מתחילים בהדחה? מועצת התאגיד תצביע מחר על קיום שימוע לאלדד קובלנץ

לפי שעה מסתמן כי לפחות שבעה חברי מועצה יצביעו בעד קיום שימוע לפני פיטורים למנכ"ל התאגיד; חברה אחת מתנגדת, ואחד מתלבט

אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור "כאן" / צילום: איל יצהר
אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור "כאן" / צילום: איל יצהר

מועצת תאגיד השידור הציבורי נערכת לישיבה דרמטית מחר (ב'): לגלובס נודע כי בישיבה תעלה ההצעה לפתוח נגד המנכ"ל אלדד קובלנץ בהליכי שימוע לפני פיטורים.

בשלב זה נראה כי להצעה צפוי רוב מוחץ: שבעה חברים צפויים להצביע בעד הליך השימוע, חברת מועצה אחת מתנגדת למהלך, וחבר מועצה אחד טרם גיבש החלטה סופית.

כפי שנחשף בגלובס, לאחרונה שיגרו שמונה מתוך תשעת חברי המועצה מכתב לקובלנץ עם איום ברור כי אם הוא לא יחזור בו משלל ההאשמות שהטיח ביו"ר גיל עומר ובתפקוד מועצת התאגיד, המועצה תשתמש בסמכויות המוקנות לה על-פי חוק, כלומר - תפעל להדחתו.

האזהרה הגיעה לאחר שני מכתבים ששיגר קובלנץ באמצעות עורכת דינו ליו"ר מועצת התאגיד, גיל עומר, בהם האשים אותו בניסיונות לפגוע בתאגיד ובו עצמו. במכתב השני קובלנץ אף איים כי ינקוט נגד עומר צעדים משפטיים. 

חברי מועצת התאגיד דרשו מקובלנץ למשוך את המכתבים ששלח ודרשו ממנו לצרף התנצלות ברורה וחד-משמעית. "למניעת אי-הבנה", נכתב במכתב, "אנו עומדים על כך כי תודיע על משיכת המכתבים ותתנצל על תוכנם וסגנונם - ללא כל הסברים, הבהרות, תוספות וכיוצ"ב. פעולה זו תבהיר שאתה אכן מנסה לשוב למסלול העשייה המוטל עליך כמנכ"ל התאגיד ולנהל דיאלוג ראוי עם המועצה". 

דפוסים של התעמרות

נזכיר כי לאחרונה התפרסמו מסקנות ועדת פרוקצ'יה שבחנה את התרבות הארגונית בתאגיד השידור וקבעה כי קיימים בה דפוסים של התעמרות. הוועדה קבעה כי האחריות העיקרית היא של המנכ"ל קובלנץ, אך נמנעה מהסקת מסקנות אישיות כלפיו והמליצה לאפשר לו לנסות לשקם את התאגיד במשך שישה חודשים.

רוב חברי מועצת התאגיד, גם המתונים בהם, סברו תחילה כי יש להמתין עם מהלך של הדחה ולתת לקובלנץ לפחות את הזדמנות של ששת החודשים שנקבעו בדוח, אך לאחר המכתבים שקובלנץ שלח למועצה, רובם שינו את דעתם, והם מאמינים כעת כי לא ניתן להמשיך להתנהל מולו מבלי לפגוע קשות בפעילות השוטפת של התאגיד. לכן הם יפעלו להדיחו כבר בימים הקרובים, כאשר המשמעות היא התעמתות מול קובלנץ בהמשך בבית המשפט.

אלדד קובלנץ ומועצת תאגיד השידור בחרו לא להגיב לידיעה. 

צרו איתנו קשר *5988