תלמידי בליך הצביעו בעד מהפך: המחנה הציוני במקום הראשון

מהפך בבחירות המסורתיות בבית-הספר בליך ברמת-גן: המחנה הציוני מגיע ראשון עם 32% מהקולות, יש עתיד במקום השני עם 28% ■ ש"ס והרשימה המשותפת עם 0%

יצחק הרצוג / צלם: תמר מצפי
יצחק הרצוג / צלם: תמר מצפי

המחנה הציוני מנצח את הבחירות בבית-הספר בליך ברמת-גן עם 32% מהקולות: מאות תלמידים השתתפו היום (א') בהדמיית הבחירות, ומקווים שהתוצאות ישקפו במידה מסויימת את אלה שייצאו בבחירות הכלליות, כפי שהצליחו לחזור בעבר. יש עתיד עוקפת בבחירות את הליכוד עם 28%.

הליכוד זכה בבחירות הללו ל-14% בלבד, אחריו הבית היהודי עם 10%, מרצ עם 9%, מפלגת כולנו של משה כחלון עם 5%, ישראל ביתנו ויחד של אלי ישי עם 2% כל אחת, וש"ס והרשימה הערבית המשותפת שזכו ל-0% מהקולות. בקרב התלמידים נרשמו 84% הצבעה.

לבית-הספר הגיעו היום מתמודדים רבים כדי לנסות לזכות בכמה קולות נוספים של בני הנוער, שתוצאות הצבעותיהם יוצגו כמדגם יוקרתי ומשקף, כפי שקרה בשנים עברו. ביניהם היה גם המתמודד ממפלגת יחד ברוך מרזל, שהגיע יחד עם הזמר יואב אליאסי המכונה "הצל". השניים עוררו מהומה קלה.

בסיבוב הקודם זכתה מפלגתו של יאיר לפיד "יש עתיד" ב-27% מהקולות, והייתה למפלגה הגדולה ביותר בבית-הספר. אחריה הגיעה הליכוד ביתנו עם 25% אחוזים, ומפלגת העבודה הגיעה אז שלישית. עוד יצויין כי מתוצאות הבחירות עולה ייצוג מועט עד בלתי קיים של כשליש מבעלי זכות הבחירה בישראל, האוכלוסייה הערבית והחרדית, שמפלגותיהם זכו ל-0% מהקולות.

לאורך השבועות האחרונים הגיעו המתמודדים מכל הקשת הפוליטית כדי לפרוס את מצעם בפני התלמידים, אבל בעיקר כדי להלהיב אותם, בימי נאומים נשמעו בעיקר סיסמאות פוליטיות רדודות. חלק מהתלמידים הלינו על כך שהמועמדים משקיעים מזמנם ומרצם לשכנע ולא להסביר את עמדותיהם לעומק.

היום, לא ניתן היה להתעלם מהאווירה החגיגית ששטפה את בית-הספר. "זה נהיה קצת מוגזם", אומרת תלמידה בכיתה י'. "אני חושבת שזה חשוב, ואנחנו צריכים להיות מעורבים, אבל להתמקד יותר בנאומים ובהסברים בכיתה ופחות ברעש וצלצולים".

"הפעם זה הרבה יותר מסיבות והרבה פחות תוכן", סיפר אחד התלמידים שפעיל במפלגת הליכוד. "יש עתיד שכרו להקת ברייקדנס ודי ג'יי שהשתלטו על כל ההפסקה, לא היה אפשר בכלל לדבר".

צרו איתנו קשר *5988