דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

הסערה בשוקי בעולם היכתה בתל אביב: מדד ת"א-35 איבד 1.5% ומדד הבנקים 1.2%

מניית לאומי איבדה 1.3% במחזור הגבוה בשוק, אחריה מניית כיל שנפלה 3.4%, טבע איבדה 3.5%, ומנגד סודהסטרים עלתה 0.55% וטאואר סיימה את היום בעלייה של 0.4% • בוול סטריט נרשם תיקון חד מעלה כאשר הנאסד"ק עולה ביותר מ-2% • מחזור המסחר בתל אביב מעל ל-2 מיליארד שקל

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר
הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בירידות חדות, וזאת למרות העליות שנרשמות כעת בוול סטריט, כאשר הנאסד"ק מזנק ביותר מ-2% אחרי נפילה של 4.4% אתמול.

מדד ת"א-35  איבד 1.5%, ת"א- 90  ירד 0.9%, מדד הבנקים ירד 1.2% ומדד ת"א ביומד איבד 1.4%. 

מניית לאומי איבדה 1.3% במחזור הגבוה בשוק, אחריה מניית כיל שנפלה 3.4%, טבע איבדה 3.5%, ומנגד סודהסטרים עלתה 0.55% וטאואר סיימה את היום בעלייה של 0.4%.

מחזור המסחר בבורסה בתל אביב, כולל הפקיעה החודשית, הסתכם ב-2.3 מיליארד שקל.

16:00

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב נסחרים תחת לחץ וזאת למרות העליות שנרשמות כעת בבורסות אירופה, וברקע החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על עליות עם פתיחת המסחר בניו יורק, אחרי הנפילות אתמול. 

מדד ת"א 35 נופל כעת ב-1.6%, מדד ת"א 90 מאבד כ-1%, מדד הבנקים מאבד 1.4% ומדד ת"א ביומד נופל 1.7%. 

מניית טבע צונחת ב-4.44%, אופקו נופלת 4.3%, כיל ב-3% ושטראוס ב-2%. מניית טאואר יורדת בעוד 2%, גזית גלוב יורדת 1.4% ונייס יורדת בשיעור דומה. מבין מניות מדד ת"א 35 - לא פחות מ-30 מניות צבועות באדום בוהק.

מחזור המסחר בבורסה המקומית, אחרי הפקיעה החודשית, מסתכם בשעה זו ב-1.88 מיליארד שקל.

באירופה, המדדים נסחרים בנטייה לעליות, כאשר הקאק הצרפתי קופץ ב-1.3%, הדאקס מטפס ב-0.2% והפוטסי הבריטי ללא שינוי.

12:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל תחת לחץ, בדומה לסנטימנט השלילי מעבר לים לאחר הנפילות אתמול בניו יורק והבוקר באסיה. מדד ת"א 35 מאבד 1.5%, ת"א 90 ומדד הבנקים יורדים 1.3% כל אחד. מדד הביומד  מאבד יותר מ-2% ומדד ת"א-SME60  נופל ב-2%.

רוב מניות מדד ת"א-35  צבועות באדום בוהק, בהובלת אופקו הלת'  שצונחת 4.8%, טבע  שמאבדת 3.7% וכיל  שיורת ביותר מ-1%.

החוזים העתידיים בוול סטריט בשעה זו צבועים בירוק ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השלישי. עד כה פרסמו 160 חברות במדד S&P 500 דוחות, כשהן רשמו צמיחה ממוצעת של 8% בהכנסות ושל 23% ברווחים.

סרגיי וסצ'ונוק, אנליסט בכיר במחלקת מחקר באופנהיימר ישראל, אומר ל"גלובס": "אנחנו רואים עצבנות בשווקים מתחילת החודש, מכל מיני סיבות, שנראות לא מהותיות. אני לא רואה כיום סיבה אמיתית לירידות, כי הסיבות לא קשורות לנתוני מאקרו או לשוק האג"ח. במשברים גדולים רואים חולשה בשוק האג"ח ופתיחת מרווחים, וכיום בקושי רואים את זה".

10:50

המסחר בבורסה בת"א ממשיך להתנהל בירידות שערים על רקע הירידות באירופה, ירידות השערים הבוקר באסיה והמפולת בשוקי וול סטריט אמש.

מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים שניהם בכ-1.6%, גם מדדי ת"א-נפט וגז  ות"א-תקשורת וטכנולוגיות מידע  יורדים במעל 1%.

מדד ת"א-ביומד  נופל במעל 2%.

חברת אינטרקיור  מדווחת כי אתמול חתמה קנדוק, החברה הבת שלה, על הסכם עם יצרן קנאביס רפואי בעל רישיון ממשרד הבריאות, ועל פיו תקבל ממנו קנדוק שירותי ייצור ואריזה למוצרי הקנאביס לצורך הפצתם לבתי מרקחת בישראל. מניית אינטרקיור  יורדת כעת בכ-3.5%.

09:45

יומו האחרון של שבוע המסחר בבורסה בת"א נפתח היום בירידות שערים חדות, זאת על רקע המפולת בבורסות וול סטריט אמש והירידות במדדי אסיה הבוקר.

כל המדדים המובילים יורדים עם פתיחת המסחר, ת"א-35  מאבד 1.8%, ת"א-125  יורד ב-1.9%. מדדי ת"א-תקשורת וטכנולוגיות מידע  ות"א-ביומד  מאבדים מעל 2%.

במדד ת"א-35  בולטות בירידות הבוקר מניות טבע  ואופקו הלת' . עוד בולטות בירידות הבוקר מניות מדיוי , אלביט הדמיה , קמהדע  ובי קומיונקיישנס .

כל מניות מדד ת"א-125  רושמות ירידות שערים בפתיחת המסחר, למעט מניות סודהסטרים  ומזור רובוטיקה  ששומרות על יציבות.

מדד הביומד  צונח בפתיחת המסחר ב-2.3%, בהובלת מניית טבע  שנופלת כמעט 5%.

הנפילות לא פוסחות על מניות הבנקים הגדולים, ומדד ת"א בנקים  יורד ביותר מ-2%.

06:30

המסחר בבורסה בת"א ייפתח היום (ה'), יומו האחרון של שבוע המסחר, על רקע המפולת שחוו אמש בורסות ארה"ב, המשפיעה בשעה זו על מצב המדדים בבורסות אסיה.

אמש חוו המדדים בוול סטריט את הנפילה היומית התלולה ביותר מאז שנת 2011. המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר תחת לחץ, וזאת אחרי הנפילות שנרשמו אמש בוול סטריט. מדד נאסד"ק  התרסק ב-4.4%, דאו ג'ונס  ירד ב-2.4 ומחק את העליות שנרשמו מתחילת השנה, ו-S&P 500  ירד במעל 3%. 

אתמול נרשם יום מסחר עצבני בוול סטריט, שבסופו הסוחרים פשוט זרקו סחורה לרצפה, מה שצפוי לייצר לחץ כבד על הסוחרים בת"א בניסיון להחזיק את המדדים הבוקר לפני הפקיעה החודשית של האופציות הגלומות על מדד ת"א-35 .

בתוך כך, טבע  חוזרת מוול סטריט עם פער שלילי של 6.02%, פריגו  עם פער שלילי של 3.08% ואופקו  עם פער שלילי של 6.95%, מה שצפוי לייצר לחץ בפתיחה.

אמש אחרי המסחר בניו יורק טסלה  ניפצה את התחזיות לרבעון השלישי ומנייתה זינקה 10%.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות