גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טיפול אסתטי הוליסטי: לשלב בין טכנולוגיות ומוצרי אנטי אייג'ינג

הגישה ההוליסטית באסתטיקה רפואית מתייחסת לעור כמכלול - פנים, צוואר וידיים - ושמה דגש על התאמת טיפול מיטבי מהמגוון הרחב הקיים בשוק ■ "העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע"

טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן
טיפול אסתטי הוליסטי / צילום: : דרור איתן

*** הכתבה בשיתוף ד"ר להבית אקרמן

עידן השפע הנוכחי מטביע חותם על תחום האסתטיקה הרפואית עם היצע מסחרר של טיפולים, שנועדו לטשטש כתמים, להחליק קמטים, לשפר את איכות העור ולהשיב לו מראה מרענן וזוהר. התחום מתחדש בלי הרף בציוד מתקדם ושיטות ייחודיות המבוססות על מחקר מדעי מעמיק. המבחר המסחרר של אופציות הניצבות בפני מטופלים הוא עצום וכיום כבר לא חייבים לבחור טיפול אחד או להתמקד באזור ספציפי בפנים. לפי ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ובעלת רשת של קליניקות פרטיות, ההפך הוא הנכון: "היום שולטת בעולם האסתטיקה הרפואית הגישה ההוליסטית, ששינתה לחלוטין את הפרספקטיבה לפיה מתבצעת בחירת והתאמת הטיפול".

ד"ר אקרמן מסבירה כי זוהי גישה אינטגרטיבית, שמטרתה להתייחס להופעה החיצונית כאל מכלול ולבצע סינרגיה בין המגוון הרחב של היכולות והטכנולוגיות הקיימות בענף לפי צרכיו הייחודים של כל פציינט - על מנת להשיג תוצאות אופטימליות. "הרעיון המנחה הוא להסתכל על הפנים כמכלול, במעין מבט-על שכולל בנוסף גם את הצוואר והידיים. לדוגמה, לטפל בפנים יחד עם הצוואר או לבחון כיצד הוספת נפח ללחיים תשפיע על אזור הפנים. לפעמים יש קמט שמאוד מבגר ולעיתים מדובר בפגם אחר שמפריע למראה ויש לטפל בו".

טיפולים בגישה ההוליסטית משלבים בין כל החידושים בתחום לרבות חומרי מילוי, לייזרים , פילינג לסוגיו, גלי רדיו, אולטרה סאונד, קרמים ועוד. העיקרון הוא להקנות לפנים פרופורציה נכונה ולאתר בהן את אותה נקודה ספציפית בה כדאי להשקיע על מנת לשוות להן את המראה המבוקש - טבעי מחד וצעיר מאידך.

- כיצד מתבצעת ההתאמה מבין כל המכשור והמוצרים הקיימים?

"הבסיס הוא באבחון מקצועי המתבצע על ידי רופא עור. נדרשת הבנה מעמיקה של מבנה העור, תכונות הריפוי של כל אזור, סוג עור, רגישויות, נטייה גנטית ועוד כדי להחליט איזה מכשור יתאים והיכן נכנסים לתמונה חומרים פעילים של קוסמטיקה רפואית. מידע זה מסייע בבניית תוכנית טיפולים אפקטיבית ויישומית שתשתלב בחיי המטופל. יש להבין כי מדובר בתוכנית טיפול ולא באפיזודה חד פעמית".

ד"ר אקרמן מסבירה כי "חשוב לזכור שהמכשירים המודרניים הם רבי עוצמה, וטיפול שגוי או אי התאמה של טיפול למטופל, עלולים לא להועיל ואף לעיתים לגרום נזק. למשל, בתופעה של פיגמנטציה ניתן לטפל במספר מכשירים שונים, אך תחילה יש לאבחן את מקור הכתמים - האם אלה כתמים הורמונליים או כתמי שמש וגיל ואז להתאים את המכשיר או לבצע שילוב בין מכשירים לשם העלמת הכתמים".

כך, לדוגמה, כתמים באזור הידיים, המחשוף והפנים הם בעיה נפוצה בארצנו - והיא ניתנת לטיפול פשוט בשילוב שני מכשירים כמו אלמה Q (מכשיר לייזר חדשני אשר באמצעותו ניתן לטפל בבעיות פיגמטציה ואקנה) וקרן אור (מכשיר המוציא אנרגיית חום, אשר גורמת לחימום מבוקר של הפיגמנט), כשתוצאת הטיפול משתמרת למספר שנים. אולם פיגמנטציה הורמונלית זו כבר בעיה מורכבת יותר, לשם הטיפול בה נדרש שילוב של קרם הבהרה, ומספר מכשירים כגון: טיקסל (טיפול תרמו מכאני לחידוש העור, המעודד יצור קולגן), אלמה Q וגלי רדיו (שימוש באנרגיה של גלי רדיו ליצירת פציעה מאד מבוקרת של העור ועל ידי כך לחדשו). כמו כן, חשוב מאד להתאים את סוג המכשיר לגוון העור ולא רק לבעיה. לכן נדרשת רמת מיומנות והבנה גבוהה ומספר רב של מכשירים וחומרים אשר בשילוב נכון יעניקו תוצאה מיטבית".

נדרש תאום ציפיות

אורח החיים המשתנה ממטופל למטופל אף הוא מכתיב את סוג הטיפול הנבחר. ד"ר אקרמן מסבירה למשל, שיש להתאים את הטיפול כך שישתלב בשגרה של המטופל ולא יפר אותה. "אני בודקת אם המטופלים עוסקים בעבודה משרדית או בעבודת שטח, מרבים לצאת לנסיעות עסקים, פעילים ספורטיבית, מעשנים. הטיפול הוא נגזרת של הרגלים ואפילו של תנאי מזג האוויר, כיוון שיש טיפולים כמו לייזר שפחות יתאימו בעונה החמה, אלא אם כן המטופלים מוכנים למזער ככל שניתן חשיפה לשמש".

שיקולים כמו תופעות לוואי וזמן החלמה אף הם רלוונטיים לתהליך של בחירת הטיפול הנכון ולכן שיחת תיאום ציפיות בין המטפלת למטופלים קריטית להמשך הדרך. "העור היא רקמה חיה המגיבה באופן שונה אצל כל אחת ואחד ולכן הטיפול הוא אינדיווידואלי. לא כל מה שמתאים לאחת יתאים לאחרת וכמובן שיש הבדל משמעותי בין גברים לנשים. בכל מקרה, צריך להיות מוכנים לקראת הטיפול ולכן יש לברר מראש עם המטופלים האם הם מעוניינים בשינוי מיידי בעור או מעדיפים תוכנית מודולארית המתפרסת לאורך זמן", אומרת ד"ר אקרמן ומוסיפה כי יש מטופלים המוכנים לספוג אודם קל אחרי הטיפול, למשל בצלקות אקנה בלייזר CO2, הדורש החלמה של מעל לשבוע, בעוד לאחרים חשוב להימנע ככל שניתן מהותרת סימנים. במצב שכזה ניתן לשלב טיפול כמו סקינבוסטרס (הזרקה של חומצה היאלורונית בעלת חלקיקים קטנטנים לשטח עור גדול על מנת לייצר שיפור במרקם העור - ק.ד.) עם 2 סוגי לייזר כמו קליר סקין ואלמה Q.

"יש אנשים שמבינים שטיפול אגרסיבי יותר יצריך התאוששות ארוכה וכאלה שמחפשים טיפולים עדינים המאפשרים חזרה מהירה לשגרה", מסבירה ד"ר אקרמן, "חשוב להציג בפני הפציינטים את כל האופציות שעומדות לרשותם - להסביר במה כרוך כל טיפול, משך הטיפול ותופעות לוואי על מנת שיבינו לקראת מה הם הולכים. בכל מקרה, מרבית הפתרונות כיום מתבססים על שילוב של מספר טכנולוגיות יחד אשר מצד אחד מאפשרות להשיג תוצאה טובה יותר ומצד שני מפחיתות את תופעות הלוואי בצורה משמעותית".

ד"ר להבית אקרמן/ צילום: דרור איתן

השגת מראה טבעי בהדרגה

הגישה ההוליסטית צועדת יד ביד עם המראה הטבעי. ד"ר אקרמן מציינת שהיום הנטייה היא לבחור במראה האותנטי הלא עשוי, אשר מבליט את היופי הטבעי הגלום בכל אחת ואחד באמצעות התערבות אסתטית מינימלית. "התפיסה הרווחת שלי כמי שמאמצת את הגישה ההוליסטית היא השגת המראה הנכון ולא בהכרח המראה הצעיר. הגישה ההוליסטית תומכת בפריסת תוכנית טיפולים מודולארית על מנת שהשינוי לא יורגש בבת אחת ובדרמטיות, אלא לאט לאט. כך, בהדרגה ובהתהוות, יושג מראה אטרקטיבי המשפר באופן משמעותי וניכר לעין את הקיים, אך לא משנה אותו לחלוטין".

זאת ועוד, גם הטיימינג קובע. לפי ד"ר אקרמן, "חשוב לבצע מניעה ותחזוקה ולא להמתין למצב חמור ואז לרוץ ולתקן. עדיף להתחיל מוקדם ולעשות בכל פעם טיפול מינימלי ומשמר - כאשר תופעות הגיל מתחילות לתת את אותותיהן, ולתחזק את עור הפנים לאורך זמן".

ולסיום, היא מזכירה כי לפני שמפקידים את הפנים בידי רופא מטפל כלשהו, חשוב לוודא שהוא שולט בכל הטכנולוגיות המתקדמות והמוצרים שקיימים בשוק, וכי הפתרון המוצע הוא הוליסטי, מקיף ותואם את הרצונות והתקציב של המטופל ולא את האינטרס של אף גורם אחר.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית בינלאומית לרפואת עור אסתטית.

לאתר הקליקו כאן

עוד כתבות

פרטיות ברשת, מידע מהאינטרנט / שאטרסטוק

גוגל, פייסבוק, מיקרוסופט וטוויטר בשת"פ רחב להעברת נתונים

גוגל, פייסבוק, מיקרוסופט וטוויטר חברו יחד כדי להרכיז על "Data Transfer Project", פרויקט שיספק דרך חדשה להעברת נתונים בין הפלטפורמות השונות ● הקוד לפרויקט כבר קיים וזמין ב-GitHub, יחד עם סיכום על היקפו

ריבית / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

בעקבות הפד: בנקים מרכזיים רבים בדרך להעלות ריבית

פטיש דין משפט גזר דין עתירה דין וחשבון / צלם: פוטוס טו גו

החברה לפיתוח פ"ת חדלה לגבות ביתר דמי חניה בחניון "השוק"

הודעת החדילה, שניתנה כבר בחודש אפריל האחרון, הגיעה בעקבות בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה נגד החברה לפיתוח פ"ת להשבת כספים שגבתה ביתר מבאי "חניון השוק", אותו היא הפעילה בניגוד להוראות חוק העזר ● על החברה הושתו כ-100 אלף שקל תשלום גמול ושכר-טרחת עו"ד

שלט טלוויזיה עם לחצן מובנה של נטפליקס / צילום: Harry Wedzinga, שאטרסטוק

הכול או כלום: האם נטפליקס תהפוך למעצמת התקשורת הגדולה בעולם או שתפשוט את הרגל?

היא שורפת מזומנים בקצב מסחרר, מגייסת חוב והון והרבה ממנו וטועה בתחזיות - בשבוע שעבר זה היה בפעם השלישית בעשרת הרבעונים האחרונים ● בתגובה הפילו המשקיעים הסקפטיים את המניה, מה שהאט את המומנטום החזק של ענקית המדיה ● האם נטפליקס מתקרבת למיצוי הפוטנציאל שלה?

ניר צוק. ירידה חדה בשכר / צילום: תמר מצפי

"הנפקת אג"ח פאלו אלטו משקפת מיקוד גובר במיזוגים ורכישות"

בקרדיט סוויס ממליצים על המניה ב"תשואת חסר" בדיסקאונט של 18% על השוק ● האנליסט בראד זלניק: "לזהות המנכ"ל החדש יש השפעה על הרכישות הפוטנציאליות בעתיד, והגיוס הוא עדות נוספת לכך" ● מפחית את תחזיות הרווח של פאלו אלטו לשנות הכספים 2018-2019, אף נמוך מתחזית החברה

חיים כצמן - גזית גלוב / איל יצהר

גזית גלוב תגייס 250 מ' שקל באמצעות ניירות ערך מסחריים

החברה קיבלה דירוג P-1 מחברת מידרוג, הדירוג הגבוה ביותר לתקופה של עד שנה

שדה דב / צילום: תמר מצפי

מחר דיון נוסף בתוכנית שדה דב בוועדה המחוזית תל אביב

מדובר בדיון להפקדה בתוכנית המקורית שיזמו העירייה והמדינה עם היצע אפשרי של 16 אלף יחידות דיור ● תוכנית זו מנוגדת לתוכנית אחרת שאושרה לאחרונה בעיריית תל אביב המכונה "חלופת חולדאי" ומציעה בינוי של 8,000 יחידות דיור בלבד והותרת שדרה התעופה במקומו ● במקביל, עתירה שהגישו נציגי בעלי הקרקע במתחם לבית המשפט הטוענת להפרת ההסכם מול המדינה, חושפת כי עמדת המדינה הרשמית היא נגד חלופת חולדאי

מחאת הלהט"בים / צילום: גיא כהן

המחאה של היום היא אזרחית, אל תהפכו אותה לפוליטית

להט"בים זה כולנו, זה במשפחות הכי אישיות של כולנו, תשאירו את זה לכולם, אל תתנו למישהו לקחת עליכם טרמפ פוליטי ● פרשנות

פשעי סייבר, האקר בפעולה / צילום: Shutterstock ארטם אולשקו

מתקפת סייבר בסינגפור: התיק הרפואי האישי של רה"מ נגנב

מעל 1.5 מיליון תיקים רפואיים אישיים, ביניהם תיקו של ראש הממשלה הסינגפורי, נגנבו בפריצה חסרת תקדים למאגרי נתונים ממשלתיים בסינגפור ● לפי פקידים במדינה מדובר ב"מתקפת סייבר מכוונת, ממוקדת ומתוכננת היטב ולא עבודה של האקרים מקריים או כנופיית פשע"

המשימה רומא / צילום: יחצ

בני הנוער מתחילים לשנות את חוקי הפורמט

עבור בני דור ה-Z, יוטיוב הפך לטלוויזיה שמאפשרת להם להיות גם הצופים וגם יצרני התוכן ● המותגים, שהתהליך התרחש מתחת לרדאר שלהם, מיהרו ליצור שיתופי-פעולה עם ערוצי תוכן של בני נוער, שמעלים וולוגים יומיומיים וזוכים למיליוני צפיות ● כעת הגענו לשלב הבא: פורמטים דיגיטליים שמסתמנים כמפלצות תוכן שמאפילות גם על "האח הגדול" בימיו הטובים ● מדד המותגים

חשבונית / צילום: thinkstock

חשד: רו"ח ניסה לשבש הליכי חקירה ע"י פריצה מבוימת למשרדו

רואה חשבון מכפר קאסם, החשוד בהפצה ובקיזוז חשבוניות מס פיקטיביות, נעצר לאחר שנחשד כי פרץ למשרדו במטרה לשבש הליכי חקירה ● מעצרו הוארך בשבוע ● ביהמ"ש: "החשש לשיבוש הוא ממשי והוא מעבר לחשש האינהרנטי לפעולות החקירה אותן מבקשת המבקשת לבצע"

יורם נוה / צילום: תמר מצפי

מתיחות בכלל ביטוח בין המנכ"ל החדש יורם נוה לקודמו

"גלובס" חושף את הפאזל הניהולי החדש של כלל ביטוח, ללא רוב הבכירים שהביא עמו המנכ"ל הקודם איזי כהן ובהם ענת לוין, צ'יקו זכריה ולימור דנש

עובדים שמחים במשרד / צילום: שאטרסטוק

צוות מנצח: 5 מגמות מרכזיות שמעניקות מוטיבציה לעובדים

מחקר חדש של חברת הייעוץ Mercer ממפה את מה שמניע עובדים ומדגיש את הצורך לדאוג לצרכים שלהם

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

מחיר התחרות: סלקום ופרטנר צפויות להיפרד ממדד ת"א 35

מניית אל-על צפויה להיפרד ממדד ת"א 90, אחרי צלילה של קרוב ל-40% מתחילת השנה

ג'וליאן אסנג' מייסד וויקיליקס / רויטרס

דיווחים: אקוודור תסגיר את מייסד ויקיליקס לרשויות הבריטיות

ככל הנראה, אקוודור תסיר את הגנות מבקש המקלט שהעניקה לג'וליאן אסנג' ותגרש אותו מהשגרירות שלה בלונדון כבר בשבוע הבא ● אסנג' בן ה-47 נמצא בשגרירות מאז 2012, כדי להימנע מהסגרה לשוודיה, שם רצו לחקור אותו בהאשמות של תקיפה מינית ואונס

בריאות אמזון . / צילום: בלומברג

סיבוב שני: המשלוחים בחינם של אמזון לישראל חוזרים

המינימום להזמנה במבצע הוא 75 דולר – בדיוק הסכום שממנו והלאה הקונים הישראלים משלמים מע"מ ● בדומה למבצע הקודם שהעניק משלוח חינם בקנייה מ-80 דולר, מדובר על קניות שמתבצעות רק ממוכרי אמזון, ולא דרך מוכרי צד שלישי

מחאת הלה"טבים / צילום: גיא כהן

מחאת הפונדקאות: בדרך לשוויון שכחנו את הדיון המוסרי

המאבק הצודק נגד אפליית הלהט"בים לא פוטר אותנו מלדון בהשלכות של תהליך הפונדקאות על נשים

בית העירייה והמבנה של בזק בסח'נין / צילום: בר אל

בזק מכרה מרכזייה בסח'נין, העירייה הפקיעה; מה קבע ביהמ"ש?

בזק התכוונה למכור את המרכזייה הישנה הסמוכה לבניין עיריית סח'נין, וכבר מצאה רוכש, אולם העירייה הפקיעה את המבנה ● החברה ערערה על ההחלטה, אך ביהמ"ש דחה את עתירתה: "תכלית חשובה וראויה"

דגל הגאווה / צילום: שאטרסטוק

מחאת הפונדקאות: להבעת עמדה יש מחיר. גם לשתיקה

הראשונים שנרתמו לצדד במאבק הפונדקאות היו מנהלי משרדי הפרסום הגדולים ● החברות שפונות למיינסטרים, ובהן הרשתות וחברות המזון הגדולות, ישבו על הגדר במשך שעות ואז הצטרפו ● הן הבינו כנראה שלהבעת עמדה יכול להיות מחיר, אבל גם לשתיקה ● פרשנות

הבניין בשכונת כוכב הצפון/ הדמיות: משרד פרחי־צפריר

מלחמות החצר האחורית של השכונות בצפון תל-אביב

תושבי צפון ת"א חוששים מהשינוי שהעירייה מובילה באופי השכונות ● תושבי רמת-אביב הצליחו במאבק נגד עיריית ת"א על בניית מתנ"ס בשכונה, והשאלה היא מה יקרה עכשיו בשכונת כוכב הצפון בעיר ● העירייה: "ההתנגדות לא לגיטימית. אנחנו מתכוננים לגידול פי כמה וכמה של האוכלוסייה"