אחרי נתק של 5 שנים: נתניהו ובנט ייפגשו מחר

לאחר התנצלותו היום של נפתלי בנט על פליטת-הפה ביחס לשרה נתניהו, הוא קיבל את הטלפון שהתעכב זמן כה רב מלשכת רה"מ, שזימן אותו סוף-סוף לפגישה

מנסים להפשיר את הקרח: אחרי נתק של 5 שנים ייפגשו מחר (ב') בשעה 12:00 ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, כדי לדון בהצטרפות המפלגה הרביעית בגודלה בכנסת ה-19 לקואליציה. השניים, שעבדו בעבר יחדיו ומאז הפכו למעין יריבים, ינסו לגשר על המחלוקות כדי לאפשר הקמתה של ממשלה רחבה.

אחרי חילופי העקיצות והדם הרע, מחר סוף-סוף תצא לפועל הפגישה, שהייתה למעשה בלתי נמנעת. בנט התייבש זמן רב על הקווים, ולמעשה גם אחרי שלשכת ראש הממשלה הודיעה כבר לעיתונאים על קיומה של הפגישה, מסתבר ששכחו להודיע עליה לנפתלי בנט עצמו. בנות זוג, אגב, לא מוזמנות לפגישה.

עם זאת, נראה שידידות גדולה עדיין אין בין נתניהו ובנט והיחסים ביניהם מתוחים מאוד. בנט הוא האחרון במערכת הפוליטית שמזומן לפגישה עם ראש הממשלה. מנגד, נראה כי בסופו של דבר, נתניהו לא יוכל להקים ממשלה בלי הבית היהודי.

"שיבקרו את רה"מ ולא את רעייתו"

מחירו של בנט עלה בשבועות האחרונים, ובניגוד לדיווחים, ברית בינו לבין יאיר לפיד מ"יש עתיד" לא באמת קיימת, אבל הפגישה מחר אולי תהיה תחילת הניסיון להפשיר את היחסים עם ראש הממשלה.

ההודעה על הפגישה הגיעה שעות ספורות אחרי שבנט הביע התנצלות בראיון לגלי צה"ל בפני אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו. "המתקפה עליה מאוד לא במקומה", הוא אמר בתוכנית "נכון להבוקר" לניב רסקין, "היא אישה טובה, שאוהבת את בעלה, וזכותו המלאה להתייעץ איתה כמו שאני מתייעץ עם אשתי".

הוא הוסיף והתייחס בראיון גם לפליטת הפה שלו שנשמעה לפני כחודש. הוא שב והתנצל על הבדיחה השנויה במחלוקת שלפיה שרה נתניהו והוא היו ב"קורס טרור ביחד". "גם בבדיחה שלי, שעדיף שלא הייתה נאמרת, עשו שימוש כדי לתקוף את שרה, ואני מצטער על זה", אמר הבוקר בנט, "אם מישהו רוצה לבקר את מדיניות נתניהו - הוא הכתובת, לא היא".

צרו איתנו קשר *5988