נתניהו התנצל בפני פנחס עידן על "סרטון העובדים והחמאס"

(עדכון) - עידן: "ביבי טען בפניי שלא הייתה לו כוונה שהדברים יתפרשו כך. יחד עם זאת הוא לא מתחמק מאחריות ומביע חרטה והתנצלות בפני כל מי שנפגע"

בנימין נתניהו / צילום: רויטרס
בנימין נתניהו / צילום: רויטרס

סולחה: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ב') עם יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, במטרה להרגיע את הרוחות ולהחזיר את תמיכת ועדי העובדים בליכוד. עידן הודיע בסיום הפגישה כי נתניהו התנצל את סרטון הבחירות שהציג עובדי מדינה לצד מחבל חמאס.

"נתניהו לקח אחריות על התוכן הלא-ראוי שהועלה בסרטון", מסר עידן. "הוא מתנצל בפני העובדים בישראל ובפני כל מי שנפגע מהתכנים בסרטון התעמולה. ביבי טען בפניי שלא הייתה לו כוונה שהדברים יתפרשו כך. יחד עם זאת הוא לא מתחמק מאחריות ומביע חרטה והתנצלות בפני כל מי שנפגע".

אמש פרסם עידן, מספר 36 ברשימת הליכוד לכנסת, מכתב חריף שבו הוא דורש מנתניהו להתנצל על הפגיעה בעובדים שנפגעו מסרטון הבחירות של הליכוד שהשווה בין עובדי רשות השידור והנמלים לבין טרוריסטים אנשי חמאס. עידן הזהיר במכתב כי אם נתניהו לא יתנצל, יאבד הליכוד את תמיכתם של מצביעים רבים מקרב העובדים.

לאחר שבליכוד גבר החשש כי הסערה שגרם הסרטון עלולה להביא את המפלגה לאיבוד מנדט, החליט נתניהו לפגוש את עידן ולהבהיר כי לא היתה כל כוונה לפגוע בעובדים וכי הסרטון נעשה באווירה פורימית, ערב חג הפורים.

"לפני ימים אחדים עלה תשדיר בחירות של מפלגת הליכוד. מדובר בתשדיר בחירות מביש, שערורייתי ומסית נגד ציבור שלם של עובדות ועובדים שהקדישו את מיטב שנותיהם לטובת מתן שירות לציבור הישראלי. ההשוואה בין עובדת ברשות השידור ועובד נמל לבין פעיל חמאס היא מקוממת, פוגענית ומסיתה. זהו שפל חסר תקדים. גם אם ממשלה מחליטה להוביל רפורמות, לכל הפחות זכאים אותם עובדים נפגעים לחמלה, בוודאי לא לבוז ולהסתה נגדם. זו אינה דרכו של הליכוד. אלה אינם הערכים עליהם גדלנו. תפקידך כראש ממשלה, בין היתר, הוא לאחד את השורות ולפעול לטובת כל אזרחי ישראל - לא נגדם", כתב עידן במכתבו.

"אדוני ראש הממשלה", המשיך עידן, "כל חיי אני איש ליכוד. יתרה מכך, בבחירות המקדימות האחרונות בליכוד אף התמודדתי ברשימה הארצית. אני מאמין בכל ליבי בדרך של הליכוד, במורשתו של ז'בוטינסקי ובדרכו של מנחם בגין. היום, כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים - אני מתבייש. עובדים רבים שבמשך שנים הצביעו לליכוד טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר למפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב. לא ברור לי מה מקור הגאווה בפיטורי עובדים, בפלגנות ובליבוי שנאה. לא ברור לי כיצד בקמפיין הליכוד הפכו כל עובדי המגזר הציבורי, ואולי גם המגזר הפרטי, לאויבי העם".

עידן הוסיף: "כמי שמייצג במשך שנים רבות אלפי עובדים בשירות המדינה, אני דורש ממך להתנצל באופן פומבי ואישי על הפגיעה החמורה בציבור עובדים שלם הפועל למען אזרחי ישראל. עליך לקחת אחריות, כפי שמנהיג מחויב לעשות, לחזור בך מהתשדיר ולצאת בהתנצלות בלתי אמצעית, לא באמצעות דוברים או בשם המפלגה, כי אם בשמך".

מהליכוד נמסר אמש בתגובה: "הליכוד התנצל על הסרטון והוריד אותו משידורי התעמולה מיד. אנחנו מכבדים את כל העובדים בישראל ולא הייתה לנו כוונה לפגוע באיש".

צרו איתנו קשר *5988