סקר: איחוד הרצוג-לבני מוביל, יאיר לפיד מתחזק

מסקר מנדטים חדש שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת עולה כי הרשימה המאוחדת של העבודה והתנועה זוכה ב-23 מנדטים, הליכוד עם 21 בלבד ■ יש עתיד מתחזקת ל-11 מנדטים

יאיר לפיד / צילום: אמיר ישראלי
יאיר לפיד / צילום: אמיר ישראלי

איחוד הרצוג-לבני שומר על כוחו, זריקת עידוד ללפיד: סקר מנדטים חדש שערך מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור ערוץ הכנסת, 84 ימים לפני בחירות 2015, מעלה כי הרשימה המאוחדת של הרצוג ולבני ממשיכה להיות המפלגה המובילה, וזוכה ל-23 מנדטים.

הליכוד בראשות נתניהו אמנם מאחור עם 21 מנדטים, אולם עדיין נושף בעורפו של האיחוד בין העבודה לתנועה שהושק רשמית רק לפני כשבועיים. המפלגה השלישית בגודלה לפי הסקר היא הבית היהודי של בנט, שצפויה להגדיל את כוחה - כך על פי כל הסקרים שפורסמו עד כה, וזוכה ב-16 מושבים בכנסת הבאה.

מי שיכול להתעודד במקצת מנתוני הסקר מלבד בנט, הוא האח לשעבר יאיר לפיד. מפלגתו, יש עתיד, מתאוששת וזוכה ב-11 מנדטים - זאת לאחר שבסקרים האחרונים היא קיבלה מספר חד ספרתי של מנדטים. רשימתו החדשה של משה כחלון, "כולנו", מקבלת רק 9 מנדטים לפי הסקר.

ישראל ביתנו בראשות ליברמן נחלשת משמעותית ומקבלת 7 מנדטים בלבד - זאת לעומת 13 נציגים מהרשימה המאוחדת עם הליכוד שמכהנים כיום בכנסת. יהדות התורה שומרת על כוחה וזוכה אף היא ב-7 מנדטים, ואילו מרצ בראשות זהבה גלאון מתחזקת במנדט - וגורפת גם כן 7 מושבים בכנסת.

ומה מתרחש בגזרת ש"ס שלאחר הפיצול? שם מנצח יו"ר ש"ס אריה דרעי את היו"ר לשעבר שפרש מהמפלגה, אלי ישי, ומקבל 5 מנדטים. ישי ורשימתו "העם איתנו" זוכים ב-4 מנדטים - קרוב מאוד לאחוז החסימה.

רק 2 מתוך 3 הרשימות הערביות נכנסות לכנסת הבאה, אלא אם ייצא לדרכו האיחוד המדובר שלהן: חד"ש זוכה ל-5 מנדטים וכמוה גם רע"מ-תע"ל בראשות ח"כ אחמד טיבי. בל"ד לא עוברת את אחוז החסימה ולא זוכה ולו במנדט אחד, וכמוה גם קדימה בראשותו של שאול מופז, שטרם הכריע אם הוא מצטרף לסיעה המשותפת של הרצוג ולבני.

צרו איתנו קשר *5988