הבורסה בת"א | סיקור שוטף

הבורסה ננעלה בעליות: מדד הביטוח קפץ 2.7% בהובלת כלל ביטוח שהשלימה זינוק של 18% ביומיים

העליות שנרשמו במדד ת"א-35 נמחקו, ואילו מדד ת"א-90 עולה ב-0.2% • מניית כלל ביטוח ממשיכה לזנק על רקע עסקאות המכירה של מניות החברה • לייבפרסון צונחת יותר מ-5% לאחר שהחברה פרסמה דוחות כספיים בסוף השבוע • שבוע המסחר בתל אביב יהיה בן 3 ימים בלבד, והבורסה תהיה סגורה בימי הזיכרון והעצמאות

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:25

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב ננעלו בטריטוריה הירוקה, וזאת למרות ההסלמה במצב הביטחוני בשעות האחרונות נוכח מטח של רקטות לשטחה של ישראל. 

מדד ת"א 35 עלה ב-0.1%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.8%, מדד הבנקים איבד 0.4% ומדד הביטוח עלה ב-2.7% בהובלת מנייתה של כלל ביטוח שזינקה בכ-10% ובכך השלימה מהלך עליות של כ-18% בשני ימי המסחר האחרונים. אי.די.בי השלימה מכירת 10% ממניות כלל עסקי ביטוח למורי ארקין ויקיר גבאי.

בנק אגוד החל רשמית בהליך המכירה של החזקותיו (14%) בחברת חוף התכלת.

בארבעת החודשים הראשונים של 2019 צמחו היקפי הנכסים המנוהלים בקרנות הנאמנות בכ-20.4 מיליארד שקל.

מלם תים  רוכשת בכ-5 מיליון שקל את חברת Webit של נסים חזן.

מניית השלד הבורסאי ביונד טיים  עלתה על רקע חתימת הסכם המיזוג עם שיח, אחת מחברות הקנאביס המובילות בישראל שמייסדיה הם מחלוצי תעשיית הקנאביס הרפואי בישראל ופועלים למעלה מ-11 שנים בתחום.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם בכ-455 מיליון שקל בלבד.

14:00

העליות שנרשמו מוקדם יותר בבורסה בתל אביב נחלשו, ומדד ת"א עבר להיסלר בטריטוריה האדומה. מדד ת"א 90 עולה 0.25%, מדד הבנקים נחלש ב-0.2% ומדד הביטוח עולה 2%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-280 מיליון שקל בלבד.

הנתון החשוב של השבוע הקרוב בשווקים יפורסם דווקא בסופו. ביום שישי בארה"ב יפורסם מדד אפריל, וניתן יהיה לראות אם חוסר הדאגה של הפד מהאינפלציה בטענה כי מדובר בגורמים אירעיים, עומדת עם המציאות.

שיחות הסחר בין נציגי ארה"ב וסין יתחדשו ביום רביעי השבוע, לאחר מהמורה שנרשמה בסוף השבוע האחרון, כשפחתה הציפייה לחתימה על הסכם מהיר. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי הוא מצפה להסכם כבר השבוע, ומעניין יהיה לראות אם הוא יעמוד יחד עם נשיא סין, שי ג'י פינג, על הפודיום לטקס החתימה או שמא לוח הזמנים לשיחות יוארך. 

עוד על האירועים שצפויים להשפיע השבוע על השווקים - בתחזית השווקים השבועית של "גלובס".

11:20

יום המסחר הראשון לשבוע מקוצר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו בעליות, בהובלת מדד הביטוח שקופץ ב-2.5%, בהובלת מניית כלל ביטוח שמזנקת בעוד 8% בהמשך לעליות ביום המסחר האחרון שבאו על רקע הדיווח שלפיו אדוארדו אלשטיין מוכר 10% ממניות כלל ביטוח בכ-270-300 מיליון שקל.

מדד ת"א 35 מטפס ב-0.34%, מדד ת"א 90 עולה ב-0.5% ומדד הבנקים מפס ב-0.2%. 

אופקו הלת'  מזנקת 6% ובכך סוגרת פער ארביטרז' חיובי, מניית אלקטריאון מזנקת ב-7%, ומגדל ביטוח עולה ב-3.25%.

מניית לייבפרסון  צונחת בכ-6%. החברה הדואלית פרסמה בסוף השבוע האחרון את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2019, ולמרות שרשמה עלייה של 14% בהכנסות לרבעון ל-66.4 מיליון דולר, מנייתה צונחת בבורסה בתל אביב, בהמשך לירידות בוול סטריט, וזאת לאחר שהחברה הנמיכה את התחזית להפסד התפעולי המתואם לשנה כולה.

הכנסות הרבעון הראשון כאמור עלו מעל הקונצנזוס של 66.2 מיליון דולר, מנגד החברה רשמה הפסד נקי (על בסיס פרופורמה) של 9 סנט למניה, בדומה לצפי. ההפסד התפעולי הסתכם ב-7.1 מיליון דולר, וה-EBITDA היה שלילי של (3.2) מיליון דולר. לייבפרסון צופה כעת כי ההפסד התפעולי המתואם יהיה בטווח של 1.6-6.6 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת להפסד תפעולי מתואם של 2.6-7.6 מיליון דולר.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-125 מיליון שקל.

09:55

המסחר בת"א נפתח הבוקר בעליות שערים למרות המצב הביטחוני, כאשר המדדים המובילים ת"א-35  ות"א-125  עולים 0.45%. ת"א-90  מוסיף 0.41% לערכו בשעה זו. מדד הביטוח פלוס  קופץ קרוב ל-2%.

מניית כלל ביטוח  טסה 8.5%.

מניית אופקו הלת'  מזנקת בשעה זו מעל 6.2%.

שיכון ובינוי  יורדת קרוב ל-2%.

חברת הנדל"ן לוזון  הודיעה על החלטתה לבצע השקעה בסך של עד 10% מההון העצמי בחברה ציבורית שעוסקת בתחום הקנאביס.

08:50

בשבוע שעבר התאפיין המסחר בבורסת תל אביב בירידות שערים במרבית מדדי המניות המובילים, בדומה למגמה בבורסת נאסד"ק .

היום יצורפו מניות חברת ההשקעות בתשתיות ג'נריישן קפיטל, שביצעה הנפקה ראשונית בפברואר, למדד ת"א-SME60  במסגרת "המסלול המהיר למניות חדשות". מניות חברת הקנאביס הרפואי יו ניבו יצורפו היום למדדי ת"א-ביומד , ת"א גלובל-בלוטק  ות"א-תעשייה  במסגרת "המסלול המהיר למניות ותיקות".

חברת אספן גרופ  מדווחת הבוקר כי התקשרה עם חברת יזמות הנדל"ן יובלים בגבעה הירוקה במערך הסכמים להקמת שני בנייני משרדים ומסחר באזור התעשייה נס ציונה בהיקף כולל של כ-23 אלף מ"ר ובעלויות בסכום כולל של כ-215 מיליון שקל.

היום ייפתח בבורסת תל אביב שבוע מסחר מקוצר בן שלושה ימים בלבד. בימים רביעי וחמישי הבורסה תהיה סגורה לרגל יום הזיכרון ויום העצמאות.

08:40

חברת דור אלון אנרגיה דיווחה אתמול בערב (שבת) כי ביום חמישי הגישה לחברות אפריקה השקעות  ואלון ישראל ולנאמן של מחזיקי אג"ח אלון ישראל הצעה משופרת לרכישת מניותיהן בחברות המפעילות את כביש 6. קודם לכן, כפי שפורסם ב"גלובס" ביום חמישי בערב, קרן קיסטון הגישה הצעה חדשה לרכישת חברות המפעיל, כאשר כלל ביטוח והפניקס ימשכו את הצעתם המוקדמת ויקבלו אופציה לרכישת חלק מהמניות שתרכוש קיסטון.

חברת כיטוב פארמה  , הנסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק, הודיעה אמש על פרישתו של יו"ר הדירקטוריון ומייסד החברה, ד"ר פול ויימק.

07:00

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח הבוקר על רקע המצב הביטחוני שהסלים במהלך השבת. 

גבר כבן 60 נהרג הלילה מפגיעה של רקטה בחצר בית מגורים באשקלון. ירי הרקטות משטח הרצועה לאזור הדרום ממשיך גם במהלך הלילה, לאחר שיותר מ-250 רקטות נורו במהלך השבת. במהלך הלילה נורו עשרות רקטות ונשמעו אזעקות בקריית מלאכי, קריית גת ובאשקלון.

אתמול נפצעה אישה בת 80 באורח קשה בקריית גת, גבר בן 50 באורח בינוני באשקלון ושני פצועים בלקיה. פגיעות רקטות נרשמו בבאר שבע, חוף אשקלון, אופקים, קריית גת ובשדרות.

בתגובה לשיגורים, מערכת כיפת ברזל הופעלה וביצעה עשרות יירוטים. אזעקות נשמעו ביישובי עוטף עזה וגם בערים באר שבע, גדרה, אשקלון ואשדוד. אזעקות נשמעו גם באזורים צפוניים יותר - במזכרת בתיה, בצומת ביל"ו ובבית שמש. עיריות באר שבע, אשקלון, אשדוד, קריית מלאכי ויבנה הורו על פתיחת המקלטים בעיר בעקבות הירי, וביישובים בדרום ובשפלה לא יתקיימו היום לימודים.

בעקבות הירי תקף צה"ל יותר מ-120 יעדי חמאס ברצועה.

בשעה זו, פערי ארביטראז' חיוביים על אופקו שחוזרת עם פער של כ-7%, אורמת עם כ-1.8%, קבוצת דלק עם פער חיובי של כ-3.5%, טבע ולייבפרסון עם פערים שליליים של 0.3% ו-5% בהתאמה.

ביום חמישי ננעל המסחר בטריטוריה אדומה. מדד ת"א 35 ירד ב-0.6%, ת"א 90 איבד 0.7% ומדד הבנקים נפל 1.2%. בסיכום שבועי, מדד ת"א 35 איבד כ-1%, ומדד הבנקים קפץ ב-2.46%.

מחזור המסחר בשוק המניות, כולל הפקיעה, הסתכם ב-2.4 מיליארד שקל.

בסוף השבוע המסחר בבורסות ארה"ב הסתיים בעליות, בהובלת מניות ההיי-טק. אמזון בלטה בעלייה חדה. רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988