איילת שקד על אוחנה: "בנט רצה מזרחי עם ילדות קשה"

בהודעה ששלחה מספר 3 ברשימה היא מבקשת מחברי המפלגה ומהפעילים הכועסים לתת לאוחנה סיכוי ו"לשמוע מה יש לו ולבנט להגיד. לא דיברתי איתו אבל אמרו לי שהוא אינטליגנט"

אלי אוחנה / צלם: עינת לברון
אלי אוחנה / צלם: עינת לברון

בבית היהודי זועמים על התנהלותו של נפתלי בנט: יו"ר המפלגה עסק בימים האחרונים במגעים ובמינויים שמשנים באופן משמעותי את הרכב רשימת המפלגה שנבחרה בפריימריז לפני כשבועיים. הכעס של חברי המפלגה נוגע בעיקר לשריונו של כדורגלן העבר אלי אוחנה, אך גם על קידומה ברשימה של ד"ר ענת רוט, שלא צלחה את הפריימריז וקודמה למקום ה-15.

בהודעה שנשלחה בקבוצת ווטסאפ לפעילי המפלגה והופצה ברשתות החברתיות על ידי איילת שקד, שמדורגת במקום השלישי ברשימה, היא כותבת כי "נפתלי רצה לצרף מסורתי מזרחי שגדל בילדות קשה והצליח".

שקד הוסיפה כי היא מעולם לא דיברה עם אוחנה, אך "נאמר לי שהוא אינטליגנט. אני הלא דתייה היחידה במפלגה, כל חברי הכנסת דתיים ורובם אשכנזים. בואו נהיה כמה שעות בראש פתוח ונשמע מה יש לנפתלי ולו לומר. בררתי עכשיו והוא חזר בתשובה בעניין ההתנתקות. הוא ימני, הוא רוצה להתעסק בנושאים חברתיים. בואו ניתן לו צ'אנס".

לא כל חברי המפלגה ידעו על המהלך לצירופו של אוחנה ושמעו על כך לראשונה מהתקשורת. חברים בבית היהודי מסבירים כי המצב הנוכחי מגחיך את ההצהרות על דבר קיומו של הליך דמוקרטי שמאפשר לציבור לבחור את מועמדיו. עדיין לא ברור באיזה מקום ישוריין אוחנה ובמי ברשימה הדבר יפגע, אך ללא ספק שיריונו ידחוק מספר מועמדים.

ח"כים של הבית היהודי מקבלים בשעות האחרונות פניות רבות ממתפקדי ומצביעי המפלגה ובהם נמתחת ביקורת חריפה על המהלך לצירופו של אוחנה. חלקם כותבים שהם מתכוונים לעזוב את המפלגה ולא להצביע עבורה בבחירות הקרובות. פעילים במפלגה מעריכים כי הדבר יפגע קשה במפלגה בבחירות הקרובות ויגרום לה להפסיד מספר מנדטים.

לב סולודקין, פעיל חילוני של הבית היהודי ומי שהיה ראש תא הסטודנטים של המפלגה באוניברסיטת תל אביב, שיגר אתמול מכתב לבנט ובו כתב, בין השאר: "הובלתי הפגנות של מאות אנשים תחת הדגל של הבית היהודי - תמיד בגאווה רבה במה שהמפלגה הזו מייצגת. במו ידיי גרמתי לכך שמאות אנשים יצביעו למפלגה הזו, ופקדתי מאות נוספים במהלך ההתפקדות האחרונה. נפתלי - דווקא בהיותי אדם שאוהב אותך, הרשה לי לשאול אותך: מה לעזאזל עובר עליך?! אכזבת אותי בענק".

לסיום הוא כותב: "זה לא הבית היהודי שאליו ייחלתי ופיללתי. לא לשם כך שכנעתי אנשים להצביע לך. לא הצבעתי לבית היהודי כדי לקבל ליכוד ב' - ערב רב של אנשים שביניהם אין שום חוט אידיאולוגי שמקשר ביניהם. כשאתה בוחר להכניס לרשימה אדם שעשה את שמו מהיותו כדורגלן - אתה מרדד ומגחיך את המפלגה שלנו. אם לא תחזור בך מההחלטה הזו, אני אשקול את המשך צעדיי במפלגה הזו, ובהחלט אמליץ זאת גם לשאר חבריי".

גם בעמוד הפייסבוק של בנט הופיעו אלפי תגובות נזעמות בעקבות פרסום הפוסט על הצטרפותו של אוחנה. אחד המגיבים כתב: "אני מתנגד לך ישירות. טעית בנט". גולש אחר השתמש בסלוגן של בנט "משהו חדש מתחיל" אך ציין כי "משהו מוזר מתחיל". גולש האחר החליט להשתמש במונחי כדורגל וכתב "גול עצמי לבית היהודי, לא שייך". גולש נוסף התייחס גם לרצון של בנט לשריין מקום לעדן הראל, ניסיון שלא צלח, וכתב. "דוגמנית? כדרוגלן? זה הבית היהודי או קדימה?".

צרו איתנו קשר *5988