שלושה אנליסטים מובילים בוול סטריט ממליצים על שלוש מניות

פלטפורמת הדירוג TipRanks בחרה שלושה אנליסטים שבחרו שלוש מניות • מיקרון תשכיל לנצל את ההזדמנויות בשוק הבינה המלאכותית • הדגש שאמזון שמה כדי לשפר את המהירות ואת המבחר יבוא לידי ביטוי • הירידה האחרונה במניית טוויליו היא הזדמנות קנייה

אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי
אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

שלל הנתונים המעורבים אליו חשופים המשקיעים בוול סטריט אומרים בעצם שהכלכלה הגדולה בעולם מאטה, לעומת זאת מדד S&P 500 נוסק לגבהים חדשים מידי יום. בעוד המשקיעים מנווטים את דרכם בתוך הסביבה המורכבת שמתהווה, יש שפונים אל האנליסטים המובילים בוול סטריט בחיפושם אחר מניות עם מאזנים חזקים וסיכויי צמיחה גבוהים.

WSJ | עוד לא נולד מנהל הקרנות שיכול לנצח את השוק של היום. אלו הסיבות המרכזיות 
ניתוח | טסלה הייתה "הכבשה השחורה" של וול סטריט. עכשיו היא עושה קאמבק 

ב-CNBC הציגו שלוש מניות מועדפות על ידי המקצוענים המובילים, לפי פלטפורמת הדירוג TipRanks, שמדרגת את האנליסטים לפי תחזיות העבר שלהם.

1מיקרון

מיקרון  היא הבחירה המובילה השבוע. הדוח הרבעוני של החברה שפורסם לאחרונה עקף את ציפיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה, וזאת תודות לגל הבינה המלאכותית. הנהלת החברה הביעה ביטחון לגבי עתידה ומצפה לרווחי שיא ב-2025, וזאת בזכות הזדמנויות בשוק הבינה המלאכותית.

בעקבות הדוח הכספי, האנליסט של גולדמן סאקס, טושייה הארי, חזר על המלצת הקנייה למניית מיקרון ואף העלה את מחיר היעד שלה ל-158 דולר, אפסייד של 21%. הארי רואה בירידת המניה דווקא לאחר פרסום הדוח, הזדמנות למשקעים "לבנות פוזיציה במניה". הארי מצפה שהחברה תעקוף את ציפיות האנליסטים בשנת 2025. הסיבות לדעתו: החברה תגדיל את נתח השוק שלה בשוק הזכרונות רחבי הפס והצמיחה בשוק הבינה מלאכותית במרכזי הנתונים. זכרון רחב פס (HBM) הוא מעבד זיכרון בעל הספק נמוך במיוחד לו ערוצי תקשורת רחבים, המשמשים לתמיכה במאיצים גרפיים.

הארי מציין את העובדה שהחברה יצרה תזרים מזומנים חופשי (FCF) של 425 מיליון דולר ברבעון הפיסקלי הראשון וזאת לעומת תזרים שלילי ברבעון הקודם. הוא הוסיף ש"החברה מחוייבת לייצר תזרים חיובי ברבעונים הקרובים, אפילו בהתחשב בהשקעות ההוניות הגדלות שצפויות ב-2025".

מיקרון נסחרת בשווי שוק של 146 מיליארד דולר ומניית החברה עלתה בכ-50% מתחילת השנה. 

הארי מדורג 25 בין יותר מ-8,900 אנליסטים שמדורגים ב-TipRanks.

2אמזון

האנליסט של Evercore ISI מארק מהני אישרר את המלצת הקניה על ענקית האי-קומרס ומחשוב הענן עם מחיר יעד של 225 דולר, אפסייד של 12.5% וזאת בעקבות הסקר הקמעונאי השנתי שערכה החברה בקרב כ-1,100 קמעונאים שמשתתפים בפלטפורמת הקניות שלה.

מהני הדגיש שאמזון  מוסיפה להוביל את שוק הסחר המקוון בארה"ב, והדומיננטיות שלה באה לידי ביטוי בשלושה פרמטרים: מחיר, מבחר מוצרים ונוחות הרכישה. לעומת זאת הוא מזכיר את התחרות שעומדת בפני החברה, בעיקר מול וולמארט, שהולכת ומשתפרת בכל אלו.

מהני מציין שאמזון נמצאת הרבה לפני המתחרות שלה בכל הפרמטרים החשובים הללו, ובנוסף, החברה מוסיפה ומשפרת את תוצאות שביעות הרצון ממנה, שעלו בכ-2% מידי שנה עד לכדי 84%, זינוק יפה מאז השפל בשנת 2020, 65%. האנליסט חושב שהתוצאה משקפת "את הדגש שאמזון שמה כדי לשפר את המהירות את המבחר".

מהני מציין ששיעור החדירה של Amazon Prime הגיעה כבר ל-81% בזכות תוספים אטרקטיביים עבור מנויים כגון פריים וידאו, פריים מיוזיק, משלוח באותו היום ועוד.

אמזון נותרה הבחירה מספר אחת מבין המניות הגדולות של הארי. סקר הקמעונאים הצביע לדעת הארי על שלושה זרזים משמעותיים: זינוק משמעותי בצמיחת שירותי הענן של אמזון, זינוק בשולי הרווח בעסקי הקמעונאות בצפון אמריקה ויצירה של תזרים מזומנים יציב.

אמזון חצתה לאחרונה את רף ה-2 טריליון דולר בשווי שוק לאחר שמניית החברה עלתה ב-30% מתחילת השנה. 

הדירוג של מהני ב-TipRanks הוא 20.

3טוויליו

טוויליו  היא חברת תוכנה אמריקאית המפתחת פלטפורמת תקשורת כשירות (CPaaS) ומאפשרת למפתחים לבצע פעולות שונות באמצעות ממשק תכנות יישומים. החברה דיווחה על תוצאות טובות מהצפוי ברבען הראשון של 2024, כשמספר המשתמשים הפעילים בחברה זינק ל-313 אלף לעומת 300 אלף ברבעון המקביל. לעומת זאת מניית החברה ירדה בחדות לאחר הדוח בעקבות התחזית הפושרת לרבעון השני.

ולמרות זאת, אנליסט של Tigress Financial, איבן פיינסת', החל לעקוב אחרי החברה עם המלצת קנייה ומחיר מטרה של 75 דולר, כ-30% מעל מחירה כעת. האנליסט חושב שהירידה האחרונה במניה היא הזדמנות קנייה. פיינסת' מנמק את קביעתו בכך ש"החברה תהנה מהשימוש הגובר של הצרכנים באפליקציות בינה מלאכותית, ובעיקר מאפליקציות הבוטים המבוססים בינה מלאכותית". הוא מצפה שהשקעות החברה במחקר ופיתוח והשילוב של בינה מלאכותית יוצרת בתוך אפליקציות יגדילו את השימוש של הצרכנים.

פיינסת' מציין גם את עליונות פלטפורמת "שירות המענה הטלפוני" ומיצובו כמוביל בשוק התקשורת. הוא מצפה שנסיונות החברה לצמצם בעלויות יגדילו את שולי הרווח ואת הרווח של החברה.

טווליו נסחרת בשווי שוק של כ-10 מיליארד דולר ומניית החברה השילה כ-25% מתחילת השנה. 

פיינסת' מדורג 195 מבין 8,900 האנליסטים המדורגים ב-TipRank.