בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה מעורבת בוול סטריט; אנבידיה ירדה ב-2%, טסלה בכ-4%

הנאסד"ק ירד ב-0.1% • בורסות אירופה ננעלו בעליות חדות • לאחר 10 ימים של עליות, ההנג סנג ירד ב-0.5% • אפל תחל לייצר שבבי AI • יוליוס בר: "מצפים שהפד יתחיל להוריד את הריבית בישיבתו בספטמבר" • עונת הדוחות בארה"ב: הרווח הממוצע למניה זינק ל-5% • הבנק המרכזי של אוסטרליה הותיר את הריבית ללא שינוי, 4.35%

וול סטריט / צילום: Unsplash, Chenyu Guan
וול סטריט / צילום: Unsplash, Chenyu Guan

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

המדדים המרכזיים בוול סטריט ננעלו במגמה מעורבת. הנאסד"ק ירד ב-0.1%, ה-S&P 500 הוסיף לערכו כ-0.1% והדאו ג'ונס עלה בשיעור דומה.

21:25

מגמה מעורבת בוול סטריט. הנאסד"ק יורד ב-0.1%, ה-S&P 500 מוסיף לערכו כ-0.1% והדאו ג'ונס עולה בשיעור דומה.

מניית טרגט  נסחרת במגמה חיובית לאחר שבסיטי שדרג את המלצתם על המניה לקנייה מניטרלי וציינו כי להערכתם החברה נחשבה לאחת מהמנצחות במגזר הקמעונאי. במקביל ב-UBS, שגם מחזיקה בדירוג קנייה במניה, ציינו כי הם אופיטמיים לגבי הדוחות שהחברה צפויה לפרסם לרבעון הראשון של השנה וכי התוצאות צפויות לתת רוח גבית למניה.

במקביל, מניית הבנק האירופאי UBS  מזנקת בחדות לאחר שהציגה תוצאות חזקות ברבעון הראשון של השנה. בבנק דיווחו על רווח של 52 סנט למניה והכנסות של 12.74 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו ל-18 סנט למניה והכנסות של 11.95 מיליארד דולר. 

בשוק החוב האמריקאי, תשואות האג"ח הממשלתיות נסחרות במגמה מעורבת. התשואה ל-10 שנים יורדת קלות ונסחרת סביב רמה של 4.45%. התשואה לשנתיים נסחרת ביציבות סביב 4.82%.

19:49

המדדים המרכזיים בוול סטריט נסחרים בעליות קלות. הנאסד"ק מוסיף לערכו 0.2%, ה-S&P 500 עולה בשיעור דומה והדאו ג'ונס עולה ב-0.1%.

מניית אנבידיה  יורדת בכ-1% לאחר שהמשקיע המיליארדר סטנלט דרוקנמילר הודיע היום שחתך את השקעתו בענקית השבבים. דרוקנמילר הסביר את החלטתו בכך שמפץ הבינה המלאכותית עלול להסתיים בקרוב. "סגרנו כמה פוזיציות במרץ, אני בסך הכל צריך הפסקה. היתה לנו הצלחה כבירה, דברים רבים שזיהינו כהזדמנויות בשוק הוכחו כנכונות", אמר המיליארדר ל-CNBC. 

18:59

ענקית הטכנולוגיה אפל  מרכזת עניין לאחר שהכריזה על דגמים חדשים של הטאבלטים שלה - iPad Air ו- iPad Pro. טים קוק, מנכ"ל החברה התייחס לחדשות והדגיש: "זהו היום הגדול ביותר לאייפד מאז השקתו". דגמי האייפד החדשים הם הראשונים שהוציאה אפל מאז אוקטובר 2022, ומדובר בזמן הארוך ביותר שאפל עברה מבלי לעדכן את קו מוצרי האייפד מאז השקתו ב-2011. 

הדגם החדש של ה-iPad Pro יהיה היקר ביותר והמתקדם ביותר ויגיע בשני גדלים, דגם 11 אינץ' ודגם 13 אינץ' , אמרה אפל. החברה הדגישה כי מדובר בטאבלט הדק ביותר אי פעם, שמגיע בעובי של 5.1 מ"מ. מחירו של ה-iPad Pro הקטן יותר יתחיל ב-999 דולר ומחיר דגם ה-13 אינץ' הגדול יותר, יתחיל ב-1299 דולר. 

במקביל, באפל מוסיפים כי ה-iPad Pro יתחבר ל-Magic Keyboard, שיצמיד את הטאבלט למקלדת ומשטח עקיבה במטרה לדמות חוויית מחשב נייד בדיוק כמו מקבוק. 

18:39

בורסות אירופה ננעלו בעליות חדות: הדאקס קפץ ב-1.4%, הפוסטי טיפס ב-1.2% והקאק הצרפתי עלה בכ-1%.

16:56

מניית סרגון , שמספקת פתרונות לתחום התקשורת האלחוטית, יורדת לאחר הדוחות הכספיים שפרסמה. החברה בניהולו של דורון ארזי רשמה הכנסות של 88.5 מיליון דולר ברבעון הראשון, צמיחה של 6.1%, בעוד שתחזית האנליסטים הייתה ל-90.7 מיליון דולר. 33% מההכנסות ברבעון היו מצפון אמריקה. הרווח הנקי של סרגון הגיע ל-403 אלף דולר, ירידה לעומת כ-2 מיליון דולר ברבעון המקביל, והרווח הנקי Non-GAAP הסתכם ב-4.7 מיליון דולר. החברה מאשרת את התחזית השנתית שלה וממשיכה לצפות להכנסות של 385-405 מיליון דולר, צמיחה שנתית של 11%-17%, עם תזרים חיובי ורווח נקי Non-GAAP.

מניית טוקספייס  נופלת גם היא על רקע הדוחות הכספיים, למרות שעקפה את תחזית האנליסטים בהכנסות והציגה רווח Non-GAAP דומה לתחזית האנליסטים. החברה אשררה את התחזית השנתית להכנסות של 185-195 מיליון דולר, צמיחה של 23%-30% לעומת 2023.

במקביל, אודיוקודס  צוללת בחדות לאחר שדיווחה על תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2024: ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-60.1 מיליון דולר, גידול צנוע של 1.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ופחות מהצפי שעמד על 62 מיליון דולר. שווי השוק של החברה הוא כ-350 מיליון דולר וב-12 החודשים האחרונים טיפסה המניה בכ-15%. 

הרווח הנקי המתואם (על בסיס Non-GAAP) עמד על כ-5.2 מיליון דולר ו-17 סנט למניה, לעומת רווח נקי של 2.7 מיליון דולר ו-8 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד, אך נמוך בהרבה מצפי האנליסטים לרווח של 23 סנט למניה.

אודיוקודס הכריזה על חלוקת דיבידנד במזומן בסכום של 18 סנט למניה ובסכום כולל של 5.5 מיליון דולר. במהלך הרבעון רכשה אודיוקודס 937,301 ממניותיה הרגילות בשווי מצטבר של 6.3 מיליון דולר.

16:30

יום המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים: הנאסד"ק עולה ב-0.1%, ה-S&P 500 מוסיף לערכו 0.3% והדאו ג'ונס עולה ב-0.2%.

15:16

דיסני  יורדת במסחר המוקדם בכ-5% -  ענקית השידור והסטרימינג רשמה ברבעון הראשון של 2024 רווח מתואם של 1.21 דולר למניה לעומת הצפי שעמד על 1.1 דולר למניה. ההכנסות היו 22.08 מיליארד דולר ופספסה את הצפי שהיה 22.12 מיליארד דולר. 

13:54

אפל  מתחילה לייצר שבבי בינה מלאכותית לדאטא סנטר ובעצם תתחיל להוות תחרות לאנבידיה. אפל לא פוסלת את האופציה למכור שבבי בינה מלאכותית כחלק מהעסקים שלה, כך לפי הדיווח של וול סטריט ג'ורנל. 

12:40

פלנטיר טכנולוג'יס חברת ניתוח הנתונים מבוסס הבינה המלאכותית פרסמה דוחות שעמדו בציפיות האנליסטים, אך התחזיות שלה איכזבו את המשקיעים והמניה נופלת ב-15% במסחר המוקדם. המניה עלתה בכ-46% מתחילת השנה, וקודם לדוחות, טיפסה בכ-8%. 

12:06

ענקית האנרגיה הבריטית BP  דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהצפוי, 2.7 מיליארד דולר, וזאת בגלל ירידת מחירי האנרגיה ובעיקר ירידה בשולי הרווח. למרות זאת, דיווחה החברה על רכישה עצמית של מניות בשווי של 3.5 מיליארד דולר עוד במחצית הראשונה של  השנה. 

10:21

המסחר באירופה נפתח הבוקר בעליות שערים - הדאקס והקאק עולים ב-0.5%, הפוטסי הבריטי ב-1%. 

אודיוקודס דיווחה על תוצאות הרבעון הראשון של שנת 2024: ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-60.1 מיליון דולר, גידול צנוע של 1.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב-2.1 מיליון דולר או 7 סנט למניה בדילול מלא.

אודיוקודס הכריזה על חלוקת דיבידנד במזומן בסכום של 18 סנט למניה ובסכום כולל של 5.5 מיליון דולר. במהלך הרבעון רכשה אודיוקודס 937,301 ממניותיה הרגילות בשווי מצטבר של 6.3 מיליון דולר.

09:31

מדד הנג סנג יורד כעת ב-0.5%, וזאת לאחר 10 ימים רצופים של עליות בהם הוסיף 15%. בינואר 2014 רשם המדד 14 ימים של עליות. 

08:44

המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת, הניקיי היפני והקוספי הדרום קוריאני עולים ב-1.3% וב-1.8% בהתאמה, המניות הסיניות יורדות, מדד שנגחאי יורד ב-0.2% ומדד הנג סנג ב-0.8%. 

החוזים עתידיים בניו יורק נסחרים הבוקר ביציבות סביב שער הבסיס. 

אתמול וול סטריט, בהמשך למומנטום החיובי שהחל בסוף השבוע האחרון בעקבות דוח התעסוקה, ננעלה בעליות שערים -  מדד הנאסד"ק קפץ בכ-1.2%, ה-S&P 500 טיפס ב-1% וב-3.2% בשלושת ימי המסחר האחרונים. הדאו ג'ונס הוסיף לערכו כ-0.5%. 

מניות השבבים ממשיכות במומנטום החיובי ותעודת הסל SOXX של השבבים עלה ב-2% אתמול  וב-16% מתחילת השנה. מניית מיקרון  זינקה לאחר שחברת שירותי הפיננסים בירד שדרגה את המלצתה על המניה למשקל יתר מניטרלי. בבירד מציינים כי הם רואים "הזדמנויות משמעותיות גם קדימה".

לברקשייר האת'וואי  יש כ-190 מיליארד דולר במזומן, וזאת לאחר שבאפט ושותפיו הקטינו ב-13% את אחזקתם באפל . לאלון מאסק, מייסד טסלה יש רעיון עבור באפט: "עליו לרכוש מניות טסלה, זהו הצעד המתבקש", צייץ מאסק ברשת החברתית X השייכת לו. באפט התבטא בעבר שהוא לא מתלהב מיצרניות של מכוניות חשמליות, את השקעתו ב-BYD הוא צימצם לא מזמן. מאסק לא פרט את הסיבה לכך ש"זהו הצעד המתבקש".

בנק אוף אמריקה בתחזית וורודה על רדיט. הרשת החברתית שהונפקה במרץ במחיר של 34 דולר למניה ובשווי שוק של 6.5 מיליארד דולר. מחיר המניה עומד כעת על 48 דולר. במכתב למשקיעים, נותנים אנליסטים בבנק אוף אמריקה מחיר של 50 דולר. "אנחנו מצפים לעליה של 30% בהכנסות ל-212 מיליון דולר ולעליה של 20% מהכנסות מפרסום".

בשלהי עונת הדוחות,  דיסני  תדווח היום לפני הפתיחה. 

לאחר שכ-80% מ-500 החברות במדד S&P 500 דיווחו, עולה שהרווח הממוצע למניה עלה ב-5% ברבעון הראשון ביחס לרבעון המקביל, לפי פאקט סט. זוהי העלייה הגדולה ביותר מאז הרבעון השני של 2022 ואף מעבר לצפי שעמד על צמיחה של 3.2%. כל זאת למרות הריבית הגבוהה שבדרך כלל פוגעת בשווי המניות. 

בשוק החוב האמריקאי, תשואות האג"ח הממשלתיות נסחרו ביציבות. התשואה על אג"ח ארה"ב ל-10 שנים נסחרת סביב 4.5%. התשואה על אג"ח לשנתיים עומדת על 4.81%. 

גוזלן מ-IBI מעריך ש"יש סיכון כלפי מעלה לאינפלציה מה שעלול להוביל לעלייה מסויימת בפרמיית הסיכון הנדרשת בשוק האג"ח. לפיכך, בתמחור הנוכחי אנו מעריכים כי הפוטנציאל להמשך ירידת תשואות מוגבל, ושנמשכת העדיפות לאיגרות החוב הצמודות למדד ביחס לנומינאליות".

חבית נפט אמריקאי נסחרת כעת ב-79 דולר והנפט מסוג ברנט ב-84 דולר, עלייה של 1%. סיבה נוספת לעליית מחיר הנפט היא העלאת המחיר על ידי ערב הסעודית. בשעות הערב, ירד מחיר הנפט ל-78 דולר לחבית, למרות שישראל לא הגיבה רשמית, קבלתה את תנאי הפסקת האש יכולים להוריד את מחירי הנפט ב-2-3 דולר נוספים. מחיר הנפט עלה ב-9% מתחילת השנה.

לגבי ארה"ב מציין גוזלן שהגישה המאוזנת של הפד נוחה לשווקים, אך מעלה את הסיכון האינפלציוני. "החלטת הריבית בארה"ב בשבוע האחרון הייתה לפני פירסום נתוני התעסוקה ומדד השירותים שהיו מתונים מהצפי, אך התרחשה לאחר פרסום העלייה הגבוה מהצפוי במדד עלות השכר שהיוותה התפתחות בעייתית, בפרט לאחר ההפתעה כלפי מעלה בנתוני האינפלציה לאורך הרבעון הראשון של השנה".

"ההתפתחות האחרונות הובילו את השווקים להעלות את הציפיות להפחתת ריבית בשליש האחרון של השנה, לכ- 1-2 הפחתות עד לסוף השנה, אך לשם כך יידרש מפנה מחודש כלפי מטה בקצב האינפלציה, התפתחות שבשלב זה מוערכת על ידינו בהסתברות נמוכה".

הבנק המרכזי של אוסטרליה הותיר הלילה את הריבית במדינה ללא שינוי. בבנק מזהירים שלא נראה שהאינפלציה מאטה למרות שלא צפוייה שם העלאת  ריבית נוספת. 

דיוויד קוהל, הכלכלן הראשי ביוליוס בר התייחס היום להתפתחויות המאקרו האחרונות בארה"ב: "קיימת אפשרות להורדות ריבית נוספות במהלך 2024. אנו ממשיכים לצפות שהפד יתחיל להוריד את הריבית בישיבתו בספטמבר".

"דו"ח שוק העבודה לחודש אפריל הציג תוצאות מתונות, צמיחה מתונה בשכר ואבטלה מעט גבוהה יותר. התעסוקה הייתה חלשה במיוחד בענפים הכלכליים שתלויים יותר במחזור הכלכלי כמו תיירות ופנאי, שם נוספו רק 5,000 משרות חדשות".

"שיעור האבטלה עלה ל-3.9%, מה שמרמז כי שוק העבודה בארצות הברית מתחיל להיחלש. כמו כן, גם נתוני המשרות הפנויות מדו"ח JOLTS דווחו כנמוכים יחסית, רמז נוסף להתמתנות שוק העבודה בארצות הברית. ירידה בכמות המשרות הפנויות ובהתפטרויות מרצון מובילה ללחצים נמוכים יותר להעלאת שכר, ואכן העלייה בשכר השעתי המדווח הייתה נמוכה יחסית - מה שמראה כי הסיכון לאינפלציה משוק עבודה חזק פחת".

"סיכוני האינפלציה הנמוכים מגדילים את ההסתברות שהפד יוכל להוריד את הריבית בפגישות הקרובות, ולכן קיימת אפשרות להורדות ריבית נוספות במהלך 2024. אנו ממשיכים לצפות שהפד יתחיל להוריד את הריבית בספטמבר, ובהתאם לכך הביטחון בתחזית שלנו עלה".