הנקראות ביותר

אביגדור ליברמן נגד המשטרה והפרקליטות: "יש נגדי מסע ציד תוך סחיטה ואיומים"

ליברמן במסיבת עיתונאים: "אני חשוד סדרתי ויקיר אגף חקירות במשטרה; החקירות בוצעו תוך עבירות חמורות על הכללים ונעשו ממניעים 'פוליטיים-מערכתיים'"

"יש נגדי מסע ציד תוך סחיטה ואיומים" כך אמר היום יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן במסיבת עיתונאים שכינס בתל אביב בתום שנתיים לפתיחת החקירה נגדו. "מיולי 96' ועד היום אני חשוד סדרתי ויקיר אגף חקירות במשטרה. החקירות בוצעו תוך ביצוע עבירות חמורות על הכללים. מדובר במסע ציד תוך סחיטה באיומים כלפי אלה שסובבו אותי". ליברמן אמר כי ברור לו שהחקירה נגדו נעשית ממניעים "פוליטיים מערכתיים".

ב-1999 קבע מבקר המדינה כי קיים חשד לעבירות על חוק מימון המפלגות במפלגת "ישראל ביתנו". בעקבות הדו"ח, נפתחה חקירה בפברואר 2001, שבמהלכה נחקר גם ליברמן. במאי 2005 העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות על מנת שתקבל החלטה, אולם לאור מידע נוסף שהתקבל, הורה היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לפתוח את התיק מחדש, והחקירה חודשה ב-27 באפריל 2006.

ליברמן האשים את המשטרה והפרקליטות בהתמשכות החקירה ואמר כי "אחרי שנתיים החלטתי שאני לא מוכן למשוך את הזמן, אדרוש שהדברים יקבלו תאוצה ונגיע להכרעה כמה שיותר מהר". לדבריו, "שנתיים מאז הודעת משרד המשפטים כי ינסו למצות את החקירה. עשר שנים זה מספיק, אם רוצים להגיש כתב אישום שיגישו, אם לא שיסיימו את הפרשה". ליברמן הודיע כי החל מהיום, כל 27 בחודש יגיש מכתב ליועץ המשפטי עם דרישה לסיים את החקירה. "אם לא תהיה תשובה אפנה לבג"צ, עד שהדבר יסתיים", אמר. "אם רוצים להכניס אותי לקלבוש שיכניסו, אבל אני לא מוכן להיות פוליטיקאי על תנאי, שכל רגע אפשר לעשות לו סיכול ממוקד, כל רגע יכולים להפיל אותי".

ליברמן אמר כי משיחות שהוא מקיים עם עיתונאים הוא מקבל את התחושה "שהמערכת טיפסה על עץ גבוהה ולא יודעת איך לרדת. זה מה שאני מתרשם. הם מתייעצים כדי לקבל החלטה מה לעשות, הם יודעים שזה יראה לא טוב אם אחרי עשר שנים חקירה ייסגר התיק בלא כלום".

ליברמן טען עוד כי החקירה מלווה בהדלפות "מכוונות, מרושעות ומכוערות". הוא סיפר כי פנה בנושא לפרקליט המדינה, לבגצ על מנת לבחון את פשר ההדלפות. "אם אני הייתי מדליף הייתי עומד לדין על שיבוש הליכי חקירה. המדיע הזורם מגמתי, מכוון, ראינו כשהמשטרה רוצה לבדוק היא יודעת לעשות את זה". לדבריו, יש סמיכות מדהימה להדלפות מתוך החקירה להתקדמותו הפוליטית. "בכל פעם אני מועמד לתפקיד יש הדלפות".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!