שחקן מומנטום: עופר נמרודי תירגם זינוק במניית ההתחדשות העירונית שלו לגיוס של 30 מיליון שקל

לאחר שמניית הכשרת הישוב התחדשות עירונית יותר מהכפילה את ערכה בפחות משבועיים, היא הנפיקה למספר גופים בראשות הפניקס והקרנות נוקד וספרה • בתגובה, איבדה המניה יותר מ-10% ביומיים • בעל השליטה עופר נמרודי: "צבר של אלפי יחידות דיור לביצוע בשנים הקרובות"

עופר נמרודי / צילום: רמי זרנגר
עופר נמרודי / צילום: רמי זרנגר

עופר נמרודי הוא שחקן ותיק בשוק ההון המקומי, היודע לנצל הזדמנויות כאשר אלה מגיעות לפתחו. הפעם מדובר בחברת הכשרת הישוב התחדשות עירונית, המשתייכת לקבוצת הכשרת הישוב  שבשליטתו. לאחר שמניית החברה יותר מהכפילה את ערכה תוך פחות משבועיים, היא דיווחה השבוע על גיוס הון של קרוב ל-30 מיליון שקל באמצעות הקצאת מניות פרטיות לכמה גופים, בראשות חברת הביטוח והפיננסים הפניקס (10 מיליון שקל) והקרנות נוקד (12 מיליון שקל) וספרה (כ-6 מיליון שקל).

הכשרה התחדשות  עדכנה על הקצאת כ-11% מהון החברה לפי מחיר מניה של 6 שקלים - המשקף הנחה של כ-40% על שווי המניה בשוק מתחילת השבוע. בתגובה, איבדה מניית הכשרה התחדשות יותר מ-10% ביומיים, אך מתחילת חודש אוקטובר ועד היום התשואה עלייה עדיין מסתכמת בקרוב ל-90%.

לאחר השלמת ההקצאה, חלקה של נוקד בהכשרה התחדשות יעמוד על כ-4.5%, של הפניקס  על קצת יותר מ-3% ושל ספרה על מעט יותר מ-2%. הכשרת הישוב תדולל לכ-78% (לעומת כ-87% היום) וחלקו של עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב ויו"ר הכשרה התחדשות, ייפחת בשברי אחוז ויעמוד על מעט פחות מ-2.5%.

משקפים את הטירוף בתחום המגורים

מאז החליט דירקטוריון החברה (לשעבר הכשרת הישוב אנרגיה) להיכנס לפעילות בתחום ההתחדשות העירונית באפריל 2016, השלימה מניית הכשרה התחדשות קפיצה של פי 6 בערכה (כ-500%), כך שהיא משקפת להחברה שווי נוכחי של כ-360 מיליון שקל.

כמו מרבית המניות הקטנות בתל אביב, גם המסחר בהכשרה התחדשות מתאפיין במחזורי מסחר קטנים יחסית, שבדרך כלל מגיעים לעד כמה מאות אלפי שקלים ביום.

שוויה של בעלת השליטה, הכשרת הישוב, שגם עיקר עיסוקה בתחום הנדל"ן, עומד על 1.4 מיליארד שקל, אחרי שמנייתה טיפסה ב-45% מתחילת השנה והשלימה טיפוס של כ-110% מרמת השפל שרשמה במרץ 2020 בשיא המשבר בשווקים.

הזינוקים האחרונים שמציגה מניית הכשרה התחדשות משקפים את הטירוף סביב תחום המגורים בישראל, והם הגיעו על רקע עדכון שפרסמה החברה לגבי התקדמות בקשר לפרויקט רחב היקף שלה בקרית-ים, סמוך לחיפה.

לפי העדכון, ועדת המשנה להתחדשות עירונית מחוז חיפה "החליטה לאשר את התכנית להתחדשות עירונית שהוגשה על-ידי עיריית קרית ים והחברה".

מדובר בפרויקט הצפוי לכלול הקמת 1,450 דירות במקום כ-22- דירות כיום, ב"מתחם צבא קבע" שבמערב קרית ים, על שטח של כ-48 דונם, שיכלול גם שטחי תעסוקה, מסחר, מתקנים ציבוריים ושטחים פתוחים.

שישה פרויקטים "מהותיים מאוד" 

בדוחותיה הכספיים לסיכום המחצית הראשונה של השנה הציגה הכשרה התחדשות שישה פרויקטים של התחדשות עירונית שאותם הגדירה כ"מהותיים מאוד", כולם בסטטוס תכנוני - בתל אביב, בחולון ובראשון לציון - הצפויים לכלול יחד כ-600 דירות, מהן כ-400 לשיווק.

בשלב הנוכחי הכשרה התחדשות עדיין לא מייצרת הכנסות, צוברת הפסדים המתקרבים ל-50 מיליון שקל בשלוש שנים וחצי (מ-2017 ועד המחצית הראשונה של 2021) והגירעון בהון העצמי שלה מגיע לכ-12 מיליון שקל.

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב מסר, כי "לפני כשנתיים הגדרנו אסטרטגיה להכשרת הישוב כאשר אחד הנדבכים החשובים בה הוא הפיכה לשחקן מוביל בתחום הייזום למגורים, בדגש על פעילות ההתחדשות העירונית בישראל. אנו מוציאים אסטרטגיה זו אל הפועל עם צבר של אלפי יחידות דיור לביצוע בשנים הקרובות".

צרו איתנו קשר *5988