נעילה חיובית בוול סטריט: מדד S&P 500 בשיא כל הזמנים

המדדים בוול סטריט עלו על רקע עונת הדוחות הרבעוניים • ספוטיפיי זינקה לאחר שהפתיעה את השוק בדוחות הרבעון • HSBC חתך את תחזית הרווח לשנת 2020 • נעילה חיובית בבורסות אירופה • גוגל עקפה את תחזית ההכנסות אך החמיצה את תחזית הרווח

חוגגים עליות ב-NYSE  / צילום: רויטרס
חוגגים עליות ב-NYSE / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

22:10

ענקית החיפוש גוגל (אלפאבית ) דיווחה הלילה לאחר נעילת המסחר בוול סטריט על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה, ופיספסה את התחזיות של האנליסטים בשוק. הרווח למניה הסתכם ב-10.12 דולרים, לעומת הצפי לרווח של 12.42 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו ב-40.50 מיליארד דולר, מעל לתחזיות המוקדמות להכנסות של 40.32 מיליארד דולר ברבעון השלישי. המניה נופלת ב-3.5% במסחר המאוחר בוול סטריט.

22:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל הערב בעליות. מדד S&P 500 עלה ב-0.6% וננעל בשיא כל הזמנים. נאסד"ק זינק ב-1% ודאו ג'ונס הוסיף 0.5%. 

מניית ספוטייפי  זינקה ב-16%, ומניית פיטביט  קפצה בכ-31%. מניית טיפאני  הוסיפה 31.7%. 

20:40

מחיר הנפט איבד 1.4% לרמה של 55.86 דולרים לחבית. החוזים למסירה על הזהב ננעלו ירדו ב-0.7% לרמה של 1,494.3 דולרים לאונקייה.

קרסטן מנקה, ראש תחום מחקר Next Generation בבנק יוליוס בר השוויצרי ציין כי הזהב קיבל דחיפה מהנתונים הכלכליים המאכזבים שפרסמה ארה"ב בשבוע שעבר אך מנגד נתקל בהתנגדות בעקבות החדשות על הקלות מאבק הסחר בין סין וארה"ב. "בין אי הוודאות המתמשכת סביב שיחות הסחר וכשהצמיחה הגלובלית נמצאת על קרקע לא יציבה, אנו דבקים בתחזית החיובית שלנו לגבי הזהב וממליצים להחזיק זהב בפורטפוליו".

עוד הוסיף מנקה כי נראה שמשקיעי הזהב אינם מצפים לפריצת דרך משמעותית בשיחות הסחר כשהאחזקה הפיזית בזהב כ"מקלט הבטוח" המועדף נשארת קרובה לרמות השיא. למרות זאת, מציין מנקה, היקפי הסחר ירדו, מה שמצביע על ירידה בביקושים מצד משקיעים שמחפשים "מקלט בטוח" ועל התקררות השוק בקרב משקיעים לטווח קצר. "למרות שהרוח החיובית יותר בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין מגבילה את האפסייד לזהב בטווח הקצר, אנו עדיין מאמינים שהסיכוי להחרפה נוספת במאבקי הסחר גבוה יותר מהסיכוי לרגיעה אמיתית", מסכם מנקה.

מניית חברת שעוני הספורט החכמים פיטביט  מזנקת כעת ב-35% על רקע הדיווח כי ענקית הטכנולוגיה גוגל הגישה הצעה לרכישתה.

18:38

המסחר בבורסות אירופה ננעל בטריטוריה הירוקה, בהובלת הבורסה השוודית שטיפסה ב-0.7%. הדאקס הגרמני והבורסה במילאנו טיפסו בכ-0.4%, הקאק הצרפתי עלה ב-0.15%, הפוטסי הוסיף 0.1% לערכו.

מניית טיפאני  מזנקת ב-30% על רקע הדיווח ברויטרס לפיו לואי ויטון הגישה הצעת רכש למניות החברה.

16:20

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות על רקע אופטימיות לגבי שיחות הסחר, ועל רקע עונת הדוחות לרבעון השלישי. מדד S&P 500 מטפס ב-0.6% לשיא כל הזמנים.

ספוטיפיי מזנקת בכ-12% לאחר שפרסמה דוחות טובים לרבעון השלישי של השנה. ספקית שירותי המוזיקה בסטרימינג עקפה את התחזיות של השוק והציגה עלייה במספר משתמשי הפרימיום הפעילים.

15:40

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים, כשמדד S&P 500  עולה ב-0.6% לשיא כל הזמנים, ל-3,041, לעומת 3,027.98 נקודות שהייתה רמת השיא הקודם, שנרשם במדד ב-26 ביולי השנה. 

15:00

החוזים העתידיים על המדדים בוול סטריט מאותתים על עליות בפתיחת המסחר היום, ומדד S&P 500 צפוי לשבור בפתיחה שיא של כל הזמנים, על רקע דוחות חזקים מצד החברות והתקדמות במו"מ בין ארה"ב ובין סין בנושא הסחר. S&P 500 מצביע על עלייה של 0.2% בפתיחת המסחר. מאז השיא של המדד ב-26 ביולי התאפיין המסחר בו בתנודתיות, והוא רשם 20 פעמים תנועה של יותר מ-1% לרבות שלוש ירידות של יותר מ-2.5% באוגוסט. 

מאז ספטמבר נסחר המדד בתוך טווח מצומצם יותר, עם תמיכה ברמת 2,900 נקודות, תוך שהוא נאבק להישאר מעל 3,000 נקודות.

סנטימנט חיובי נרשם בתחילת השבוע בזכות רווחים חזקים בדוחותיהן של חברות כמו Walgreens Boots Alliance, ספוטיפיי ו-AT&T, שהיכו את תחזיות האנליסטים. דוחות אלו ממשיכים את המגמה החיובית של הדוחות שפורסמו עד כה לרבעון השלישי.

בינתיים באירופה נמשך המסחר המעורב עם שינויים לא גדולים במדדים המובילים, על רקע דחייה של שלושה חודשים ביישום הברקזיט.

באסיה ננעל המסחר בבורסות היום בעליות נאות, על רקע החדשות המעודדות מגזרת מלחמת הסחר. 

12:25

נמשך המסחר המעורב באירופה, לאחר שהאיחוד האירופי העניק לבריטניה ארכה של שלושה חודשים לביצוע הברקזיט.

מניית HSBC   מאבדת כ-5% לאחר הדוחות, וירידות נרשמות גם במניית פיליפס לאחר הדוחות. 

10:30

בורסות אירופה פתחו את המסחר היום (ב') במגמה מעורבת, על רקע ציפייה להחלטה מצד האיחוד האירופי בנוגע לדחיית הברקזיט של בריטניה. כמו כן נשואות עיני המשקיעים לישיבת הפד בארה"ב בהמשך השבוע.

מדד סטוקס אירופה 600  נסחר בירידה קלה סביב רמת הפתיחה, כשמגזר המזון והמשקאות מאבד כ-0.6%, בעוד מגזר הרכב עולה בכ-0.9.

הציפייה הרווחת בשווקים היא כי מנהיגי האיחוד האירופי יאשרו דחייה בת שלושה חודשים למועד המקורי של הברקזיט, 31 באוקטובר. אתמול הגביר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון את הלחצים על ראשי האופוזיציה לקיים בחירות כלליות מוקדמות כדי לסלק את המחסום המתמשך בפרלמנט הבריטי סביב הברקזיט.

השווקים הגלובליים קיבלו דחיפה חיובית בסוף השבוע על רקע הצהרות חיוביות בנוגע להתקדמות בדרך להסכם סביב מלחמת הסחר בין ארה"ב ובין סין. הידיעות הללו דוחפות את שוקי אסיה בהובלת עלייה של 1.5% בשנזן.

המשקיעים מתכוננים גם לישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי בארה"ב (FOMC), והציפייה היא שתתקבל החלטה בנוגע לריבית ביום חמישי, לאחר שתי הורדות ריבית רצופות מצד הפד. 

עונת הדוחות במוקד, לאחר שבנק HSBC  דיווח על צניחה של 18% ברווחים לפני מס ברבעון השלישי. הקונגלומרט ההולנדי פיליפס  רשם עלייה ב-EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, הפחתה ופחת) ברבעון השלישי ל-583 מיליון אירו, לעומת 568 מיליון אירו ברבעון המקביל ב-2018. 

07:00

בורסות אסיה נסחרות היום (ב') בעליות שערים, לאחר שנראה כי ארה"ב וסין קרובות לניסוח סופי של הסכם סחר "שלב 1". בשנחאי  נרשמות עליות של 0.7% ובורסת שנזן קופצת ב-1.5% כמעט. 

בהונג קונג מטפס מדד הנג סנג  ב-1.2%. הניקיי  בטוקיו עולה בכ-0.4%, ועליות דומות נרשמות בקוספי  בקוריאה הדרומית.

באוסטרליה נסחר מדד  S&P/ASX 200  סביב רמות הפתיחה. עליות נרשמות במניות הכרייה Fortescue Metals ו-BHP Billiton  ובמניית Rio Tinto .

הבורסות בסינגפור, בהודו, במלזיה ובניו זילנד סגורות בשל חגים.

בנק ההלוואות הגדול באירופה, HSBC , דיווח על ירידה של 18% ברווח לפני מס ברבעון השלישי לעומת התקופה המקבילה, ל-4.8 מיליארד דולר. לדברי הבנק הרווח לפני מס באסיה טיפס ב-4%, בעקבות ביצועים חזקים בהונג קונג. רוב רווחי הבנק נרשמים בהונג קונג. 

גם חברת הביטוח AIA הממוקמת בהונג פרסמה דוחות היום.

בגזרת מלחמת הסחר, נציג הסחר האמריאי אמר ביום שישי כי המדינות התקדמו בנושאים ספציפיים של שני הצדדים והם קרובים לסגירת כמה חלקים מההסכם.  בשבת הודיעה לשכת שר המסחר הסיני כי שני הצדדים הסכימו על הטיפול הראוי בכמה סוגיות מרכזיות. 

היואן הסיני התחזק ל-7.0565 דולרים, מ-7.0768 יואן לדולר בשבוע שעבר, לפני ההתפתחויות האחרונות. בינתיים מלחמת הסחר ממשיכה לגבות מחיר מסין, ורווחי המגזר התעשייתי במדינה ירדו ב-5.3% בספטמבר.  

שבוע המסחר בניו יורק הסתיים בעליות, לאחר פתיחה מעורבת. הדאו עלה בלמעלה מ-150 נקודות, ה-S&P הוסיף כ-0.4%, והנאסד"ק ננעל בעליות של 0.7%.

מניית אינטל זינקה בלמעלה מ-8% לאחר הדוחות החזקים, אמזון ירדה ב-1% לאחר דוחות מאכזבים שפרסמה אמש.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988