דרעי נגד ישי: "קשה לך - לך הביתה; הפוליטיקה היא לא הסוף"

יו"ר ש"ס תקף בחריפות את היו"ר לשעבר שפרש מהמפלגה והקים מפלגה חדשה ■ "אתה מכניס מחלוקת ופוגע במפעלים של מרן", אמר דרעי ב"פגוש את העיתונות"; "עשית טעות גדולה"

אריה דרעי אלי ישי / צילום: אריאל ירוזולימסקי איל יצהר
אריה דרעי אלי ישי / צילום: אריאל ירוזולימסקי איל יצהר

מתקפה חזיתית: יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף הערב (שבת) את יו"ר המפלגה לשעבר אלי ישי, שפרש השבוע מהמפלגה והקים מפלגה מתחרה. "אלי, עשית טעות גדולה, אתה פוגע במרן ובדרכו", אמר דרעי בריאיון ל"פגוש את העיתונות".

"אלי, אני מבין", פנה דרעי לישי. "היה לך קשה. הצענו לך כל מה שאפשר. חזור בך. אתה מכניס מחלוקת ופוגע במפעלים של מרן. קשה לך - לך הביתה. הפוליטיקה היא לא הסוף".

דרעי כינה את שותפו עד לאחרונה "אדם שלא קיבל את דין התנועה". "מי מינה אותי לראש התנועה?", שאל הרב והשיב לעצמו: "מרן. הרב עובדיה חינך אותי". הוא אף קרא לישי ללכת לקברו של מרן ולבקש ממנו מחילה.

יו"ר ש"ס דאג להבהיר מי לשיטתו היא מפלגתו האמיתית של הרב עובדיה יוסף המנוח. "אין שתי אידיאולוגיות", אמר דרעי. "התנועה הזו המשיכה להיות אחת. יש דרך אחת שממשיכה את דרכו של מרן. ישי חובר לשותפים אחרים שדרכם אחרת".

ח"כ ישי, ראש מפלגת "עם איתנו", בחר שלא להתייחס ישירות לדבריו של דרעי. "אני סומך על עם ישראל שיידע לעשות את הדבר הנכון ביום הבוחר", אמר.

מכתב זועם

תנועת ש"ס התפצלה השבוע לאחר שיו"ר המפלגה לשעבר ח"כ אלי ישי פרש מהמפלגה והודיע על הקמת מפלגה חדשה. הצעד הזה עורר זעם בקרב חלק מחברי ש"ס ששלחו לו מכתב חריף ובו האשימו אותו בהפצת שמועות שנועדו לפגוע במפלגה. במכתב, שעליו חתומים חברי הכנסת ניסים זאב, יעקב מרגי, אברהם מיכאלי, דוד אזולאי, יצחק ועקנין, יצחק כהן, משולם נהרי, אמנון כהן ויואב בן צור - נטען כי ישי טוען שנעשו ניסיונות שונים לפלג את הסיעה, וכי דרעי אסר על חברי המפלגה להתראיין לכלי התקשורת.

"לא די במעשה החמור שעשית בכך שעזבת את התנועה תוך שימוש בשמו של מרן וחילול ה'", נכתב, "הנך מוסיף חטא בכך שהנך בודה סיפורים מלבך. לבל ישתרש שקר זה, נעמיד דברים על דיוקם".

קרב בצמרת הנשית

במקביל נאלץ דרעי בימים אלה להתמודד עם היחסים המתוחים בתוך מועצת הנשים המייעצת של ש"ס - גוף שעליו הכריז רק בימים האחרונים. בראש הגוף הזה עומדות עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, ויפה דרעי, רעייתו של יו"ר התנועה.

בהקלטות מהשבועות האחרונים שהגיעו לידי כתב גלי צה"ל אוריה אלקיים נשמעת בר שלום מותחת ביקורת חריפה על יו"ר ש"ס. "הייתי בכנסת וראיתי איך דרעי יושב עם הגב לאלי ישי. מילה לא מחליף איתו. מה אלי עשה לו?", אמרה בר שלום. "כשאשתו של דרעי הקימה סמינר היא גזרה לעצמה משכורת שמנה. כל דבר שהוא עושה - תמורת שכר".

בשיחה עם חדשות 2 התייחסה יפה דרעי לדברים: "יש אנשים מתוסכלים לפעמים שאומרים כל מיני אמירות בלי אחריות. שמעתי שאמרו לי שהיא מדברת נגדי ולא כל כך הבנתי על מה, אבל אני גם לא רוצה להאשים כי לפעמים כל אחד מוזן מכל מאינפורמציה כזאת או אחרת. אתה אפילו לא יודע מה אנשים אומרים. אנשים זורקים שטויות לחלל האוויר כשאנשים מתוסכלים, אבל זה שטויות, לא היו דברים מעולם".

בש"ס מיהרו לנסות ולהרגיע את המחלוקת ולהסביר כי מדובר בסכסוך ישן שהצדדים השאירו מאחור. "לא סוד שהיו חילוקי דעות בעבר ונאמרו דברים בחלישות הדעת ששנינו מצטערים עליהם", מסרו דרעי ובר שלום בהודעה משותפת. "החיטוט בציטוטי העבר הם נחלת החלש ומחפשי הרכילות. מתחנו קו על העבר ופנינו אל העתיד להצלחת תנועת ש"ס".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988