נעילה שלילית בת"א: טבע ירדה 1.5%, מניית לייבפרסון צנחה ב-3.7%

בניגוד לסנטימנט החיובי בשווקים מעבר לים המסחר בתל אביב ננעל בירידות • ת"א 35 ירד ב-0.4%, ת"א 90 איבד 0.6% • ברקליס הוריד מחיר יחד לטבע • כיל ואופקו הלת' איבדו 1.5% כ"א • מחזור המסחר הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:26

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, וזאת בניגוד לסנטימנט החיובי שנרשם מעבר לים. מדד ת"א 35 איבד 0.4%, ת"א 90 ירד ב-0.6% ומדד הבנקים איבד 0.5%. 

טבע איבדה 1.5% בצל הורדת מחיר יעד מצד ברקליס. חברה לישראל ירדה ב-2.6%, לייבפרסון ירדה ב-3.7%, אופקו הלת' וכיל איבדו 1.5% כל אחת. 

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל.

15:45

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות למרות הסנטימנט החיובי בשוקי העולם. מדד ת"א 35 מחק את הירידות, ת"א 90 מאבד 0.5% ומדד הבנקים יורד ב-0.4%. 

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניית החברה לישראל נחלשת בכ-2%, ומניית החברה הבת כיל בכ-1%. המניות הדואליות של טבע, לייבפרסון  ונייס  יורדות גם הן בכ-1%.

ברקליס הוריד את מחיר היעד של מניית טבע  ל-8 דולר.

בין העולות במדד המוביל, זו של איי.אפ.אפ  מוסיפה לערכה כ-1%-2%, ומניות אנרג'יאן , שפיר הנדסה  ושופרסל ל עולות בכ-1%.

עוד במסחר, מניית הכשרת הישוב  עולה בכ-6%. זאת אחרי שהחברה הודיעה על זימון אסיפה לחודש הבא, בה יבוטלו הזכויות העודפות הצמודות למניות היסוד של החברה המוחזקות על-ידי בעלת השליטה בה, משפחת נמרודי, כנגד הקצאת מניות.

מניית איידיאו  ממשיכה לאבד גובה, ומשלימה צניחה תלת-יומית של כ-20% על רקע חששות מהרעה בתנאי שוק השכירות לדיור בברלין, שוק פעילותה.

מניית ישרס  מרכזת מחזור מסחר גדול מהרגיל, ללא דיווח מצד החברה. גם מניית שיכון ובינוי ריכזה עניין תוך שרשמה שינויים קלים, ועוד ריכזה מחזור גדול מהרגיל מניית נובה, שנחלשת בכ-1%.

בין המניות הקטנות, זו של נקסטקום  צוללת בכ-15%, אחרי שהחברה דיווחה כי בעקבות חקירה פלילית שמתנהלת נגדה, משרד הביטחון מתכוון להשעות את החברה ממרשם הספקים המוכרים, בכפוף לשימוע. אג"ח החברה צונחת בכ-5%. לעומתה, מניית ערך פיננסים קופצת בכ-15%, אחרי שהחברה עדכנה על החלטה להפריד את פעילות הביומד של החברה ולמקד את הפעילות בתחום המימון החוץ בנקאי.

חברת רותם אנרגיה  עדכנה על תכנית רכישת ני"ע של השותפות על-ידי בעל השליטה בשותף הכללי, בהיקף של עד 100 אלף דולר, ויחידות ההשתתפות שלה מטפסות בכ-5%.

בהראל פיננסים ציינו בסקירתם השבועית את העוצמה שמפגין השוק המקומי ביחס למתרחש בשוקי ההון בעולם, כשכתבו כי "שוקי המניות הגלובליים מפגינים תנודתיות גבוהה יותר מאז תחילת מאי, בעיקר בשל מלחמת הסחר המרחפת מעל כלל שוקי המניות והחשש מהשלכותיהם על הכלכלה הריאלית". לעומת זאת, לפי הראל פיננסים, "שוק המניות בישראל מפגין יציבות וביצועים טובים אשר נתמכים בכלכלה איתנה, ריבית נמוכה ותימחור נוח יותר מבעולם".

עוד סבורים שם כי "בשוק המקומי תומכים גם ביצועי החברות ברבעון הראשון, כפי שבאו לידי ביטוי בעונת הדוחות שהסתיימה זה עתה. ברמה המשוקללת, ההכנסות והרווחים של החברות בישראל בניטרול חברת טבע, צמחו במעל 10%".

לגבי שוק החוב המקומי בהראל פיננסים מציינים כי "הנחת העבודה שלנו היא כי תהיינה תקופות השנה בהן שוק האג"ח ייסחר בתנודתיות חדה. לאור זאת, אחזקה של אג"חים לפידיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית התנודתיות".

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-800 מיליון שקל.

14:00

מחר יחל המסחר בבורסה בתל אביב במניות שבא (שירותי בנק אוטומטיים) האחראית על מערכת תשתית התשלומים בישראל. בסוף מאי האחרון הבנקים מכרו 44% ממניות שב"א בהצעת המכר, לפי שווי של 296 מיליון שקל.

בעקבות החקירה המשטרתית נגד נקסטקום , החברה עדכנה כי https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001289088 משרד הביטחון שלח לחברה מכתב ולפיו מאחר וכנגד החברה מתנהלת חקירה פלילית, בכוונת משרד הביטחון להשעות את החברה מרשם הספקים המוכרים, וזאת בכפוף לשימוע.

12:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בשעה זו בירידות כאשר מדד ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 יורד ב-0.45% ומדד הבנקים יורד 0.6%. 

מניית דיסקונט יורדת 1.3% במחזור מסחר הגבוה בשוק, אחריה לאומי  מאבדת 0.5%, מניית שיכון ובינוי  יורדת ב-0.65% ומניית מזרחי טפחות  יורדת בכ-1%.

באירופה, המסחר מתנהל בעליות בהובלת מדד הדאקס  הגרמני שקופץ ביותר מ-1%. בוול סטריט החוזים העתידיים עולים קלות בהמשך לעליות שנרשמו אתמול. 

חברת סלקום  מעלה את מחירי הטלוויזיה שלה, ומהיום (ג') מחיר חבילת הטריפל הבסיסית יעמוד על 159 שקל לחודש - עלייה של 10 שקלים. חבילת הטריפל שאליה רוב המנויים מצטרפים, הכוללת את הממיר החדש Master Box 4K פלוס הנתב, תעלה 189 שקל לחודש, ואחרי שנה המחיר יעלה ב-20 שקל.

הכשרת הישוב  פרסמה זימון לאסיפה כללית, שתתקיים ביום 17 ביולי 2019, שתתבקש לאשר מהלך, במסגרתו תוותר בעלת השליטה בחברה, חברה בבעלות יעקב נמרודי, על זכויות הצבעה עודפות שמוקנות למניות היסוד של הכשרת הישוב שבבעלותה, תמורת כתבי אופציה בלתי סחירים שיוקצו לה, למימוש למניות החברה.

מניית איידיאו  (ADO) משלימה מהלך ירידות של יותר מ-20% מאז הדיווח ביום רביעי האחרון על הכוונה של ברלין לדון בהצעה להקפאת שכר הדירה בעיר.

מחזור המסחר בשעה זו בבורסה בתל אביב מסתכם ב-340 מיליון שקל.

09:45

המסחר בבורסה בת"א רושם ירידות. כך, מדדי ת"א-35  ות"א-125  רושמים ירידות של עד 0.2%. מדד הנפט והגז  עולה בכ-0.5%. מניות אנרג'יאן , דלק קידוחים יהש , ישראמקו יהש  ותמר פטרוליום  עולים בעד 2%.

טבע  רושמת ירידות. טוגדר  עולה. בזק  יורדת בכ-0.5%.

המדדים העיקריים בבורסות אסיה נסחרים בשעה זו בעליות שערים. כך, בורסות הונג קונג , שנחאי  ויפן  רושמים עליות של עד 1%.

6:45

המסחר בבורסת תל אביב ייפתח הבוקר על רקע העליות בשווקי העולם. המסחר באסיה מתנהל בשעה זו בעליות, לאחר שגם באירופה ובארה"ב ננעל המסחר במגמה חיובית.

המסחר אמש בבורסת ת"א ננעל בעליות חזקות. מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, ת"א 90 טיפס ב-1.4% ומדד הבנקים עלה בשיעור דומה. מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.02 מיליארד שקל.

מניית טבע  איבדה כ-3% בצל הורדת דירוג מצד פיץ', בזק  עלתה ב-2.3% ומניית IFF  זינקה ב-4.4%. מניית טוגדר  זינקה ב-15% על רקע השקעתה של הכשרה ביטוח בחברה, מניית דלתא  קפצה ב-5.3% על רקע רכישה, וויטסמוק  טסה ב-22% ומניית פרוטליקס  זינקה ב-10%.

אושר עד עשויה לגייס הון בבורסת ת"א. ל"גלובס" נודע כי לאחר שהתפוצצו באחרונה מגעים לרכישת מחצית מהבעלות ברשת על-ידי קרן ההשקעות אייפקס, שמובילה זהבית כהן, ועל רקע הנפקה מוצלחת של הרשת המתחרה פרשמרקט  בחודש שעבר, התחילו באושר עד לבחון גם אפשרות של גיוס הון בבורסה, ואף התקיימו ככל הידוע גישושים מול גורמים בענף החיתום בנושא. עם זאת, באושר אמרו אתמול (ב') כי "כרגע הנושא לא עומד על הפרק". 

צרו איתנו קשר *5988