הבורסה ננעלה בעליות: מדד הבנקים זינק 2%, עמיר שיווק זינקה 17%

ביום הראשון של שבוע המסחר בבורסה עלו מדדי ת"א-35 ות"א-90 בכ-0.4% • מניית עמיר שיווק זינקה על רקע התשקיף שהגישה חברת הקנאביס BOL לקראת הנפקה בקנדה • אלביט מערכות זכתה בחוזה של 127 מיליון דולר בדרום אסיה • המסחר בבורסות וול סטריט ולונדון ייפתח רק ביום שלישי

הבורסה בתל-אביב / צילום: שלומי יוסף
הבורסה בתל-אביב / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:25

יום המסחר הראשון לשבוע ננעל במגמה חיובית, כאשר מדד ת"א-35 עלה ב-0.4%, ת"א-90 טיפס ב-0.65% ומדד הבנקים זינקה ב-2%. בסוף השבוע הסתיים המסחר בארה"ב בעליות שערים קלות.

בסיכום השבוע הקודם התאפיין המסחר בזירה המקומית, כמו גם בעולם, בתנודתיות גבוהה יחסית, וזאת על רקע מלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין, וחששות המשקיעים מהתארכותה ומהשלכות שליליות אפשריות שיהיו לה על צמיחת הכלכלה הגלובלית בהמשך.

בלאומי שוקי הון התייחסו בסוף השבוע לנושא וציינו כי "ככל שהזמן עובר וכהונתו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מתקדמת, אנו רואים כי ההצהרות שלו מקבלות תוקף מעשי. מה שנראה היה כחלק ממשא ומתן כדי לשפר עמדות מול סין, הופך למדיניות רשמית".

לפי לאומי שוקי הון, "במלחמה הזאת יהיו נפגעים והם המשקיעים לטווח הקצר, אשר ייפגעו כאשר המניות יגדילו תנודתיות, ירדו ויעלו בעקבות כל הצהרה של בכירים בסין או ארה"ב", והעריכו כי "צפויים עוד הרבה ימים תנודתיים".

בסיכום שבועי מדדי ת"א 35 ות"א 125 נחלשו קלות, בצד השלילי מדד הביטוח איבד כ-2% מערכו, וירידה דומה רשם מדד הביומד, ומנגד מדד הנדל"ן התחזק ביותר מ-1% וכך גם מדד התל-בונד גלובל.

בצד החיובי במדד ת"א 35 בטלה מניית בזק ומניות החברה לישראל ואיירפורט סיטי.

ברקע למסחר, האנליסטים בקבוצת סיטי פרסמו היום התייחסות חיובית לסקטור המקומי, תוך שציינו כי "אנו אוהבים את מניות הבנקים בישראל באופן כללי".

בין מניות הענף הדגישו את זו של מזרחי-טפחות אותה בסיטי "אוהבים במיוחד", וזאת "משום תיק המשכנתאות האיכותי וגם בגלל הגידול הדו-ספרתי ברווחיות ממשכנתאות ומתחומים אחרים".

בסיטי העלו את מחיר היעד למניית הבנק ל-90 שקל - גבוה בכ-16.5% משוויה הבוקר, וזאת כחודשיים בלבד לאחר שכבר העלו אותו, בעקבות הודעת מזרחי-טפחות כי הגיע להסדר עם משרד המשפטים האמריקאי בנוגע לפרשת הסיוע בהעלמת מס ללקוחות האמריקאים.

ההתייחסות של סיטי למניית מזרחי טפחות מצטרפת לאנליזה שפרסמו בשבוע שעבר באקסלנס ברוקראז', שגם הם הביעו אופטימיות לגבי מניה וצפי לתוצאות חזקות ברבעון השני של השנה.

בצד השלילי של ת"א 35, בלטו כמה מניות דואליות, בהן פריגו, טבע ונייס, וגם איי.אפ.אפ ואורמת.

עוד במסחר, מניית חברת הנדל"ן מגה אור קפצה על רקע פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה. בבית ההשקעות ווליו בייס ציינו כי מגה אור "מובילה את תחום הנדל"ן הלוגיסטי בישראל", וכי "הסיפור של מגה אור הוא לא רק הנכסים הקיימים אלא תנופת הייזום שמאפיינת את החברה".

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה.

15:45

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות קלות כאשר ת"א 35 עולה ב-0.26% ות"א 90 מטפס ב-0.4%. מניית שיכון ובינוי מאבדת יותר מ-3% בצל המלצת המשטרה ורשות ניירות ערך להעביר את תיק חקירת השוחד באפריקה להמשך טיפול בפרקליטות.

מניית עמיר שיווק מזנקת בכ-15% על רקע כוונתה של BOL להנפיק בקנדה. 

מחזור המסחר בשוק מסתכם בשעה זו ב-500 מיליון שקל.

15:45

חברת הנדל"ן אדרי-אל  עדכנה היום כי בעל השליטה בה, גבי אדרי, חתם על הסכם הלוואה מחברה בשליטת עדי צים, וכן כי במקביל השניים מנהלים מו"מ למכירת השליטה בחברה לידי צים. במסגרת ההלוואה שהוענקה לאדרי שועבדו לטובתו של צים כ-3.5 מיליון מניות אדרי-אל, המוחזקות על-ידי אדרי, ומהוות כ-19% מהונה בשווי שוק שעמד הבוקר על כ-6 מיליון שקל. כיום מחזיק אדרי בכ-73% ממניותיה של אדרי-אל. 

15:15

אלכס שניידר החליט שלא לרכוש את מניות גיל בלוטרייך בחברת מישורים  תמורת 130 מיליון שקל. בשוק העריכו מזה זמן כי בשל הפער בין מחיר מימוש האופציה לבין שווי השוק של מניית חברת הנדל"ן, הסבירות שהאופציה תמומש נמוכה מאוד. מניית מישורים נסחרה היום בתנודתיות גבוהה ובמגמה שלילית, שהגיעה עד לירידות של כ-8% אך התמתנה בהמשך. 

14:00

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה הירוקה, וזאת בהמשך לנעילה החיובית ביום שישי האחרון בשווקים בוול סטריט. המדדים ת"א 35 ות"א 90 עולים ב-0.2% ומדד הבנקים קופץ 1.2%. 

מניית טבע מאבדת 2.5%, נייס יורדת כ-2%, אורמת מאבדת 1.1%, ארפורטסיטי עולה ביותר מ-1.5%, פריגו מאבדת 2.7%, ומניית איי.אפ.אפ יורדת 1.3% במחזור הגבוה בתל אביב. 

בשעה זו מחזור המסחר הכולל בשוק המניות מסתכם ב-370 מיליון שקל בלבד.

12:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות קלות כאשר ת"א 35 עולה 0.1% ומדד ת"א 90 מטפס ב-0.15%. מניית טבע יורדת בכ-3%, נייס מאבדת 2%. 

מחזור המסחר בשוק המניות מסתכם בשעה זו ב-240 מיליון שקל בלבד.

לקראת השבוע בשווקים, מלחמת הסחר תמשיך לרכז עניין, ונזכיר כי המסחר בארה"ב ובלונדון צפוי להתחדש ביום שלישי של השבוע.

מניית מזרחי טפחות  זוכה להעלאת מחיר יעד שנייה בתוך חודשיים, מהאנליסטים של סיטי ואקסלנס.

חברת הקנאביס שאיפה לחיים (BOL) הודיעה במהלך סוף השבוע על הגשת תשקיף פומבי להנפקה בבורסה של טורונטו. החברה מעוניינת לגייס עד 200 מיליון דולר (בפועל, תגייס כנראה קצת פחות) לפי שווי של יותר ממיליארד דולר "אחרי הכסף". אם אמנם תקבל החברה את השווי המבוקש, אז עמיר שיווק , שהעניקה הלוואה של 20 מיליון דולר ל-BOL, במקרה של הנפקה יעמוד חלקה בחברה על כ-16% מהחברה - כלומר תקבל כ-160 מיליון דולר. 

11:10

המסחר בתל אביב מתנהל ביציבות במחזור מסחר דליל, כיאה לימי ראשון, שמסתכם בשעה זו ב-135 מיליון שקל בלבד. מדד ת"א 35 משיל 0.1% ומדד ת"א 90 עולה ב-0.3%.

מניית טבע צונחת ב-3%, פריגו מאבדת 2.7%, כיל עולה כ-1%, ומניית נייס מאבדת 2%. 

09:50

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסה בתל-אביב נפתח במגמה מעורבת, בהמשך לעליות שנרשמו ביום שישי האחרון בוול סטריט.

מדד ת"א-35  מאבד 0.1%, ת"א-90  עולה 0.2% ומדד הבנקים  מטפס 0.4%. 

מניית טבע יורדת 3.3% בפתיחה, פריגו יורדת 2.7%, מניית אינטרקיור בולטת עם זינוק של 4%.

מניית מישורים  צונחת יותר מ-3%, לאחר שהחברה דיווחה הבוקר כי בהמשך לדיווחיה האחרונים בנוגע להסדר בין בעלי השליטה בחברה, גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, נמסר לחברה שאופציית ה-Call שהעניק בלוטרייך לשניידר לרכישת כל מניותיו בחברה לא מומשה ופקעה היום.

מניית אלביט מערכות  עולה כ-1%, על רקע דיווח של החברה כי זכתה בחוזה בהיקף של 127 מיליון דולר שבמסגרתו תספק מערכות רדיו טקטי למדינה בדרום אסיה.

מחר בארה"ב יום הזיכרון, והמסחר בבורסות וול סטריט ייפתח רק ביום שלישי. גם בורסת לונדון תפתח את שבוע המסחר רק ביום שלישי, לאחר חופשת האביב מחר.

07:10

יומו הראשון של שבוע המסחר בבורסה בתל-אביב ייפתח הבוקר (א') לאחר נעילה חיובית בבורסות וול סטריט בסוף השבוע.

בסוף שבוע שעבר, שבוע המסחר בתל-אביב ננעל בירידות שערים חדות לאחר החרפת הטונים בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין. 

עוד בסוף השבוע, ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי הודיעה ביום שישי האחרון הודיעה כי תפרוש מהתפקיד ב-7 ביוני.

המסחר בבורסות וול סטריט יחל השבוע רק ביום שלישי.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988