סגירה שלילית בבורסה: ת"א 90 איבד 1.1%; טאואר צנחה בכ-5%

ננו דיימנשן זינקה ב-14.4%, טלרד זינקה ב-7.7% על רקע הליכי התייעלות, קסטרו קפצה ב-6.7%, מניות הקנאביס הרודיום ושיח מדיקל עלו ביותר מ-6% כ"א • מנגד, קרדן אן.וי צנחה ב-17.7%, אופקו צללה ב-10.16%, המשביר איבדה 6.3%, ורדהיל נפלה ב-6%

בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, כאשר מדד ת"א 35 איבד 0.4%, ת"א 90 ירד ב-1.1%, ומדד ת"א נדל"ן השיל 0.7% מערכו.

מניית טאואר  צנחה בכ-5% בצל הורדת תחזיות של חברת השבבים טקסס אינסטרומנט האמריקאית.

ננו דיימנשן  זינקה ב-14.4%, טלרד נטוורקס  זינקה ב-7.7% על רקע הליכי התייעלות, קסטרו  קפצה ב-6.7%, מניות הקנאביס הרודיום השק  ושיח מדיקל  עלו ביותר מ-6% כ"א. מנגד, קרדן אן.וי.  צנחה ב-17.7%, אופקו הלת'  צללה ב-10.16%, המשביר 365  איבדה 6.3%, ורדהיל  נפלה ב-6%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.25 מיליארד שקל.

15:15

יום המסחר השני לשבוע המסחר המקוצר מתנהל במגמה מעורבת, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה שלילית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם. זאת, כשברקע למסחר המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר פרסום הדוחות הכספיים של החברות לרבעון השלישי של השנה, לצד ההתפתחויות הגיאופוליטיות ברחבי העולם, בהן ה"ברקזיט" של בריטניה מגוש האירו, המתיחות בין הונג קונג לסין ומלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לבין סין.

בזירה המקומית, בשל חופשות חגי תשרי, שבוע המסחר הנוכחי כולל שלושה ימים בלבד, בדומה לשבוע שעבר.

בהראל פיננסים התייחסו בסקירתם השבועית למצב השווקים, וציינו כי "כל עוד הכלכלה העולמית לא בדרך למיתון, המיקוד להמשך השנה ממשיך להיות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת ישראל".

עוד הוסיפו לגבי השוק המקומי, כי "אנו ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוה יותר, הכלכלה נראית טוב יותר והריבית תישאר נמוכה עוד לא מעט זמן".

לגבי שוק החוב ציינו כי "במבט קדימה אנו ממשיכים להעדיף אג"ח של חברות בדירוגים גבוהים".

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניית טאואר   צונחת בכ-7%. זאת כשברקע למסחר ענקית המוליכים למחצה טקסס אינסטרומנטס  פרסמה תחזיות מאכזבות לרבעון הרביעי של השנה, ומשכה את מניות הענף לירידות חדות.

עוד בין היורדות במדד המוביל, מניית אופקו   מאבדת כ-6%, כשברקע למסחר הודעת החברה על כוונתה לגייס עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות אחרי הצלחת החברה בניסוי קליני באחד מהמוצרים שהיא מפתחת.

שתי המניות מושכות את מדד טק-עילית לירידה של כ-1%, כשעוד בין מניות המדד זו של פרוטליקס   מאבדת כ-5%-4% ואודיוקודס   נחלשת בכ-3%.

בצד החיובי של ת"א 35, מניית טבע  מוסיפה לערכה כ-2%-1% אחרי קפיצה של כ-11% אתמול שנרשמה אחרי שהחברה אישרה כי היא מגבשת הסדר פשרה כולל בפרשת האופיואידים, שבמסגרתה היא נתבעת בארה"ב יחד עם חברות תרופות נוספות.

עוד במסחר, חברת טלרד  דיווחה על אימוץ תוכנית התייעלות ביחס לחלק מפעילותה, ומנייתה מגיבה בקפיצה של כ-7% ומניית ננו דיימנשן   מגיבה בקפיצה של כ-20% להודעת החברה כי "השיגה אבן דרך מהותית במכירות", אחרי שמכרה ברחבי העולם יותר מ-50 מהמערכות שהיא מפתחת.

בצד השלילי, יחידות ההשתתפות של גבעות  צונחות בכ-7%, אחרי ירידה של כ-5% אתמול שנרשמה על רקע הודעת החברה ולפיה "בשל תקופת החגים הופסקה פעילות הקידוח באתר מגד 8. הקידוח יחודש בתחילת נובמבר".

יחידות ההשתתפות של רותם אנרגיה  מטפסות בכ-7% ומשלימות זינוק של 100% מנקודת השפל שבה שהו בחודש אוגוסט האחרון, המקרב אותן למחיר ההנפקה שנעשתה בסוף 2018.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

13:00

המסחר בת"א מתנהל בעליות קלות במדדים המובילים. בצד השלילי בולטת מניית טאואר  בנפילה של למעלה מ-8%. זאת על רקע ירידות בענף בארה"ב, לאחר תחזית שלילית של טקסס אינסטרומנטס אופקו   ממשיכה לרדת ומאבדת 6%. היום הודיעה חברת הביומד הרב-תחומית על כוונתה לגייס עד 100 מיליון דולר בהנפקת מניות מן הציבור. ההודעה מגיעה על רקע הצלחה של החברה בניסוי קליני בהורמון גדילה לטיפול בילדים עם חשש לעיכוב בגדילה.

מניית קרדן אן.וי  נחתכת ביותר מ-14%. אמש הודיעה קבוצת ההנדסה ברן  כי ברצונה למזג לתוכה את תהל שבבעלות קרדן.

בצד החיובי במדד המרכזי בולטות מניות טבע   ובזק  בעליות של יותר מ-2%. 

10:00

המסחר בבורסת ת"א נפתח היום (ד') באיחור, לאחר שמניית אופקו   צללה בטרום מסחר בכ-11%. לאחר הפתיחה נרגעו מעט הירידות והמניה נסחרת בירידה של כ-7%. ירידות חדות נרשמות גם במניית טאואר  , והיא מאבדת 6%. ירידות נרשמות במדדים המובילים והם מאבדים כ-0.5%-0.4%.  

06:25

יום המסחר בבורסה של ת"א צפוי להיפתח הבוקר על רקע עיכוב הברקזיט והירידות בוול סטריט. הפרלמנט הבריטי הצביע אמש, לראשונה אי-פעם, בעד הסכם ברקזיט כלשהו, אך דחה את דרישת הממשלה לאשר אותו בחקיקת בזק. הליש"ט ירדה ב-0.7% מול הדולר לאחר ההפסד בהצבעת לוח הזמנים. העליות שנרשמו בוול סטריט במהלך מרבית יום המסחר נמחקו, הנאסד"ק ירד בכ-0.7%, S&P 500 נסוג בכ-0.3%, והדאו ג'ונס ננעל בירידה של כ-0.1%. 

משמעות ההצבעה היא שמועד פרישת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה יידחה בפרק זמן לא ידוע. 322 חברי פרלמנט דחו את ההצעה, שכללה התכנסות לדיונים מרתוניים עד חצות היום ומחר, בעוד 308 תמכו בה. ראש הממשלה בוריס ג'ונסון אמר כי הוא "מאוכזב" מהתוצאה והודיע כי "יקפיא" את החקיקה בנוגע לפרישה מהאיחוד האירופי.

אתמול ננעל יום המסחר בת"א בעליות שערים: ת"א 35 רשם עלייה של כ-0.5%, מדד ת"א 125 הוסיף כ-0.4% ות"א 90 עלה בכ-0.3%. מניית טבע זינקה ב-11% לאחר שאישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב. פרוטליקס זינקה ב-32% בהמשך לפרסום ביום חמישי האחרון על תוצאות הניסוי במטופלי כבד שומני. 

בורסות אירופה ננעלו אתמול בעליות שערים, בלונדון עלה מדד פוטסי 100 ב-0.7%, בפרנקפורט הוסיף מדד דאקס ב-0.09% ובפריז רשם מדד קאק 40 עלייה של 0.2%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988