הבורסה ננעלה בעליות: טבע הקפיצה את ת"א 35 לזינוק של 1.5%

טבע עקפה את תחזית הרווח והעלתה תחזיות, המניה ריכזה את המחזור הגבוה בשוק • כיל זינקה ב-3.2% לאחר שרשמה זינוק של 58% ברווח הנקי ברבעון • שוק המניות ריכז מחזור מסחר של 1.97 מיליארד שקל ברקע לעדכון המדדים החודשי • תמר פטרוליום קפצה 3% וריכזה מחזור מסחר של 55.3 מיליון שקל

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בעליות נאות, וזאת ברקע לסנטימנט החיובי בוול סטריט, שם המדדים קופצים ברקע לאופטימיות שנרשמה אחרי השיחה של נשיא ארה"ב טראמפ עם עם המנהיג הסיני שי ג'ינגפינג.

מניית טבע  בלטה עם זינוק של 9.9% במחזור הגבוה בתל אביב. מדד ת"א-35  זינק ב-1.5%, ת"א- 90  ב-1.3%, מדד הבנקים עלה 0.5%. מתחילת השנה מדד ת"א 35 השלים קפיצה של 6.7%, ת"א 90 עלה 5.2%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.96 מיליארד שקל, וזאת על רקע עדכון המדדים החודשי. תמר פטרוליום  קפצה 3% וריכזה מחזור מסחר של 55.3 מיליון שקל.

מניית יואל זינקה 8.8% על רקע הדיווח לפיואקויטל  תרכוש החזקות הציבור ביואל ביותר מ-2.5 מיליארד שקל.

מניית נובה  זינקה ב-8.9%, אופקו קפצה ב-6.2%, ומניית מודיעין עלתה ב-5%.

17:00 

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים בעליות ברקע לסנטימנט החיובי מעבר לים, כאשר טבע מזנקת 10% אחרי הדוחות ומרכזת את המחזור הגבוה בשוק. מדד ת"א 35 קופץ 1.4%, ת"א 90 ב-0.86% ומדד הבנקים עולה 0.5%.

13:45

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים בעליות נאות, כאשר מדד ת"א 35 קופץ בכ-1% בהובלת טבע  שמזנקת 5% אחרי הדוחות ומרכזת את מחזור המסחר הגבוה בתל אביב. 

מניית כיל  עולה 3% אחרי הדוחות ומרכזת את המחזור השני בשוק, אחריה לאומי ופועלים שעולות 0.6% כל אחת.

מניית פריון  מאבדת 3.8% אחרי הדוחות כאשר הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-57.2 מיליון דולר - ירידה של 12% מהרבעון המקביל ו-9% מהרבעון הקודם.

בבית ההשקעות מיטב דש התייחסו בימים האחרונים לגל ירידות השערים האחרון שנרשם בשוקי העולם, בהובלת ארה"ב, וציינו כי "ההיסטוריה מלמדת אותנו שמפולת בשוק המניות מתרחשת כשיש מיתון וכעת אין סימנים משמעותיים של מיתון מתקרב בארה"ב. לכן, מאוד סביר ששוק המניות יתייצב בסופו של דבר בקרוב".

יחד עם זאת, אלכס זבז'ינסקי, כלכלן ראשי במיטב דש ציין, כי "הירידות האחרונות בשוק המניות שונות מהותית מהתיקון שהיה בשווקים בתחילת השנה. בחודש פברואר היה באמת מדובר בתיקון טכני לאחר רצף ארוך של עליות שערים ללא סיבות ניכרות אחרות. לעומת זאת, כעת יש סיבות כלכליות אמיתיות לירידות".

לפי זבז'ינסקי, "שילוב כוחות רבים ימשיך לגרום למשקיעים להיות זהירים יותר ולשוק המניות להיות תנודתי יותר". בין הסיבות שמציין זבז'ינסקי הוא מציין כי "הכלכלה האמריקאית משקפת יותר ויותר סימנים של שלב מאוחר במחזור העסקים", וכי כתוצאה מזה, "השיא ברווחיות החברות מאחורינו". עוד הוא מתייחס למלחמת הסחר בין ארה"ב לבין סין, שסייעה מוקדם יותר להגברת הפעילות, ו"כעת השפעתה הופכת לשלילית", וכן מציין כי "מעמיקה ההאטה בכלכלה העולמית".

המלצת מיטב דש על חשיפה לאפיק המנייתי היא בינונית/נמוכה, לגביה ממליצים "להגדיל חשיפה למניות בשווקים המתפתחים ממשקל חסר לניטרלית". לגבי אפיק האג"ח, ההמלצה היא על הטיית התיק "לטובת האפיק השקלי, למעט בטווחים הקצרים", וכן ממליצים שם "להחזיק חשיפה לאפיק הקונצרני בעיקר באמצעות אג"ח בדירוגים גבוהים".

12:30

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים בעליות, כאשר מדד ת"א 35 עולה 0.6%, ת"א 90 מטפס בשיעור דומה וכך גם מדד הבנקים. 

באירופה המדדים נסחרים בטריטוריה הירוקה, כאשר מדד הדאקס הגרמני עולה בכ-1%.

מניית לאומי  עולה 0.4%, חברה לישראל  ב-3.4%, יואל  מזנקת 6.9%, שטראוס  קופצת 1.2% וכיל  עולה 3.3% לאחר שרשמה זינוק של 58% ברווח הנקי ברבעון השלישי

10:00

על רקע הנעילה החיובית אמש בוול סטריט, נפתח גם המסחר בתל אביב במגמה חיובית. מדד ת"א-35  ומדד ת"א-125  רושמים עליות קלות. בין המניות הבולטות בעליות במדד ת"א-35: איירפורט סיטי , כיל וחברה לישראל . בולטות בירידות: אורמת טכנולוגיות , אופקו הלת'  ופז נפט 

היום בצהריים תפרסם טבע את הדוחות לרבעון השלישי של 2018. אנליסטים המסקרים את חברת התרופות מצפים שתציג הכנסות של 4.53 מיליארד דולר ורווח נקי Non-GAAP בסך 54 סנט למניה. בבורסה בתל אביב רושמת המניה עליות של כ-0.8%. 

חברת כיל דיווחה הבוקר על ירידה של 4.8% בהכנסות ברבעון האחרון לעומת הרבעון המקביל, לרמה של כ-1.37 מיליארד דולר, בעיקר עקב עיכוב בחתימת חוזים לאספקת אשלג מול לקוחות בסין ובהודו. הרבעון הראשון המלא של רביב צולר בתפקיד מנכ"ל חברת כיל , הנמצאת בשליטת החברה לישראל  של עידן עופר ופועלת בתחום הדשנים והמינרלים, הסתיים עם עלייה של 53% ברווח הנקי ברבעון השלישי של השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של כ-129 מיליון דולר.

07:00

המסחר בבורסה בת"א ייפתח היום על רקע הסגירה החיובית בבורסה אתמול, והנעילה הירוקה בבורסות וול סטריט אמש. 

את העליות הוביל הנאסד"ק , עם זינוק של כ-2%. אחריו מדד S&P 500  שהוסיף לערכו היום כאחוז ומדד דאו ג'ונס  עלה בכמעט 1%.

היומיים הרצופים של העליות סוגרים את חודש אוקטובר, שהיה אחד החודשים הגרועים בוול סטריט ובשוקי העולם: השווקים בארה"ב הפסידו יותר מ-2.5 טריליון דולר בחודש אוקטובר.

בתל אביב אתמול ננעל יום המסחר האחרון לחודש אוקטובר בעליות נאות: מדד ת"א-35  קפץ ב-1%, ת"א-90 עלה 0.9% ומדד הבנקים  טיפס 0.4%.

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת, כשהמדדים בסין, שנחאי  והונג קונג , רושמים עליות, ומדד טוקיו  יורד.

חברת אינטרקיור דיווחה בכנס אתמול על גיוס הון בהשתתפות המיליארדר גארי פגל והציגה את יו"ר החברה החדש, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. על רקע גיוס ההון ובעקבות הכנס והופעתו של ברק, מניית אינטרקיור  זינקה בכ-32% והחברה נסחרת לפי שווי של 353 מיליון שקל. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988