הבורסה בת"א | סיקור שוטף

נעילה מעורבת בת"א: רבוע נדלן זינקה בעוד 6%, בבילון ב-21%

מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מנגד ת"א 90 טיפס ב-0.3% • מנייתה של בבילון זינקה על רקע השקעתה של קרן ההשקעות אלפא • פועלים ולאומי הובילו בעלייה של 0.8% כ"א • מחזור המסחר, כולל הפקיעה החודשית, הסתכם ב-2.85 מיליארד שקל

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל במגמה מעורבת, בעוד המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים בשעה זו לשיא כל הזמנים. מדד ת"א 35 איבד 0.4%, מדד ת"א 90 הוסיף 0.3% לערכו, מדד הבנקים עלה ב-0.5% ומדד ת"א ביומד טיפס בכ-1%.

מנייתה של רבוע נדלן  הוסיפה עוד 5.9% לערכה בהמשך למהלך העליות של הימים האחרונים בעקבות רכישת חלקם של משפחת גינדי בקניון האופנה TLV.

מניית פועלים  עלתה ב-0.8% במחזור הגבוה בשוק, לאומי  טיפסה בשיעור דומה, טבע  עלתה ב-0.9%, מנגד כיל ואלביט מערכות  איבדו כ-1.3% כ"א. 

מחזור המסחר, כולל הפקיעה החודשית, הסתכם ב-2.85 מיליארד שקל.

14:00

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה מתנהל בשעות הצהריים במגמה מעורבת, כך מדד ת"א 35 מאבד 0.4%, מנגד ת"א 90 מטפס ב-0.3%. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם. זאת כשהמדדים המובילים שם נמצאים סביב רמות השיא שלהם, וכשהמשקיעים ממתינים לסיומה של 2019.

בצד השלילי של מדד ת"א 35, מניות איירפורט סיטי  ושטראוס  נחלשות בכ-1.5%-2%. מניית בזן  יורדת בכ-1%-1.5%, אחרי שביומיים הקודמים בלטה בצד החיובי, ומניית בעלת השליטה בה, חברה לישראל , יורדת בשיעורים דומים.

בצד החיובי, מניית מליסרון  מתחזקת בכ-2%. ברקע למסחר, אתמול הודיעה חברת הנדל"ן כי חתמה על הסכם לרכישת חלקה של חברת מגדל בקניון רמת אביב בהשקעה של 425 מיליון שקל, וכן הודעתה על השלמת השלב המוסדי בגיוס הון של כ-550 מיליון שקל.

עוד במסחר, מניית חברת האנרגיה הירוקה אלומיי קפיטל  ממשיכה לצבור גובה, והיום מוסיפה לערכה כ-3%-4%, בהמשך לקפיצה תלת-יומית של 27%. אתמול דיווחה אלומיי כי חתמה על הסכם מסגרת בנוגע לפיתוח פרויקטים פוטו-וולטאיים באיטליה, ומנייתה טיפסה בכ-15%, אחרי שמוקדם יותר השבוע נהנתה מעליות חדות על רקע הודעתה על מכירת פורטפוליו של חוות פוטו-וולטאיות באיטליה, הצפויה להניב לה רווח ולאפשר לה פידיון מוקדם של אחת מסדרות האג"ח שלה.

גם מניית רבוע כחול נדל"ן  ממשיכה להתחזק וזאת כשברקע למסחר, מוקדם יותר השבוע נודע כי תרכוש את חלקה של שותפתה, גינדי, בחברות השוק הסיטונאי, והיום מוסיפה לערכה כ-2%.

מניית תמר פטרוליום  מגיבה בירידות של כ-1.5%-2% להחלטת דירקטוריון חברת אלון חיפושי גז  "לא להיענות בשלב זה להצעת המיזוג" שהגישה לו.

בין המניות הקטנות, הקפיצות בזו של בבילון  מתקרבות בשעות הצהריים ל-30%, וזאת אחרי שאמש החברה עדכנה על מכירת מרבית מניות בעל השליטה בה, נועם לניר, לידי קרן אלפא, בעסקה המשקפת פרמיה של יותר מ-40% ממחיר המניה הבוקר.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית, ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

מבחינת היקפי הגיוסים בשוק האג"ח הקונצרני, נראה כי רגע לפני סיומו, דצמבר צפוי להיות אחד מחודש הפעילות המשמעותיים.

מנתוני לאומי שוקי הון מהימים האחרונים עולה כי "השוק הראשוני רושם את החודש החזק ביותר מאז ספטמבר 2016. עד כה גייסו חברות מתחילת החודש כ-12 מיליארד שקל וסכום הגיוס מתחילת השנה עבר את סכום הגיוס כולו בשנת 2018".

בנוגע לתקופה האחרונה בשוק הוסיפו כי בלטו כמה גיוסים גדולים במיוחד, וכי הסכום הגבוה שגויס "הכביד מאוד על השוק".

עוד ציינו בהתייחסות לאפיק הקונצרני, כי "בתשואות ובמרווחים הנוכחיים יש להתרכז בעיקר בהשקעה בסדרות בדרוג קבוצת A".

לגבי צעדים לביצוע באפיק זה, בלאומי שוקי הון מעניקים עדיפות להשקעה באג"ח שקלי לא צמוד ומעדיפים "השקעה ישירה בסדרות חלף השקעה באינדקסים", וכן מוסיפים, כי "בדומה לאפיק הממשלתי, אנו ממליצים על השקעה במח"מ בינוני של עד 5 שנים".

13:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 מאבד 0.4%, מנגד ת"א 90 מטפס ב-0.1%. מליסרון  עולה ב-2%, פועלים  ולאומי  מובילות בעלייה של 1.3% ו-0.7% בהתאמה.

חברת הקנאביס קאנומד  הודיעה על ביטול הסכם ההשקעה של 10 מיליון שקל עם קבוצת משקיעים בראשות רן פרסברג.

מנייתה של בבילון  מזנקת בכ-30% על רקע הדיווח כי קרן ההשקעות אלפא ואלפא הזדמנויות יגדילו את האחזקות שלהן בחברה מ-14% ל-30%. את 16% הנוספים רכשו החברות בכ-21 מיליון שקל.

12:00

נמשכות הירידות במדדים המובילים בבורסת ת"א. מניית אנרג'יאן   נחלשת בכ-2% וגוררת את מדד הנפט והגז לצניחה של 1.5%. חברת אלון גז  הודיעה כי היא דוחה את הצעת המיזוג של תמר פטרוליום . תמר פטרוליום מאבד קרוב ל-2%. דלק קידוחים  וישראמקו   מאבדות כ-1.6% כל אחת.

מניית אלביט מדיקל  עולה ביותר ב-4%. החברה הודיעה כי חתמה על ההסכם למכירת רוב מניותיה באינסייטק. אלביט הדמיה  מזנקת בכ-5.6%.   

09:45

המסחר בבורסות ת"א נפתח היום (ה') בירידות במדדים המובילים. מדד ת"א-35 מאבד כ-0.3%.

מניית מליסרון  מזנקת בכ-2.5%. אתמול פורסם כי החברה רוכשת את חלקה של מגדל בקניון רמת אביב, וכי היא תגייס הון בהנפקת מניות. הבוקר פרסמה החברה את תוצאות המכרז למשקיעים מסווגים לקראת הנפקת המניות המתוכננת לציבור.

מדד הבנקים בולט אף הוא נגד המגמה, ומתחזק ביותר מ-0.6% עם עליות בכל חמשת הבנקים הגדולים.  

את הירידות במדד המוביל מובילה מניית אנרג'יאן   שמאבדת 2.5%. מניית טבע   יורדת בכ-1.3%.

מניית ישרס  עולה בכ-1.5%. היום נודע כי החברה יוצאת מהשותפות בפרויקט "רמת הנשיא" בחיפה ומוכרת את חלקה לגב ים  ב-70 מיליון שקל. 

מניית אלומיי  ממשיכה להתחזק, לאחר שזינקה אתמול ב-15%. אתמול הודיעה החברה כי חתמה על "הסכם מסגרת בנוגע לפיתוח פרויקטים פוטו-וולטאיים באיטליה". זאת אחרי שמוקדם יותר השבוע הודיעה על מכירת פורטפוליו של חוות פוטו-וולטאיות באיטליה, הצפויה להניב לה רווח ולאפשר לה פדיון מוקדם של אחת מסדרות האג"ח שלה - והובילה לעלייה דו-יומית של כ-11% במנייתה.

06:55

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר (ה') בהמשך לנעילה המעורבת אתמול בשוק המקומי, בעוד המשקיעים ממתינים לקריאת כיוון מוול סטריט, שם הבורסות היו סגורות אתמול לרגל חד המולד.

אתמול בת"א המסחר ננעל במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 הוסיף 0.23% לערכו, ומנגד מדד ת"א 90 איבד 0.46%.

הנשיא טראמפ אמר אתמול כי הוא צפוי לחתום עם נשיא סין שי ג'ינפינג על הסכם סחר בחודש הבא במסגרת טקס שייערך באופן רשמי.

בהראל פיננסים העריכו בסקירתם השבועית, כי "התנודתיות סביב הסכם הסחר בין ארה"ב לבין סין צפויה להמשיך ללוות אותנו בתקופה הקרובה, שכן, מיד לאחר החתימה על השלב הראשון, הצדדים צפויים להמשיך במו"מ לעבר ההסכם המלא".

"לאור זאת", הוסיפו שם, "חשוב לוודא כי תיקי ההשקעות ערוכים לכך - בעיקר על-ידי פיזור מוגבר ושילוב אפיקי השקעה שונים", זאת כשבהראל פיננסים "ממשיכים להקצות את החלק המרכזי מהחשיפה המנייתית לישראל".

מגדל דיווחה אמש כי תרשום רווח של 85 מיליון שקל (לפני מס) בגין מכירת החזקותיה בקניון רמת אביב לחברת הנדל"ן המניב מליסרון. החזקותיה של מגדל נמכרו תמורת 425 מיליון שקל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988