אג"ח | סיקור שוטף

נעילה חיובית בת"א; טבע עלתה ב-5% וסודהסטרים ב-9%

13 חברות פרסמו היום דוחות כספיים, ובהן יוניטרוניקס, אדר ודמרי • קבוצת דלק חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב עם קרן פורטיסימו למכירת 60% מהחברה הבת דלק תשתיות • נייס דיווחה על השלמת הרכישה של חברת Mattersight האמריקאית בכ-100 מיליון דולר

עליות בבורסת ת"א / צילום: Shuttetstock
עליות בבורסת ת"א / צילום: Shuttetstock

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

המסחר בבורסת ת"א ננעל היום עם עליות בכל מדדי המניות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  עלו ביותר מ-1%. המניות הבולטות בעליות במדד ת"א-35 היו סודהסטרים , טבע  וישראמקו . בירידות בלטו מזור רובוטיקה , אופקו  ודלק קידוחים . מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם היום בכ-1.08 מיליארד שקל, ואילו מחזור המסחר בשוק האג"ח היה 1.99 מיליארד שקל. 

נייס  דיווחה על השלמת הרכישה של חברת Mattersight האמריקאית בכ-100 מיליון דולר.

המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים ובארה"ב הוא נפתח בעליות, למעט מדד הנאסד"ק  שיורד מעט.  

16:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בעליות. מדדי ת"א-35 , ת"א-125 , ת"א-בנקים  ות"א-נדלן  נסחרים בעליות שערים. רק מניות נייס  ואורמת  נסחרות בירידות במדד ת"א-35. המניות הבולטות בעליות הן סודהסטרים , כיל  וישראמקו 

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה חיובית. במסחר ב אג"ח הממשלתיות נרשמת היום מגמה מעורבת.

מניית ארד  מזנקת על רקע פרסום דוחותיה הכספיים של החברה לרבעון השני של השנה. עוד הגיבו לתוצאות הכספיות הרבעוניות, מניית דמרי  ומניית יוניטרוניקס , שלצד הדוחות עדכנה גם כי היא בוחנת שינוי מבני. עוד על רקע פרסום דוחות, מניית אלקטרה נדלן  ומניית אילקס מדיקל  מטפסות. 

גם החברות לודן  ומטעי הדר  דיווחו היום על תוצאותיהן הכספיות ברבעון השני של 2018.

מניית פרטנר  גם עולה היום. בלאומי שוקי הון ציינו היום כי "תוצאות הרבעון הרגיעו את החששות של המשקיעים לגבי אקספון, וגם מציגים התקדמות טובה במגזר הקווי". התוצאות הכספיות של פרטנר, שפורסמו בימים האחרונים, היו בהתאם לציפיות מרבית האנליסטים.

קבוצת דלק   חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב עם קרן פורטיסימו למכירת 60% מהחברה הבת דלק תשתיות, המחזיקה במחצית ממניות חברת הנדסת התפלה (IDE). זאת על בסיס שווי של 206 מיליון דולר לדלק תשתיות, המשקף ל-IDE שווי של 412 מיליון דולר. במקביל, יפעלו דלק תשתיות והצדדים למזכר ההבנות לגיוס חוב בשוק ההון או מבנקים בסכום של 80-100 מיליון דולר, סכום שיופחת משווי דלק תשתיות לצורך העסקה.

אלביט מערכות  דיווחה היום על כך שהממונה על ההגבלים העסקיים אישרה את רכישת תע"ש. 

אינטרקיור  עדכנה על קבלת אישור משרד הבריאות לרכישת מניות חברה העוסקת בתחום הקנאביס הרפואי.

בהראל פיננסים מעריכים בסקירתם השבועית כי "המשבר בטורקיה לא צפוי להשפיע על ארה"ב או ישראל, ובכל מקרה, לא יוכל להישאר באותו מצב לאורך זמן, ובמוקדם או במאוחר תהיה שם הכרעה, השאלה רק לאיזה כיוון. אנו מעריכים כי ההכרעה תהיה באזור אוקטובר. בינתיים, ארה"ב וישראל ממשיכות לתפקד מצוין ומומלצות להשקעה, אך לא כך הדבר לגבי יתר השווקים המתעוררים".

לגבי שוק החוב בהראל פיננסים סבורים כי "האפיק הקונצרני בישראל מעניין להשקעה לאור עליית המרווחים באפיק מתחילת השנה, לצד ירידת סיכון האשראי כפי שהתבטא בהעלאת הדירוג של ישראל לרמה של AA מינוס. מלבד מדד התל-בונד דולר שמתפקד טוב, גם סקטור הצמודים ממשיך להיות חזק יחסית ביחס לאיגרות החוב השקליות הנסחרות בבורסה".

15:00

המסחר בבורסה בת"א ממשיך להתנהל בעליות, מדדי ת"א-35 ות"א-125  ממשיכים במגמה חיובית, מניות פתאל החזקות  וישראמקו  ממשיכות לבלוט בעליות בת"א-35.

המסחר במניות סודהסטרים  בבורסה בת"א נפתח שוב. בינתיים, המניה מזנקת ביותר מ-10% במסחר המקדים בוול סטריט.

בנוגע לעסקת פפסיקו-סודהסטרים, ציינו היום בבנק ההשקעות אופנהיימר ישראל: "על פניו, העסקה עושה הרבה היגיון. סודהסטרים תיהנה מסינרגיות במכירות ובהפצה, ופפסיקו תיהנה מתדמית רעננה של שתייה מוגזת בריאה, שסודהסטרים כבר מקדמת. הפרמיה לרכישה אינה גדולה, כ-11%, אם כי יש לזכור את הראלי שעשתה המניה בשלושת השבועות האחרונים מאז פרסום הדוחות. במונחי Pro Forma, סודהסטרים תהווה כ-1% מסך הכנסות פפסיקו, 1% מה-EBITDA ו-1.2% מהרווח הכולל של החברת הממוזגת".

מנכ"ל פפסיקו, רמון לגוארטה, ציין במסיבת העיתונאים היום כי סודהסטרים תתנהל כחטיבה של פפסיקו בניהולו של דניאל בירנבאום והצוות הנוכחי. לדבריו, "ישראל תמשיך להיות הבסיס לייצור. המטרה היא להישאר פה לשנים רבות". מנכ"ל פפסיקו הוסיף כי מניית סודהסטרים תימחק מהמסחר בבורסה, ואין כל כוונה לרשום את פפסיקו למסחר בתל אביב.

13:10

בשעה זו, המסחר בבורסה בת"א מתנהל בעליות עם מדד ת"א-35 שעולה בכ-0.9% ומדד ת"א-125  שמטפס בכ-1%.

המניות הבולטות בעליות עתה בת"א-35  הן ישראמקו  וחברה לישראל  שבלטו גם בשעות הבוקר, פתאל החזקות  ובזק .

סודהסטרים  שנמצאת בהפסקת מסחר בת"א בעקבות הודעה על רכישתה על-ידי חברת פפסיקו, עולה ביותר מ-10% במסחר המקדים בנאסד"ק.

חברות ישרס , לודן , דמרי , עמיר שיווק , יוניטרוניקס , מידאס השקעות , אילקס מדיקל , פיסיבי טכנולוגיות , קבוצת ארד  ותמר פטרוליום  פרסמו את דוחותיהן היום. אילקס מדיקל מזנקת ביותר מ-13%, יוניטרוניקס סוגרת עלייה של כ-10%, כך גם קבוצת ארד.

בסקירה השבועית של מערך הייעוץ בהשקעות בבנק לאומי, ציינו היום בהמלצות בנוגע לשוק האג"ח, כי "המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר, מכיוון שסביבת הריביות העולמית עשויה להוסיף ולעלות בשנים הקרובות. זאת, במידה וההערכות להאטה משמעותית בקצב הצמיחה בעולם, הגלומות במבנה של עקומי האג"ח הנוכחיים, לא יתממשו. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים. בתוך כך, אנו ממליצים להימנע מהשקעה בפלח ה-High Yield (אג"ח מתחת לדירוגי השקעה) עקב מרווחי הסיכון הנמוכים באפיק זה. בתקופה של סביבת ריבית עולה, סביר לצפות לאירועים שבמסגרתם מרווחי הסיכון יפתחו. עליית התשואות שנרשמה בחודשים האחרונים בחלק מאיגרות החוב של מדינות השווקים המתפתחים, מהווה דוגמה לאירוע כזה". כמו כן, ציינו בלאומי, "אנו ממליצים על מתן העדפה קלה לאיגרות חוב שקליות על פני הצמודות. זאת, על רקע עלייה חדה יחסית בציפיות האינפלציה הגלומות בשנה האחרונה, במקביל לסימני שאלה בנוגע להישארות האינפלציה בתחום היעד לאורך זמן. בתוך כך, אנו ממליצים על השקעה באיגרות חוב שקליות במח"מ מעט קצר יותר ביחס לאלה הצמודות".

11:00

המסחר בבורסה בתל-אביב מתנהל בעליות הבוקר, כאשר שני המדדים המובילים ת"א-35 ות"א-125 מטפסים. גם מדדי ת"א-תעשייה ות"א-צמיחה עולים. 

בין הבולטות בעליות במדד ת"א-35 מניות חברת ישראמקו ,חברה לישראל , כיל  ואלביט מערכות .

בין המניות הבולטות בעליות הבוקר במדד ת"א-125 נמצאות קבוצת ארד  שרשמה הכנסות שיא ברבעון האחרון, ושפיר הנדסה .

המסחר במניות סודהסטרים  בת"א הופסק עד לפתיחת המסחר בארה"ב בעקבות רכישת על-ידי ענקית המשקאות האמריקאית פפסיקו במחיר הלא יאמן של 3.2 מיליארד דולר.

יוניטרוניקס  הציגה הבוקר בדוחותיה צמיחה 25% בהכנסות ברבעון האחרון, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של כ-51 מיליון שקל.

בנוגע לעסקת פפסיקו-סודהסטרים, אומר שמואל בן אריה, מנהל השקעות ראשי לשוק המקומי בקבוצת פיוניר: "לפני כשנה וחצי המלצנו על השקעה בסודהסטרים, כשהשורה התחתונה היתה 'אופציית גידול של עשרות אחוזים', שאכן התממשה - ומשקיעים שהחזיקו במניה הרוויחו בגדול. לכן, לא מאוד הופתענו כשנחשפה עסקת הענק עם פפסיקו. פפסיקו קונה מוצר איכותי, זול ובעל רשת הפצה רחבה בעולם, בעיקר באירופה, עם יכולת הפצה ושיווק אגרסיביים, ומתבקש כי תצליח להחדיר את המוצר גם לצפון אמריקה. הדבר החשוב לכלכלה המקומית הוא שהמפעל יישאר בישראל. אנחנו מעריכים כי החברה תמשיך להתפתח, לגדול ולחדור לשווקים חדשים".

בית ההשקעות הראל פיננסים ציין היום במסגרת המלצות ההשקעה השבועיות שלו כי "בסוף השבוע האחרון פורסמו ידיעות על פגישה קרובה של נשיאי ארה"ב וסין, ואלה עזרו לשוק המניות האמריקאי להתאושש ולסגור בעליות. מדד הדאו ג'ונס עלה ב-1.4% בסיכום השבוע, ואילו S&P 500 הוסיף 0.6%. עם זאת, מדד הנאסד"ק ירד ב-0.3%. בשורה התחתונה, שוק המניות האמריקאי יציב וחזק, ועיקר הנזק מפרשת טורקיה נגרם בשווקים המתעוררים. על רקע התנודתיות הגדולה בשוקי העולם, שוק המניות בישראל נראה מצוין, עם תמחור מעניין ויכולת צמיחה. אנו ממשיכים להמליץ על פיזור גלובלי רחב, ומזהים לא מעט סקטורים מעניינים של חברות שמפתחות מוצרים ושירותים שבעתיד ייהנו ממשקל גבוה בכלכלה העולמית, כמו סייבר, פינטק, בינה מלאכותית, מסחר אינטרנטי ועוד. לאור התנודתיות הגבוהה של 'הסקטורים החדשים' והקושי לזהות עדיפות של סקטור אחד על פני השני, יש עדיפות לחשיפה מפוזרת ככל הניתן".

9:30

המסחר בבורסה בתל-אביב נפתח בירידות הבוקר (ב'), עם שני המדדים המובילים ת"א-35  ות"א-125  במגמה אדומה. גם מדד ת"א-בנקים  ות"א-גז ונפט רושמים ירידות. 

סודהסטרים  דיווחה על ההסכם לרכישת החברה על-ידי תאגיד המשקאות האמריקאי פפסיקו, המסחר במניות החברה בת"א הופסק.

8:30

ענקית המשקאות פפסיקו הודיעה הבוקר על כוונתה לקנות את סודהסטרים הישראלית ב-3.2 מיליארד דולר.

קבוצת ארד  פרסמה דוחות כספיים, החברה הציגה רבעון שיא בהכנסות וצמחה במגוון פרמטרים. הכנסותיה ברבעון השני לשנת 2018 גדלו בכ-18.4% בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ל-50.6 מיליון דולר, הרווח הגולמי ברבעון השני צמח בכ-16.5% והסתכם לכ-18.7 מיליון דולר ואילו הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-5.1 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי של כ-4 מיליון דולר ברבעון המקביל, גידול של כ-27%.

תמר פטרוליום  מדווחת כי הכנסות החברה (בניכוי תמלוגים) במהלך החציון עמדו על כ-113 מיליון דולר, לעומת כ- 72 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה, עלייה של כ-57%.

אילקס מדיקל  פרסמה דוחות חיוביים גם כן, כשהכנסותיה (נטו) ברבעון גדלו בכ-5% לעומת 2017. שיעור הרווח עמד ברבעון על 33.1% לעומת 26.5% בשנה שעברה ואילו הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה גדל בכ-29%.

המסחר באסיה ננעל בעליות שערים על רקע חידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב.

צפי לפתיחה יציבה במסחר באירופה, ביום ו' הוא ננעל בירידות שערים על רקע המשבר בטורקיה שהמשיך להזין את חששות המשקיעים. 

7:30

המסחר בבורסת ת"א ייפתח היום (ב'), יום המסחר השני של השבוע, על רקע המגמה המעורבת בעולם. כך, בעוד שהמסחר בת"א ננעל אתמול בעליות, המסחר באסיה מתנהל בעליות, מלבד הניקיי  היפני שרושם ירידות. המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים בשבוע שעבר.

חברות המלט , מגדל , אלקטרה  ופוקס  פרסמו את דוחותיהן הכספיים אתמול.

מניית חברת בריינסוויי זינקה אתמול בכ-16% לאחר שדיווחה שרשות המזון והתרופות בארה"ב (FDA) אישרה לשיווק את מערכת ה-Deep TMS שלה כטיפול בהפרעה טורדנית כפייתית (OCD) במבוגרים

חידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב משפיע לטובה על שווקי אסיה, לאחר דיווחים כי שני הצדדים מעוניינים במיגור ההסלמה במלחמת הסחר.

באירופה עדיין חוששים מפני המשבר בטורקיה ושווי הלירה הטורקית  נע סביב 6.02 לירות לדולר.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988