץ, על רקע הסגירה החיובית אתמול והנעילה החיובית בבורסות ארה"ב אמש.

המסחר בתל אביב ננעל בעליות ברקע לסנטימנט החיובי שנרשם מעבר לים על רקע האופטימיות סביב שיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד ת"א 35 עלה 0.3%, מדד ת"א 90 ננעל ללא שינוי, ומדד הבנקים טיפס בכ-1%.

מניית בזק  איבדה אתמול 2%, שיכון ובינוי  נפלה ביותר מ-3%, פריגו  איבדה 2.6%, מניית הבינלאומי  עלתה ביותר מ-2%, ומניית אלביט מערכות  עלתה 1.7%.

אמש ננעל המסחר בוול סטריט בעליות. כך, מדד נאסד"ק, דאו ג'ונס ו-S&P 500 סיימו בעליות שערים. הנפט זינק ב-5%. מדובר ביום הרביעי ברציפות של עליות במדד הדאו ג'ונס.

בשעה זו מתנהל המסחר בבורסות אסיה במגמה מעורבת: טוקיו יורדת בכ-1%, הונג קונג ושנחאי עולות.

בי קומיונקיישנס  חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של למעלה מ-9%. קבוצת דלק  עם פער שלילי של כ-7%.

טבע עם פער ארביטראז' חיובי של 1.3%. פריגו  עם פער חיובי של 1.3%. 

אתמול דווח על המכה שחוטפים עובדי טבע במפעל הייצור בכפר-סבא: ל"גלובס" נודע כי עובדי האתר קיבלו הודעה על כך שבחברה הוחלט כי מוצר ביוסימילר חדש, שהיה עשוי להיות מיוצר בכפר-סבא, ייוצר באתר אחר של טבע בחו"ל.

האתר בכפ"ס מייצר כיום את הקופקסון, התרופה המקורית של טבע  לטיפול בטרשת נפוצה, שהייתה מקור לרווחים עצומים בחברה בשנים קודמות. עם זאת, בשנים האחרונות מכירות הקופקסון נשחקות, בשל התחרות הגנרית לתרופה, ונראה כי האתר המקומי היה יכול לשמר את מעמדו בתוך טבע באמצעות ייצור של תרופות ביוסימילר ותרופות מורכבות אחרות.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988