הנקראות ביותר

המתלוננת א' מבית הנשיא עתרה לבג"ץ: מבקשת לערוך עימות בינה לבין קצב

א', שהוצאה מכתב האישום נגד הנשיא לשעבר, עתרה נגד היועמ"ש מזוז בבקשה שיורה למשטרה על קיום העימות

התפתחות בעניינו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב. המתלוננת א' מבית הנשיא עתרה היום (ד') לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה להורות למשטרה לקיים עימות בינה לבין קצב במסגרת השלמת חקירה לבירור תלונתה כנגדו בדבר עבירות מין שביצע בה.

בטיוטת כתב האישום שפירסם מזוז במאי אשתקד יוחסו לקצב שורה של עבירות שהתייחסו למספר מתלוננות, ובהן בעילה אסורה של א' תוך ניצול מרות, מעשים מגונים והטרדות מיניות. עם זאת, לאחר שימוע שנערך לקצב, מזוז הגיע למסקנה בעניינה של א' כי אין ראיות מספיקות להעמדת קצב לדין. במסגרת הסדר טיעון, אליו הגיעה הפרקליטות עם קצב, לא נכלל עניינה של א'.

א' טוענת בעתירתה, באמצעות פרופ' אריאל בן-דור ועו"ד אלדד יניב, כי נוכח חזרתו של קצב מהסדר הטיעון והשלמות החקירה הנערכות לצורך גיבוש כתב אישום נגדו, יש לשוב ולבחון את עניינה ותחילה לערוך עימות בינה לבין קצב. לדבריה, עימות כזה עשוי לשפוך אור על הפערים שמזוז מצא בחומר הראיות.

א' מציינת כי מתגובות מזוז שהוגשו לבג"ץ במסגרת הדיון בעתירות קודמות עולה, כי לדעת היועץ בינה לבין קצב התקיימה מערכת יחסים אינטימית, למרות הכחשותיו של הנשיא לשעבר. לדבריה, משמעות הדבר היא כי קצב שיקר פעם אחר פעם וכי חזר על שקריו אלה לכל אורך חקירתו.

העותרת מציינת בעתירתה כי בעימות בין מתלוננת לחשוד יש לעיתים קרובות כדי לשפוך אור על דברים שאירעו בחדרי חדרים. היא מדגישה כי עימות כזה הינו נוהל חקירה מקובל וראוי מבחינה מקצועית, ורק בנסיבות נדירות רשאית המשטרה להתעלם מבקשה כזאת.

א' מזכירה בעתירתה כי בערב ה-8 באפריל, שבו הודיע קצב על ביטול הסדר הטיעון עימו, פנה בא כוחה למזוז בדרישה כי יקוים עימות בינה לבין קצב. לטענתה, מאז ועד היום לא קיבלה תשובה עניינית לבקשה זו, למרות שלוש פניות ליועמ"ש. העותרת מביעה את רצונה ליטול חלק בכל הליך חקירה שיוכל להוביל לבירור האמת ולהוכיח את צדקתה.

א' שימשה בין השנים 2003-2004 בתפקידים שונים בלשכת נשיא המדינה והתלוננה בקשר למספר עבירות מין עד כדי אינוס, שלטענתה קצב ביצע בה. בעתירה נאמר, כי המשטרה ערכה לה בדיקת פוליגרף והיא עמדה בה בהצלחה, אך קצב סירב לעבור בדיקה כזו.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!