מגמה מעורבת בסיום המסחר בת"א: ישראל קנדה זינקה ב-14.5%

מחזור המסחר הסתכם בכ-1.8 מיליארד שקל • עליות חדות נרשמו במניות פרטנר, סלקום, שיכון ובינוי, ביג, דיסקונט ומזרחי טפחות • ירידות בולטות רשמו רציו, יוחננוף, אנרג'יאן ונאוויטס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

בניו יורק חוזרים לשגרה והראלי נמשך, ובישראל, נתוני הגירעון ממשיכים לטפס והרכבת לא חוזרת לפעולה - איזה השלכות יש לסגר חלקי על המשק? דוח השווקים עם גיא בן סימון - הצטרפו לשידור החי

17:25

המסחר בבורסה ננעל היום (ג') במגמה מעורבת במדדי המניות המובילים. מדד ת"א 35 סגר יום תנודתי בעלייה קלה, ואילו מדד ת"א 90 ננעל בירידה של כ-0.3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.8 מיליארד שקל.

עליות חדות נרשמו במניות פרטנר , סלקום, שיכון ובינוי , ביג , דיסקונט  ומזרחי טפחות.

ישראל קנדה  המשיכה במומנטום החיובי של הימים האחרונים וקפצה בעוד 14.5%. 

מנגד, ירידות בולטות רשמו רציו, יוחננוף , אנרג'יאן ונאוויטס. 

15:25

המסחר בבורסה מתנהל בירידות בדומה לסנטימנט מעבר לים. באירופה הדאקס מאבד גובה בצל נתוני סחר גרועים בגרמניה, ובוול סטריט החוזים מאותתים על פתיחה שלילית לאחר העליות אתמול. 

מדד ת"א 35 מאבד 0.5%, ת"א 90 יורד ב-0.4%.

מיט טק צונחת ב-9%, בזק מאבדת 2.4%, פתאל צונחת ב-3% ומנייתה של אל על מאבדת גובה בצל שביתה איטלקית של הטייסים.

12:45

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות. מדד ת"א מאבד 0.8%, מדד ת"א 90 מאבד  1.25%. בניו יורק החוזים העתידיים עברו לירידות לאחר הראלי בימים האחרונים. עיני השוק נשואות להודעת הריבית של הפד מחר.

מעניין יהיה לראות את התייחסות הנגיד פאואל להתפתחויות בשוק העבודה האמריקאי, ולתחזית הפד. לדברי עפר קליין, הכלכלן הראשי של הראל: "הנגיד ימשיך לקרוא להרחבת התגובה הממשלתית למגיפה. הפוקוס של המשקיעים יהיה על התחזיות המעודכנות של הבנק לצמיחה ולאינפלציה, שלא עודכנו קרוב לחצי שנה. עוד לפני ההחלטה הודיע הבנק על שיפור התנאים באחת מתוכניות הערבויות שלו (main street lending program) שבסך 500 מיליארד דולר שהוכרזה במרץ אך עדיין לא הושקה בפועל".

מנייתה של חברת התעופה אל על  צונחת ב-7% בהמשך למתווה לחילוץ החברה במסגרתו חלק מהחברה יוחזק על ידי המדינה. 

פתאל החזקות  צונחת ב-6% ומנייתה של מיט-טק  שעלתה מוקדם בכ-10% צונחת ב-12%.

בגרמניה מדד הדאקס צונח בכ-2% בצל נתוני סחר גרועים באפריל, שהיו הרעים ביותר מאז החלה המדידה בצל משבר הקורונה.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-710 מיליון שקל.

11:45

לאחר פתיחה חיובית בת"א, נרשם שינוי מגמה ,והמדדים העיקריים עברו לירידות. מדד ת"א 35 יורד בלמעלה מ-0.5%, מדד 125 רושם ירידות של כ-0.7%.

מדד נפט וגז יורד ב-2.6%, דלק שהמשיכה את המגמה של אתמול וקפצה עם תחילת המסחר ב-5% יורדת בשעה זו ב-3%. פתאל נופלת בכ-7%.

10:00

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח הבוקר בעליות בהמשך לקפיצה אתמול. מדד ת"א 35 מוסיף 0.1%, מדד ת"א 90 מטפס ב-0.6%.

מניית נייס עולה ב-1.6%, אלקטרה מאבדת 1%, פתאל יורדת ב-1.7%, אל על מנתרת ב-2%. מיט טק קופצת ב-10%, דלק עולה בכ-5% בהמשך לזינוק של 15% אתמול.

07:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך לעליות שנרשמו אמש (ב') בניו יורק, ובהמשך לסנטימנט החיובי שנרשם אתמול בתל אביב בהובלת הבנקים ומניות הנדל"ן המניב. אמש בוול סטריט מדדים התחזקו בנעילה, הנאסד"ק רשם שיא, ומדד S&P 500 מחק את הירידות שנרשמו מתחילת השנה.

נייס חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של 2.2%, אודיוקודס וטבע עם פערים חיוביים של 1.4% ו-1% בהתאמה, אופקו הלת' חוזרת עם פער חיובי של יותר מ-7%, סאפיאנס עם פער חיובי של 6% ומנגד לייבפרסון חוזרת עם פער שלילי של 2%.

מניות הנדל"ן מליסרון, שיכון ובינוי, עזריאלי וארפורט סיטי בלטו אתמול בעליות. גזית גלוב תמשיך לרכז עניין. מנכ"ל החברה חיים כצמן, אמר אתמול בראיון לגלובס: "דווקא בתקופת הקורונה הוכח עוד יותר עד כמה חשוב להיות במרכזים של המייל האחרון, כלומר כאלה שנמצאים במיקומים טובים בתוך הערים הגדולות. אפשר לראות את זה במרכזים שלנו בארץ".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988